Wycena gruntów leśnych

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mika76
początkujący
początkujący

Wycena gruntów leśnych

Post autor: Mika76 »

Witam serdecznie,
Mam pytanko odnośnie wyceny gruntów leśnych, a mianowicie: chcę sprzedać las - 3,60h, jest to las 30 letni mieszany, jestem laikiem w tych kwestiach a więc poprosiłam o pomoc w wycenie zaprzyjaźnionego leśnika. Drzewostan oszacował na ok 100 tys. natomiast grunty na 50 tys. I tu moje zdziwienie. Czy to możliwe, że ponad 3h lasu są warte tylko 150 tys. ? Kupnem jest zaineresowane nadleśnictwo, mam przedstawić im swoją cenę, nie chciałabym go oddać za bezcen, chyba, że to normalna kwota:(
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent

Re: Wycena gruntów leśnych

Post autor: Sten »

Dowiedz się ile nadleśnictwo Ci zaproponuje ... Mam przeczucie, że może być mniej ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Mika76
początkujący
początkujący

Mniej??? Nie sądziłam, że to może być tak mało warte :( zaczynam się już zastanawiać czy w ogóle to sprzedać jeżeli za grunty wychodzi ok 12 tys. za ha
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin

Post autor: j24 »

Wszystko zależy od rejonu kraju, odległości od większego miasta, od tego czy jest plan miejscowy itd...

U Ciebie to wychodzi 4,16 zł/m2. My za małe, wąskie działki "daleko od szosy", objęte planem miejscowym - jako grunty do produkcji leśnej - płaciliśmy w zeszłym roku po około 3 zl/m2. Za działki bez planu, bliżej cywilizacji, po około 6 - 7 zł/m2. Oczywiście za działki z drzewostanem.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Mika76
początkujący
początkujący

Działka jest objęta uproszczonym planem urządzania lasu, Warmińsko Mazurskie a najbliższe miasto to Giżycko (nie za duże:)) dookoła graniczę z lasem państwowym i jest dobra droga dojazdowa myślę, że dlatego nadleśnictwo jest zainteresowane
ODPOWIEDZ