Choroba zawodowa

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dendryt
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1173
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 11:33
Lokalizacja: cesarstwo japonii

Post autor: dendryt »

ZIELONYS pisze:Miejmy nadzieję że znajdzie się szczepionka wtedy nie będzie problemu.
Ponoć już jest, tyle że na razie niedostępna.
Skrócone dozowanie szczepionki przeciw boreliozie
Mnie już i tak nie pomoże, ale być może już niedługo niezarażeni leśnicy nie będą mieli z tym problemu.
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

dendryt pisze:
ZIELONYS pisze:Miejmy nadzieję że znajdzie się szczepionka wtedy nie będzie problemu.
Ponoć już jest, tyle że na razie niedostępna.
Skrócone dozowanie szczepionki przeciw boreliozie
Mnie już i tak nie pomoże, ale być może już niedługo niezarażeni leśnicy nie będą mieli z tym problemu.
:D Drogi kolego tak sprawa się miała 10 lat temu i to w USA... Wszyscy zastanawiali się wtedy, wierząc że tam się uda, czy bedzie to działać w Polsce, bo ponoć w Polsce inna odmiana borelii...
Dzisiaj sprawa wygląda o wiele gorzej... Z powodu działań ubocznych w Stanach wycofano się ze szczepień i nie ma nadziei na szybkie rozwiązanie problemu... Być może prędzej rozwiążą problem Aids niż boreliozy...Hej! :(
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ZIELONYS

Post autor: ZIELONYS »

wiem to,dlatego napisałem ,ze szczepionka będzie ratunkiem-dobra szczepionka.W stanach psy się szczepi ale z ludżmi jest problem.Jako ciekawostkę powiem że George Prezydent też ma ten problem co część leśników ;/
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

:D Też coś o tym słyszałem...ale nie wiem czy ty prawda....Wprawdzie Teksas jest 2,5 razy większy od Polski i jakieś Lasy tam są ale jest tak gorąco...chyba że bywał w Oregonie... Może ktoś doceni tą chorobę, jak wysnują hipotezę że pod jej wpływem Busch wojnę w Iraku nakręcił.Hej! 8) :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ZIELONYS

Post autor: ZIELONYS »

Jeśli chodzi o Polskę to Kleszcze spotyka się również w starych budynkach,parkach itp. a Boreliozę przenoszą również pchły i komary tyle że nie mają takich możliwości zarażania jak Kleszcz.
Awatar użytkownika
dendryt
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1173
Rejestracja: środa 13 lut 2008, 11:33
Lokalizacja: cesarstwo japonii

Post autor: dendryt »

niziołek pisze:Drogi kolego tak sprawa się miała 10 lat temu i to w USA...
No fakt, dopiero teraz zauważyłem, że ta strona jest sprzed 10 lat :doh:
niziołek pisze:Może ktoś doceni tą chorobę, jak wysnują hipotezę że pod jej wpływem Busch wojnę w Iraku nakręcił.
Tak jak rozwinął się postęp w badaniach nad alzheimerem, jak wyszło na jaw, że Reagan większość drugiej kadencji cierpiał już na demencję :)
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36309
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

A nie zastanawialiście sie przypadkiem , ile kleszczy przywlekliście do domu, narażając domowników na boreliozę ?? :wink: ( skutki uboczne warunków pracy :lol: )
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

selavi pisze:A nie zastanawialiście sie przypadkiem , ile kleszczy przywlekliście do domu, narażając domowników na boreliozę ?? :wink: ( skutki uboczne warunków pracy :lol: )
:D Nawet małejżonce z pępka i nie tylko wyciągałem...ale się ze mną nie rozwiodła...jest jednak bardziej lojalna niż LP...Hej! :lol:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
ZIELONYS

Post autor: ZIELONYS »

To aż tak śmieszne nie jest-małżonka może teraz nas ścigać o odszkodowanie! :shock:
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36309
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
Faun_Spown
początkujący
początkujący
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: bory szczecińskie

Post autor: Faun_Spown »

Jestem taki młody a już mam drugi raz z rzędu pozytywny wynik :( kleszcze są chyba cwańsze niż myśleliśmy, preferują młode mięsko !!!:P
Umiesz liczyć, licz na siebie!
Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Faun_Spown pisze:Jestem taki młody a już mam drugi raz z rzędu pozytywny wynik :( kleszcze są chyba cwańsze niż myśleliśmy, preferują młode mięsko !!!:P
:D Masz pecha! W szpitalu teraz dominowało moje pokolenie...Hej! :)
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Faun_Spown
początkujący
początkujący
Posty: 184
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 19:13
Lokalizacja: bory szczecińskie

Post autor: Faun_Spown »

Mój poprzedni leśniczy zawsze powtarzał: "Las Ci to wszystko wynagrodzi!!" Nie myślałem,że w kleszczach!! :wink: :lol:
Przynajmniej nie mam żony :D jednego k...mniej :] :lol:
Umiesz liczyć, licz na siebie!
skarabeusz
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 09:26
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: skarabeusz »

Faun_Spown pisze:Przynajmniej nie mam żony jednego k...mniej
zazdroszcze Ci chłopie :wink:
madic
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:43
Lokalizacja: góry

Post autor: madic »

Od kilku lat moje n-ctwo choć wysyłało pracowników na badania profilaktyczne, przestało zgłaszać podejrzenia choroby zawodowej wbrew ciążącemu na nim takiemu obowiązkowi. Zaś od ubiegłego roku, po uznaniu oficjalnym 2 pierwszych przypadków choroby zawodowej, wstrzymało badania. Ciekaw jestem jak jest gdzie indziej ?
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

niziołek pisze:Być może prędzej rozwiążą problem Aids niż boreliozy...Hej! :(
Zważywszy różnice w potędze lobby leśników i lobby... innego, wielce prawdopodobne.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
ODPOWIEDZ