Przekształcenie gospodarstwa rolnego w las

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
malin501
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 15 mar 2024, 10:57

Przekształcenie gospodarstwa rolnego w las

Post autor: malin501 »

Witam, chciałem kupić działkę do użytku rekreacyjnego która składa się z ok 5h lasu prywatnego i 0.5h ziemi rolnej z domkiem jako siedlisko, którego ok 1 ar jest ogrodzony. Nie jestem ani rolnikiem ani leśnikiem i wszystko wyglądało fajnie dopóki notariusz nie powiedział że niestety nie mogę kupić ponieważ nie jestem rolnikiem a trzeba brać pod uwagę całość gruntu i jako nierolnik nie mogę kupić 5,5h (wiem że do 1ha może kupić każdy, wiem że prawo pierwokupu mają inne instytucje). Pomysł jest taki aby ten kawałek rolnej przekształcić w las i kupić całość jako las. Nie zamierzam tam nic budować, tylko użytkować to co jest. Ponieważ jestem zielony w tych sprawach chciałem zapytać co o tym sądzicie? Czy siedlisko może być w lesie? Czy są jakieś inne sposoby aby bezpiecznie transakcję dokończyć? Nie chciałbym wpakować się na jakieś problemy. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Re: Przekształcenie gospodarstwa rolnego w las

Post autor: Wiesław »

Taniej i szybciej będzie zrobić uprawnienia rolnicze. Wystarczą studia podyplomowe na jakiejś uczelni o profilu rolnictwa, które dają potrzebne uprawnienia.
I kupisz grunt taki jaki jest - 5 ha lasu i 0,5 ha roli...
ODPOWIEDZ