Elektroniczny strażnik leśny

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
zul
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14733
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2006, 00:25

Post autor: zul »

Sten pisze:Po to jest technika, żeby nas wyręczała, żebyśmy właśnie nie musieli ślęczeć przed monitorem na okrągło. Jak mi się zdaje jeszcze kilka lat i inwigilacja ogólna wyjdzie z biurowców w teren. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że będąc w jakimś budynku jest bez mała non stop rejestrowana, łącznie z jazdą windą.
"Permanentna inwigilacja" :x

"Albercik, wychodzimy!!!" :cry:

(Seksmisja)
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170318
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

zul pisze:Permanentna inwigilacja
Byłem totalnie zaskoczony, jak mój znajomy pokazał mi "centrum monitoringu" w jednym z biurowców. Praktycznie jest tylko kilka "martwych punktów" plus kibelki (na szczęście). W lasach pewnie w takim stopniu to nigdy nie dotrze, ale jak pisał Silver i Glaca, pewnie od tego nie uciekniemy.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
lesny_ludek
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 03 paź 2006, 18:50
Lokalizacja: Północ

Post autor: lesny_ludek »

Niedawno na parkingu leśnym, przy drodze nr 58 Szczytno - Ruciane Nida trafiłem na tablicę "Obiekt monitorowany. Zakaz wyrzucania śmieci". W pierwszym momencie byłem skłonny uwierzyć, że to prawda. Przez kilka minut przeszukiwałem wnikliwie swoim wzrokiem wszystkie pobliskie drzewa i wszelkie inne miejsca z ekspozycją na leśny parking... :| i niczego podejrzanego nie znalazłem. Żadnych śladów po kopaniu kabli, nadajników, ukrytych kamer. Ruszyłem dalej. Kilkaset metrów kolejny parking z identyczną tablicą uzmysłowił mi, że napis na tablicy jest tylko niewinnym kłamstwem, ale niezwykle skutecznym :idea: Na obydwu parkingach panował wyjątkowy porządek. Nawet kosze na śmieci świeciły pustkami - najwidoczniej zakaz wyrzucania śmieci obejmował również śmietniki ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170318
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

lesny_ludek pisze:Niedawno na parkingu leśnym, przy drodze nr 58 Szczytno - Ruciane Nida trafiłem na tablicę "Obiekt monitorowany.
ale przeca nie napisali w jaki sposób jest monitorowany, może leśniczy, bądź straż zaglądają tam częściej niż zazwyczaj?
Fakt, faktem, że takie tablice mają wydźwięk psychologiczny i w sumie o to chodzi.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105239
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

lesny_ludek pisze:Niedawno na parkingu leśnym, przy drodze nr 58 Szczytno - Ruciane Nida trafiłem na tablicę "Obiekt monitorowany. Zakaz wyrzucania śmieci"
Napis "Obiekt monitorowany" to ja dziś widziałem na WC w szpitalu. Poważnie. Aż żałowałem, że warunki oświetleniowe nie pozwoliły zrobić dobrego zdjęcia komórką...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Eee, nie chcę się czepiać bo jeśli taka tablica działa to jest to najważniejsze. Mam zastrzeżenia do :roll: zastrzeżonego wzoru tła i napisu.
Z tego co pamiętam to ustawa stanowi, że tło tablic urzędowych ma tło czerwone, a litery napisu są białe.
Czyli ta ze zdjęcia jakby urzędowa jest albo taką udaje. :wink:
Sten pisze:może leśniczy, bądź straż zaglądają tam częściej niż zazwyczaj?
Forma monitoringu wprost fizyczna - oczywiście. :)
A ten temat to nie pasuje bardziej do Straży i szkodnictwa, hę :|
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170318
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

callahan pisze:A ten temat to nie pasuje bardziej do Straży i szkodnictwa, hę
Jak widać pasuje :wink: i jest tam, gdzie być powinien :) Tablica faktycznie ma układ urzędowy wielce, ale może to skuteczniej działa, czy kolorystyka jest zastrzeżona dla konkretnych instytucji - nie wiem, ale czynnik oddziaływający niewątpliwie posiada i chyba o to chodzi.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

lesny_ludek pisze:Nawet kosze na śmieci świeciły pustkami
Czy to nie przegiecie w drugą stronę :?: .Może calkiem zlikwidować te kosze,przecież nie są potrzebne :wink:
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
drwaspa
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota 17 paź 2009, 22:58
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: drwaspa »

ważne że działa, ale chce doczekać czasów gdy my sami będziemy takimi tablicami które będą pamiętać że las to nie śmietnik... :wink:
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170318
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

drwaspa pisze:chce doczekać czasów gdy my sami będziemy takimi tablicami które będą pamiętać że las to nie śmietnik...
Szczerze powiem, że ja na to nie liczę, ot taka nasza natura. Przykład z piątku. Zatrzymałem się na leśnym parkingu. Są kosze - puste, a ludkowie popielniczki samochodowe opróżniali chyba bez wysiadania z aut. I co z takimi zrobić? Dodam, że sam w aucie kopcę, ale jakoś zawsze trafię do kosza na śmieci, jak już mi się owa popielniczka zapełni. Czy jest to problem, żeby tych kilka kroków zrobić i jak człowiek w odpowiednie miejsce wysypać pety? Jak widać jeszcze dla wielu jest i to wielki - nad czym ubolewam.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
zasaznasa
początkujący
początkujący
Posty: 200
Rejestracja: czwartek 30 paź 2008, 11:34
Lokalizacja: Hopla

Post autor: zasaznasa »

taki, z pozoru "niewidoczny" (oczywiście poza tablicami), profesjonalny system monitoringu leśnego kosztuje jakieś kilkanaście tysięcy złotych, dowiadywałem się u samego dystrybutora. już w kilku jednostkach coś takie go działa. dystrybutor jednak nie chciał zdradzić w jakich to nadleśnictwach. :)
Jesień Leśnych Ludzi
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

drwaspa pisze:ważne że działa
No jasne że tak,ale pewnie na następnym parkingu na którym już nie ma tablic śmieci dwa razy więcej niż było :?: :( .A pozatym co dalej na wszystkich parkingach takie tablice :help: :?:
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

zasaznasa pisze:system
zasaznasa pisze:kosztuje jakieś kilkanaście tysięcy złotych
A ile mamy tych parkingów :?: Będzie to pewnie niezły straszak(taki jak fotoradary przy drogach) :twisted: ,ale na dłuższą metę od edukacji od najmłodszych lat trzeba zacząć :x :help:
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ