BHP w lasach

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pietia
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 379
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:35
Lokalizacja: z lasu

BHP w lasach

Post autor: Pietia »

Zwracam się do kolegów i koleżanek jak jest u Was z przestrzeganiem przepisów BHP w PGL LP, choć zapraszam również gorąco pracowników ZULi.
Wiadomym jest że specyfika pracy ma wiele niedogodności, nie ma kranu , nie ma WC, nie ma kuchenki gazowej, nie ma ciepłego kaloryfera przy którym można by się ogrzać czy wyschnąć podczas ulewy. Za to jest wiele zalet pracy w terenie, o czym nie muszę wspominać tu na forum, mieszczuchy słono by zapłaciły by móc sobie usmażyć kiełbasę przy ognisku :spoko:
Lecz pomijając wady i zalety pracy w terenie, w dobie tabelko-manii i sztywnego trzymania się wszelkich zarządzeń, mam pytanie do braci leśnej jak u Was rozwiązywany jest problem wydawania posiłków profilaktycznych i napojów oraz prania odzieży roboczej??
"I oczom im ukazał się las..... krzyży"
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na ten temat już dyskutowaliśmy w tym temacie.
Poczytaj ten wątek: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=10424
i ten: http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=9799
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Pietia
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 379
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:35
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Pietia »

Bardzo dziękuje STEN za linki:) Troszkę poczytałem ale nijak to się ma do rzeczywistości w mojej firmie, zero zwrotu za pranie odzieży, o posiłkach (psich zupkach nie wspomnę) i wodzie ciągle rzucają nam kłody pod nogi. Zresztą po przeczytaniu postów z tamtych linków taka mnogość rozwiązań że co dwa nadleśnictwa to trzy opcje :lol: musiałbym po prostu zapytać panią rzecznik, ale bardzo dziękuje za linki poczytam sobie:)
Bo wg mnie i Kodeksy Pracy rozwiązania apropo odzieży są dwa:
-pracodawca pierze odzież
-zwraca poniesione koszty prania odzieży (pytanie jak to policzyć?)
Co do posiłków i napojów( w naszym wypadku w lesie):
-pracodawca zapewnia korzystanie z takich posiłków w punktach gastronomicznych
-przyrządzanie posiłków przez pracownika we własnym zakresie z otrzymanych produktów ( no to jest spełniane)
-napoje poniżej +10 i powyżej +25, niekoniecznie jest spełniany
Ale jak będę miał chwilkę zapytam o to panią rzecznik żeby się ustosunkowała, na pewno nie odpowie jak zwykle :lol:
"I oczom im ukazał się las..... krzyży"
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Pietia pisze:Ale jak będę miał chwilkę zapytam o to panią rzecznik żeby się ustosunkowała
Jak pamiętam, to pytania w tych sprawach padły już w temacie rozmów z ..., nie pamiętam jednak, czy Pani Ania udzieliła w tych kwestiach odpowiedzi - należałoby prześledzić ten wątek.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Pietia pisze:Ale jak będę miał chwilkę zapytam o to panią rzecznik
Znacznie skuteczniejszy i szybszy jest sposób "na telefon"
Do PiP :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pietia pisze:jak u Was rozwiązywany jest problem wydawania posiłków profilaktycznych i napojów oraz prania odzieży roboczej?
1. Dostajemy "zupki" w słoiczkach. Pulpeciki, fasolka, gulasz, grochówka, flaczki - każdy cos dobierze. Wada - nie da się dobrze przygrzać w ognisku (bez kociołka lub rondelka) bo potrafią pęknąć :(
2. W czas upałów wody ile chcesz, do wyboru gazowana lub nie. Dla biurowych dystrybutor wody "Eden"
3. A czy terenowi lub biurowi maja "odzież roboczą"? Bo ja wiem tylko o mundurowej lub BHP. A takich ustawy nie przewidują...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
ODPOWIEDZ