Kłokoczka

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Kłokoczka

Post autor: basiabasia »

Przeczytałam w aktualnościach forum na temat "kłokoczkowego programu". W zeszłym roku zdobyłam i posadziłam kłokoczkę na działce, na obrzeżu lasu. Czy ktoś ma doświadczenia z tym krzewem? Nigdzie nie znalazłam żadnej informacji.
basia33
JĘDREK
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6951
Rejestracja: środa 16 sty 2008, 18:16
Lokalizacja: z siebie samego

Post autor: JĘDREK »

Gleba świeża i żyzna (najlepiej wapienna),
Duże wymagania odnośnie wilgotności podłoża,
Pełne światło lub półcień,
Miejsca osłonięte i ciepłe ... :)
"Nie popędzaj mnie. Nie dalejwięcuj mnie"
lulek
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 21:21
Lokalizacja: Lulkowo

Post autor: lulek »

Miałem kilka sztuk 0,5-1,5metra - wielkopolska - została mi jedna (najlichsza) reszta przemarzła po puszczeniu listków na wiosnę w czasie majowego przymrozku. Rada nie dopuścić do wczesnego rozwinięcia pąków (zasypać śniegiem?). Lepiej rośnie na podlasiu niż w Polsce zachodniej.
Miłego!!
Żądam globalnego ocieplenia.
Kłótnia to nie norma, zgoda to sztuka.
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33772
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Nadleśniczy z Ustrzyk Dolnych, Roman Jurek, jest zakręcony na punkcie kłokoczki od dawna, i myślę, że jak do niego mailniesz, to da Ci jakieś wskazówki, albo przynajmniej adresy pod którymi się doinformujesz.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
basiabasia
początkujący
początkujący
Posty: 172
Rejestracja: piątek 03 lip 2009, 18:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: basiabasia »

Dzięki, to cenna informacja, napewno napiszę.
basia33
Awatar użytkownika
maroosh71
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 09:22
Lokalizacja: Kock
Kontakt:

Post autor: maroosh71 »

A czemu ma służyć sadzenie tej rośliny, jak się domyślam jest to gatunek introdukowany.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

góral bagienny pisze:Nadleśniczy z Ustrzyk Dolnych, Roman Jurek,
No proszę, teraz jest nadleśniczym? Pamiętam, jak był inspektorem i po rozmowie z nim zmieniłem swoje wcześniejsze i niesłusznie uogólniające zdanie na temat inspektorów :-)
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

maroosh71 pisze:A czemu ma służyć sadzenie tej rośliny, jak się domyślam jest to gatunek introdukowany.
Nie są to domysły, trafne, o ile się nie mylę, na południu kraju występuje w naturze.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33772
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Brzost pisze:
góral bagienny pisze:Nadleśniczy z Ustrzyk Dolnych, Roman Jurek,
No proszę, teraz jest nadleśniczym? Pamiętam, jak był inspektorem i po rozmowie z nim zmieniłem swoje wcześniejsze i niesłusznie uogólniające zdanie na temat inspektorów :-)
Zdanie na temat inspekcji po dwóch latach nadleśniczowania to i on raczej zmienił. :lol:
Ale kłokoczce pozostał wierny, bo ten temat pojawiał się chyba przy każdej z nim styczności, a jego kontroli przeżyłem sporo na różnych etapach swojej zawodowej kariery. Tak jak i temat "pereł bukowych" czyli specyficznie wykształconych, zarośniętych sęczków. No i temat poezji...
A teraz jakoś na dniach ma się odbyć w Sninie (na Słowacji) kolejna kłokoczkowa konferencja, bo nadleśniczy Jurek nadał kłokoczce wymiar ponadpaństwowy.
Czyli - kłokoczka zbliża narody![center][/center]
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
maroosh71
początkujący
początkujący
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 09:22
Lokalizacja: Kock
Kontakt:

Post autor: maroosh71 »

Poczytałem i zostałem uświadomiony, nie znałem tej rośliny ale już mi się podoba i będzie rosła w moim lesie.
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

maroosh71 pisze:jak się domyślam jest to gatunek introdukowany.
Nie jest introdukowany. :wink:
ODPOWIEDZ