film o szkodnictwie leśnym

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

film o szkodnictwie leśnym

Post autor: zasaznasa »

mam pytanie. na pewno wielu z Was (chodzi tu głównie o strażników leśnych) pamięta, iż orwlp w Bedoniu realizował (lub realizuje) film dotyczący szkodnictwa leśnego. u nas w nadleśnictwie panowie filmowcy mieli być jakieś kilka miesięcy temu (było nawet w tej sprawie kilka telefonów z rdlp). my czekaliśmy i się nie doczekaliśmy. czy może do Waszych nadleśnictw ekipa filmowa zawitała :?: :?: :?: :)
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Yyyyy - u nas nie byli.

Pamiętam za to tylko film zrobiony kilkanaście lat temu przez Bedoń o działaniach czy też szkoleniu StL, który właściwie był filmem reklamowym systemu samoobrony IPS Ryszarda Króla.
Link do strony z filmami, m.in. właśnie ten z StL: http://www.ipsystem.pl/index.php/filmy
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

esel pisze:Pamiętam za to tylko film zrobiony kilkanaście lat temu przez Bedoń o działaniach czy też szkoleniu StL, który właściwie był filmem reklamowym systemu samoobrony IPS Ryszarda Króla.
Link do strony z filmami, m.in. właśnie ten z StL: http://www.ipsystem.pl/index.php/filmy
flim ten oraz osoba Pana Ryszarda Króla są mi znane. ale nie oto mi chodziło. u nas Bedoń miał filmować w lesie "zagraniczne odpady" oraz szkody spowodowane przez sympatyków off-road'u. może pomysł realizacji filmu o szkodnictwie leśnym upadł :?: :)
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

zasaznasa pisze:czy może do Waszych nadleśnictw ekipa filmowa zawitała :?:
Zawitała kilka dni temu w Nadleśnictwie Sieraków ( nawet zaszczycił swą obecnością GISL), celem nagrania materiału do tego filmu w temacie "Konie w StL".
Także film "się tworzy"! Ciekaw jestem końcowego efektu!
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

zasaznasa pisze:mam pytanie. na pewno wielu z Was (chodzi tu głównie o strażników leśnych) pamięta, iż orwlp w Bedoniu realizował (lub realizuje) film dotyczący szkodnictwa leśnego.
Miałem okazję nie dalej jak dzisiaj zobaczyć ten film pt. "Las nie obroni się sam". Realizowany był w: N-ctwach: Łagów, Knyszyn, Śnieżka, Wałbrzych, Szklarska Poręba, Elbląg, Choczewo i Sieraków oraz w Ośrodku w Jedlni. Obraz trwa dokładnie 23'40''. Przedstawiono kilka rodzjów szkodnictwa (pozyskiwanie stroiszu, bursztynu, węgla kamiennego, kłusownictwo, nielegalną jazdę quadami i motorami, kontrole drewna, znalazł się też wątek konny). Przypuszczam, że po drobnych korektach (jak choćby: jeden ze strażników mówi do zatrzymanego quadowca,że w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sprawę skieruje do kolegium - sic!) niebawem filmik zawita pod leśne strzechy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

w takim razie wkrótce zobaczymy owoc wielomiesięcznej pracy orwlp. :)
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

owoc tej pracy już się ukazał. :) oto link:
http://www.sklep.bedon.lasy.gov.pl/pl/P ... _sam/Show/
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
Zdzisław Dyrma
leśniczy
leśniczy
Posty: 693
Rejestracja: wtorek 03 cze 2008, 14:02
Lokalizacja: WOLAŁbymniepisać

Post autor: Zdzisław Dyrma »

Sten pisze:jeden ze strażników mówi do zatrzymanego quadowca,że w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sprawę skieruje do kolegium - sic!
Może tak dawno temu zaczęli kręcić, że się pokręciło :lol:
:gwizd:
kajo515
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kajo515 »

nie wiecie z kad za free zassać ?:D
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kajo515 pisze:nie wiecie z kad za free zassać ?
Nie wiem skąd za free można zassać ale przy tej cenie to wstydził bym się zapytać... Ja mogę zrozumieć niechęć do zapłacenia za film DVD 60 czy 40 złotych. Ale 16?! Choć niezależnie od ceny to "ciągnięcie za free" (jeśli nie udostępnia kopii właściciel praw) jest złodziejstwem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

Eeee - nawet za 16zł nie warto. Film widziałem - żenua. Najbardziej rozśmieszył mnie obrazek wyskakującego zza krzaka strażnika z lizakiem, na co quadowiec i potem crossowiec potulnie się zatrzymują i poddają kontroli :DDDDD
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

esel pisze:na co quadowiec
Zwróć uwagę na numer rejestracyjny quada :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
kajo515
początkujący
początkujący
Posty: 41
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 21:11
Lokalizacja: Kielce

Post autor: kajo515 »

po prostu nie chce płacić za coś czego wcześniej nie widziałem. Bo może się okazać totalna klapa:P
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

ja widziałem ten film wczoraj (wczoraj właśnie przysłali go do n-ctwa); rzeczywiście bez rewelacji. wiadomo, że sceny w takich filmach są ustawiane. w końcu to nie reality show, lecz film edukacyjny. dobrze, że w ogóle został nakręcony film o takiej tematyce. :)
Jesień Leśnych Ludzi
ODPOWIEDZ