Akcja straży w lasach

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Akcja straży w lasach

Post autor: 11 »

Straż miejska łapała dzisiaj osoby, które na quadach urządzały wyścigi w lasach.
Akcja nosiła kryptonim "Czysty las". Funkcjonariusze kontrolowali tereny w Rembertowie i Wesołej. - Mandatami ukaraliśmy dziewięć osób, z czego trzy, które jeździły na quadach i sześć, które przywiozły śmieci do lasu - opowiada Marek Kubicki, naczelnik praskiego oddziału Straży Miejskiej ...

http://www.zw.com.pl/artykul/234248,459071.html
Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

Bardzo dobrze powinni od razu przykręcić śrubę takim swawolom. Ja się tylko dziwię, ile to narad, problemów, narzekań leśników, ustawek SL, notatek służbowych składanych na szkody po kładach i krosach musi jeszcze spłynąć, żeby nasze strażaki wpadły na to, że: żeby złapać takiego giganta to niestety trzeba to robić w weekend. Oni (kładziarze) tak jak my pracują, w tygodniu nie mają czasu żeby poszaleć, żeby opierdzielić popołudniu pół śląska i zachaczyć o małopolskę, a na koniec umyć porządnie kłada. Wszytko oparte jest na ustawkach weekendowych, i jak widzę kolejny harmonogram pon, wt, śro, czw, pt: zwalczanie szkodnictwa leśnego w nawiasie kład kros ,to mi ręce opadają. I tak od kilku lat i beż żadnych efektów... Kiedy ktoś ze SL pójdzie po rozum do głowy, no chyba ze im taka sytuacja pasuje.
totalitaryzm różne przybiera barwy...
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22736
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Zauważ kol. Brok223, że w opisanym artykule "łapankę" prowadziła straż miejska. O straży leśnej nie wspomniano :roll: :?:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

No widzisz j24, już myślałem ze to nasza SL, ach... marzenia. To teraz może skorzystać z ich doświadczenia,
totalitaryzm różne przybiera barwy...
Sergiejowicz13
początkujący
początkujący
Posty: 16
Rejestracja: piątek 19 mar 2010, 22:47
Lokalizacja: polska

Post autor: Sergiejowicz13 »

a ilu pracowników SL poza Strażą Leśną pracuje w soboty i niedziele. Plany pracy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 to już historia. Chciałbym, żeby każda akcja typu kład kończyła się sukcesem jak w Rembertowie. Nie znam tamtego terenu, ale wiem z doświadczenia, że w lesie Straż Leśna w większości może powąchać spaliny po kładach czy krosach...
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni, a mądrzy pełni wątpliwości.
Adam Asnyk
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Brok223 pisze: Kiedy ktoś ze SL pójdzie po rozum do głowy, no chyba ze im taka sytuacja pasuje.
Harmonogram pracy straży leśnej zatwierdza każdorazowo nadleśniczy.7-15,7-15, itd,itd, jasno, prosto i bezproblemowo.Po co komplikować sobie życie rozliczaniem godzin popołudniowych albo weekendowych.Medali za to i tak nie będzie.
No i tak się kręci ta pogoń za króliczkiem. :?
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

Szkoda, w sumie to nam naprawdę powinno chyba najbardziej zależeć żeby mieć spokój i porządek w miejscu pracy. Szkoda że posterunki SL przynajmniej w mojej okolicy działają tak schematycznie.
Co do ujęcia kłada, krosa to naprawdę nie trzeba wielkiej filozofii, i niebywałego poświęcenia. U nas myśliwi więcej dokonując już ujęć kładowców niż ci co za to biorą pieniądze.
totalitaryzm różne przybiera barwy...
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Brok223 pisze:Co do ujęcia kłada, krosa to naprawdę nie trzeba wielkiej filozofii, i niebywałego poświęcenia
To pochwal się - ilu ostatnio ująłeś?
SZCZEPAN pisze:Harmonogram pracy straży leśnej zatwierdza każdorazowo nadleśniczy.7-15,7-15,
Niebywałe - przez dwanaście lat nie miałem takiego tygodnia i to nie dlatego, że moje nadleśnictwo pracuje w godzinach 8-16... :mg: Jak widać są posterunki zahibernowane w PRL. Jako ciekawostkę dodam tylko, że te godziny pracy to niekoniecznie na życzenie strażników. Znam nadleśnictwo, gdzie praca Straży Leśnej w soboty - a już nie daj Boże w niedziele - jest przez nadleśniczego akceptowana jedynie w sytuacjach wymuszonych akcjami typu "Choinka", "Stroisz" itp. Powód: "bo wyjeżdżają kilometry...", "po co jeździć, jak nic się nie dzieje" itp. Więc fochy typu "bo strażnicy nie jeżdżą w niedzielę" radzę kierować do nadleśniczych a może wówczas Straż Leśna będzie pracować w weekendy nawet gdyby nie chciała :D
Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

kokos dużo, naprawdę dużo. Ogólnie naszej i sąsiedniej straży jest wstyd. Bo łapią 2-3 łebków w skali roku na ogół na chinolu po pierwszej komunii. Ale pochwalę ci się i w ubiegłym rok może pękał setka, nie wiem trzeba sprawdzić dokładnie notatki i książkę służbową. Samych pouczeń było może tyle samo. Kilka spraw trafiło do Sądów Grodzkich skończyło się pięciocyfrowymi sumami. Wystarczy chcieć i nie kończyć pracy na piątku popołudniu... acha pogodziłem się że za naszą SL nie ma po co dzwonić w weekend, od razu dzwonimy na policję. Tutaj wina leży zarówno po stronie SL, jak i Nadleśniczego.
totalitaryzm różne przybiera barwy...
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

Brok223, nie wiem jak w Twoim terenie - w moim pracujemy i owszem, i w soboty, i w niedzielę, i od 7do 15, i od 19 do 3, i od 22 do 6 - zależy jak trzeba.
Złapałeś kogoś na crossie czy na quadzie? Ja po terenie goniłem gościa na quadzie z prędkością 100km/h - nie chciałbym mówić co by było jakbym rozwalił wtedy samochód albo kierujacego tym sprzętem np przejechał - bo niefortunnie spadł.
Może u was najwiekszy problem to quady u nas jednak kradzieże drewna. I jak sie nie zmieni to priorytet będą zawsze miały kradzieże a nie crossowcy.
A teraz z innej beczki - porządny Cross to wydatek ok 10tys i wiecęj - zatrzymani zapłacili mandaty - ile 100-max 500zł. Powiem tak - ci co np jeżdża terenówkami po lesie to na wyjazd taki w teren wydają tyle na paliwo o koszcie sprzętu nie wspomnę. Dopóki nie zmieni się sytuacja prawna i sprzęt nie będzie zatrzymywany i konfiskowany bedzie to ciągle walka z wiatrakami.
A ja pogodziłem się z tym że leśniczego nie ma w terenie po 15 (co nie oznacza że każdy - bo są i tacy co siedzą i pół nocy, czy od 4 ich spotkam w lesie) - takie życie - możemy sobie przyganiać kto lepiej czy gorzej pracuje a efektu nie będzie. Masz problem ze straża - to sobie z nimi pogadaj.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105114
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

g pisze:zatrzymani zapłacili mandaty - ile 100-max 500zł
Zsumuj im wykroczenia :wink: Jeden mandat 500 zł za wjazd do lasu, drugie 500 za niszczenie runa, trzecie 500 za płoszenie zwierzyny. A jak odmówi płacenia któregokolwiek z nich to do sądu za wszystko. :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

Piotrek pisze:
g pisze:zatrzymani zapłacili mandaty - ile 100-max 500zł
Zsumuj im wykroczenia :wink: Jeden mandat 500 zł za wjazd do lasu, drugie 500 za niszczenie runa, trzecie 500 za płoszenie zwierzyny. A jak odmówi płacenia któregokolwiek z nich to do sądu za wszystko. :lol:
Niestety chcieliśmy tak zrobić z paroma delikwentami, ale max. można nałożyć dwa mandaty (tj. za dwa paragrafy), jeżeli osoba zatrzymana będzie odpowiadać za złamanie więcej niż dwóch paragrafów wtedy sprawa idzie od razu do sądu. Ale w sumie to i tak na dobre wychodzi . To wiem z obdukcji. I jeszcze ważne bo nie każdy pracownik służby leśnej to wie ale np. zatrzymać może tylko Straż Leśna, Policja, Straż Miejska, natomiast każdy inna osoba, nawet zwykły cywil może dokonać ujęcia. Ja tylko z tego że w notatce służbowej napisałem że zatrzymałem kładowca, czy krosowca miałem problemy.
totalitaryzm różne przybiera barwy...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105114
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Brok223 pisze:I jeszcze ważne bo nie każdy pracownik służby leśnej to wie ale np. zatrzymać może tylko Straż Leśna, Policja, Straż Miejska
Oraz nadleśniczy, jego zastępca, inżynier nadzoru, leśniczy i podleśniczy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105114
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zauważ, że pisząc
Zsumuj im wykroczenia
uzyłem na końcu emotki
:wink:
To znaczy żartobliwie napisałem. A teraz na poważnie.
Brok223 pisze:max. można nałożyć dwa mandaty (tj. za dwa paragrafy), jeżeli osoba zatrzymana będzie odpowiadać za złamanie więcej niż dwóch paragrafów wtedy sprawa idzie od razu do sądu
Nieprawda że tylko za dwa paragrafy. Prawda, że nie można zsumować:
ustawodawca w Kodeksie Wykroczeń pisze:Art. 9. § 1. Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona wykroczeń określonych w dwóch lub więcej przepisach ustawy, stosuje się przepis przewidujący najsurowszą karę, co nie stoi na przeszkodzie orzeczeniu środków karnych na podstawie innych naruszonych przepisów.
§ 2. Jeżeli jednocześnie orzeka się o ukaraniu za dwa lub więcej wykroczeń, wymierza się łącznie karę w granicach zagrożenia określonych w przepisie przewidującym najsurowszą karę, co nie stoi na przeszkodzie orzeczeniu środków karnych na podstawie innych naruszonych przepisów.
Szczegółowe wyjaśnienia tutaj: http://www.nszzfsg.org.pl/viewtopic.php?p=15825#p15825
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

Brok223 pisze: Ale pochwalę ci się i w ubiegłym rok może pękał setka, .
pracujesz na jakimś torze dla quadów czy co?
Awatar użytkownika
Brok223
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 23 sty 2009, 11:14
Lokalizacja: Z boru, lasu

Post autor: Brok223 »

nih6 pisze:
Brok223 pisze: Ale pochwalę ci się i w ubiegłym rok może pękał setka, .
pracujesz na jakimś torze dla quadów czy co?
można tak powiedzieć, teren bezpośrednio przy Błędowskiej, ci co lawetami dojada na miejsce to dojadą. Zdecydowana większość leci przez moje tereny. Drogi nawet te utwardzone po roztopach już wyglądają nie ciekawie. Powiem śmiało że przez ubiegły weekend przewinęło się przez moje miejsce pracy min. 50-60 różnych kałdów, krosów. Notatka złożona, oddźwięk SL natychmiast od wtorku stoją codziennie... alr tylko do piątku.
totalitaryzm różne przybiera barwy...
nih6
początkujący
początkujący
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: .......

Post autor: nih6 »

u nas tez quady tylko w weekendy, ale my akurat na sezon quadowy w weekendy się na nich czaimy. raz z powodzeniem raz nie, ale sama przyjemność takiego quadowca dorwać ;-)
Awatar użytkownika
GreenDog2005
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2009, 15:27
Lokalizacja: Polska

Post autor: GreenDog2005 »

nih6 pisze:ale sama przyjemność takiego quadowca dorwać ;-)
Co prawda to prawda :]
Awatar użytkownika
GreenDog2005
początkujący
początkujący
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 16 lut 2009, 15:27
Lokalizacja: Polska

Re: Akcja straży w lasach

Post autor: GreenDog2005 »

Z tymi 3 mandatami dla quadowców to jeszcze jestem w stanie uwierzyć, ale 6 osób ujętych podczas wyrzucania śmieci :?: Pismak z gazety musiał coś przekręcić.
ODPOWIEDZ