Studia a nagroda jubileuszowa

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lesniczyna2
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 27 lut 2024, 12:30

Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Lesniczyna2 »

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące zaliczania studiów do stażu pracy w Lasach Państwowych. Podczas studiów zaocznych osoba pracowała poza LP a następnie nadal podczas studiów odbyła staż w LP. Co z zaliczeniem okresu studiów do nagrody jubileuszowej?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170036
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Sten »

Studia zaoczne nie są wliczane ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
wiwaldi
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 12:25
Lokalizacja: Polska

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: wiwaldi »

Jeżeli występuje przerwa w zatrudnieniu w LP to studia zaoczne wliczają się do nagrody jubileuszowej!
brr
początkujący
początkujący
Posty: 71
Rejestracja: środa 23 mar 2022, 08:13

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: brr »

Sten pisze: wtorek 27 lut 2024, 13:32 Studia zaoczne nie są wliczane ...
Niestety nie Masz racji. Jeżeli studiował a nie pracował w tym czasie w LP to się wliczają. Tak mówi ponadzakładowy układ. Po prostu nie wyszczególnia dziennych i zaocznych.
brr
początkujący
początkujący
Posty: 71
Rejestracja: środa 23 mar 2022, 08:13

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: brr »

Lesniczyna2 pisze: wtorek 27 lut 2024, 13:00 Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące zaliczania studiów do stażu pracy w Lasach Państwowych. Podczas studiów zaocznych osoba pracowała poza LP a następnie nadal podczas studiów odbyła staż w LP. Co z zaliczeniem okresu studiów do nagrody jubileuszowej?
Powinny być doliczone lata kiedy osoba nie była zatrudniona w LP.
Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Renifer »

A propos nagrody jubileuszowej - czy rozwiązując umowę o pracę ma się prawo do otrzymania proporcjonalnej nagrody jubileuszowej za np. przepracowane 43 lata pracy ? W PUZP jest mowa o takim rozwiązaniu w przypadku przejścia na emeryturę.
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: góral bagienny »

Renifer pisze: poniedziałek 15 kwie 2024, 13:52 A propos nagrody jubileuszowej - czy rozwiązując umowę o pracę ma się prawo do otrzymania proporcjonalnej nagrody jubileuszowej za np. przepracowane 43 lata pracy ? W PUZP jest mowa o takim rozwiązaniu w przypadku przejścia na emeryturę.
Dokładny zapis w § 33 PUZP:
8. Pracownik przechodzący na emeryturę, rentę z tytułu niezdolności do pracy lub
któremu przyznano świadczenie przedemerytalne
otrzymuje nagrodę za okres, jaki
przepracował od dnia nabycia prawa do ostatnio wypłaconej nagrody, nie dłuższy
jednak niż 5 lat. Nagroda ta obliczana jest, jako proporcjonalna część kwoty nagrody,
którą pracownik by otrzymał, gdyby przepracował cały pięcioletni okres od dnia
nabycia prawa do ostatnio wypłaconej nagrody jubileuszowej, nie dłuższy jednak niż
5 lat
Skoro wymienione są przypadki kiedy pracownikowi taka wypłata przysługuje, no to znaczy że w innych przypadkach nie przysługuje. Ale to moja interpretacja. 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Renifer »

Tego się obawiałem. Krótko mówiąc zostanę strasznie ukarany finansowo za rozwiązanie umowy o pracę na swoją prośbę. Ani podwyżki na punkcie ani odprawy ani nagrody jubileuszowej i to po 43 latach pracy. Trudno, nie żalę się ,nie wydaje mi się to sprawiedliwe ale sprawiedliwość w tym świecie to można znaleźć w słowniku pod literą S. Jakoś przetrwam do emerytury. Dzięki za pomoc.
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67166
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Capricorn »

Nie traktuj tego w kategoriach kary. Zwolnienie się na własną prośbę oznacza, dokładnie to, że nie chciałeś/nie mogłeś już pracować ze wszystkimi konsekwencjami.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Piotrek »

Jaki wybór takie efekty. Nie spodziewałbym się peanów i nagród od pracodawcy, któremu nagle mówisz - już ciebie nie chcę, nie po drodze nam razem. Jak chcesz poćwiczyć jakie mogą być konsekwencje to powiedz coś takiego długoletniej żonie.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: góral bagienny »

No, Piotrze, teraz to przegiąłeś! :shock: :slina:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Renifer »

Oj Piotrze. I tak będę Cię dobrze wspominał. Poznaliśmy się przed laty na kursach informatycznych w Sulęczynie. Byłem i jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy. Rozmawiałem z szefem, był wdzięczny że go uprzedziłem. Po za powodami osobistymi to takie moje podziękowanie N-ctwu za lata pracy którą będę bardzo dobrze wspominał. Mógłbym się wozić na L4 ale nie chcę tego robić ,nie będę "dusił" etatu. A że stracę finansowo, trudno.
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: góral bagienny »

Dziwię Ci się Reniferze...
Chcesz odejść bo Ci głupio będzie że komuś miejsce zajmujesz? Na jakim byś stanowisku nie pracował to nadleśnictwo z Twoją absencją by sobie poradziło, a deklaracja nadleśniczemu, że raczej już nie wrócisz to tylko dla niego bonus, bo wie na czym stoi i jak sobie z tym poradzić.
Już tracisz na takim odejściu finansowo, a skąd wiesz czy za chwilę ktoś nie wymyśli i wdroży jakieś poważniejsze zachęty finansowe za odejście, bo przecież obowiązuje opcja, że jest nas za dużo w stosunku do coraz mniejszego obłożenia pracą. LP należy przestawić na nicnierobienie, jako najwyższą formę ochrony przyrody!
Chyba że chcesz/musisz wyjechać z kraju, nagle i bezwarunkowo, ale to jedna sytuacja jaką sobie wyobrażam dla zwolnienia się z firmy niedługo przed emeryturą.
I to nie Ty masz firmie dziękować za 43 lata pracy ale LP mają obowiązek podziękować Tobie! Bo to Ty przeznaczyłeś na to najcenniejszą rzecz jaką posiadasz - swoje życie. LP dziś są takie, jak zaczynaliśmy pracować to były siakie, a jutro będą zapewne owakie.
Zastanów się czy na pewno dziś powinieneś cierpieć dla idei gdy masa grubych cwaniaków i drobnych cwaniaczków śmiejąc się pod nosem z tobiepodobnych bezwzględnie realizuje swoje partykularne interesy.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5603
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Blues Brothers »

@Renifer, mają być zmiany w emeryturach, do końca roku. Wstrzymaj się z obiegówką może przejedziesz legalnie na emeryturę. Inna sprawa, znam przypadek gdy leśnik terenowy z 5 lat, ślizgał się do emerytury. I doczekał.
Renifer
początkujący
początkujący
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 12 sty 2012, 12:54
Lokalizacja: Pomorze

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Renifer »

Jasne ,też mam świadomość że może się jeszcze coś zmienić. Jeśli zacznę coś organizować to w październiku na trzy m-ce przed a do tego czasu staram się pracować jak mogę najlepiej. Miałem rację - w lasach jak w rodzinie ,można na Was liczyć. Choć nie mam złudzeń - czasy się zmieniają i niestety na niekorzyść, relacje zanikają, czasem się cieszę że powoli ziemska pielgrzymka się kończy ale spokojnie nigdzie się nie wybieram ...Jeszcze raz dzięki.
uva uvam vivendo varia fit
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67166
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Capricorn »

No i zaczynasz dobrze gadać. Gdy sam zrezygnujesz, nie ma odwrotu i firma nie jest Ci winna niczego. Jeśli popracujesz, to powoli dorobisz do emerytury oraz jubileuszu. Pośpiech jest konieczny tylko przy łapaniu pcheł, a czasy... no cóż, na pewne rzeczy nie mamy wpływu, więc się nie ma czym przejmować :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Piotrek »

Renifer pisze: wtorek 16 kwie 2024, 14:17Byłem i jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy.
Nie przesadzajmy z nazywaniem tego wiedzą. Mam bogaty zasób uporządkowanych wiadomości i bazując na nich sprawiam wrażenie wiedzy. :D
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Kuna lesna »

Ale cię połechtał :D :D :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: Piotrek »

Akurat takie łechtanie (bezinteresowne) mi nie przeszkadza. "Łechtaczy", którzy chcą się podlizać albo coś sobie załatwić - nie cierpię i tępię w swoim otoczeniu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 642
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Studia a nagroda jubileuszowa

Post autor: malkontent2 »

Blues Brothers pisze: wtorek 16 kwie 2024, 15:29 @Renifer, mają być zmiany w emeryturach, do końca roku. Wstrzymaj się z obiegówką może przejedziesz legalnie na emeryturę. Inna sprawa, znam przypadek gdy leśnik terenowy z 5 lat, ślizgał się do emerytury. I doczekał.
Biorąc pod uwagę, ile to już trwa, to wątpię w ten termin....
ODPOWIEDZ