Pole Paintball w lesie prywatnym

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patryk365
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2024, 08:31

Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Patryk365 »

Witam, myślę nad założeniem pola paintball w lesie prywatnym. W aplikacji "Mbdl"(Bank danych o lasach) sprawdziłem że las nie jest objęty żadna ochroną ani nic z tych rzeczy. jest wpisany jako LS VI oraz funkcja lasu jest gospodarcza. Pytanie brzmi czy na takiej działce można prowadzić działalność typu paintball która będzie się wiązała z ogrodzeniem terenu oraz stworzeniem przeszkód na arenie. Najbardziej mnie interesują kwestie prawne na wielu forach są różne informacje często sprzeczne i ciężko dojść do jakiegoś wniosku. Z góry dziękuję za wszystkie informacje
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Kuna lesna »

Twój teren twoje zasady . Nie wolno ci sie pozbyć drzew ale reszta nie szkodzi twojemu lasowi.
emyyyl
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 29 paź 2021, 13:07

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: emyyyl »

Kuna lesna pisze: poniedziałek 08 sty 2024, 10:12 Twój teren twoje zasady . Nie wolno ci sie pozbyć drzew ale reszta nie szkodzi twojemu lasowi.
Las jest objęty ustawa o ochronie lasów i wątpię żeby mogla być prowadzona działalność zarobkowa z pointballa, która raczej niszczyłaby ten las zarówno farbami jak i gromadami biegających po nim ludzi. To chory kraj ograniczający prawa własnościowe właścicieli lasów. Jeśli się mylę wyprowadź mnie z błędu.
Melon
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1923
Rejestracja: piątek 02 gru 2016, 23:12

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Melon »

Ustawa nie ogranicza liczby ludzi mogących wchodzić do lasu
Melon
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1923
Rejestracja: piątek 02 gru 2016, 23:12

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Melon »

Farby mogą być biodegradowalne. Ekologiczne. Nie ma zakazu malowania własnych drzew. To może być las z dominującą funkcją społeczną służący rekreacji.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67162
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Capricorn »

Hmm, przez parę lat miałem wydzielony hektar lasu, na którym zgodnie z umową prowadzona była taka zabawa. Ludkowie mieli umowę na taki typ rekreacji. Skoro mieli umowę na las państwowy, to dlaczego nie mogliby mieć umowy w lesie prywatnym.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
emyyyl
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 29 paź 2021, 13:07

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: emyyyl »

LP wiele robią i mogą czego właścicielowi prywatnego lasu nie wolno. W UPUL musialoby być wpisana dzialalnosc rekreacyjna z tego co wiem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105120
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Piotrek »

emyyyl pisze: poniedziałek 19 lut 2024, 19:18W UPUL musialoby być wpisana dzialalnosc rekreacyjna z tego co wiem.
Z tego co ja wiem, to nie musi.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67162
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Capricorn »

Pewnie, że nie musi. Czy jeśli chcesz kogoś wpuścić celem rekreacyjnego zbioru grzybów to też potrzebujesz stosownego wpisu?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
emyyyl
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 29 paź 2021, 13:07

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: emyyyl »

Wg mnie porównywanie zbioru grzybów do działalności zarobkowej odbywającej się w lesie jest trochę nietrafne. W paintballu latasz po lesie naparzajac farbami gdzie popadnie. Zaraz się ktoś przyczepi ze to niszczenie i farby zatruwają np glebę. W tym głupim kraju postawienie wiaty w lesie trzeba argumentować i modlić ze przejdzie w starostwie a co dopiero biznes w lesie. Jakos tego nie widze mimo ze uwazam ze jako wlasciciel prywatnego lasu powinienem miec tez do tego prawo.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22737
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: j24 »

W swoim lesie możesz robić wszystko, co nie jest wprost zabronione prawem.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
emyyyl
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 29 paź 2021, 13:07

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: emyyyl »

j24 pisze: poniedziałek 19 lut 2024, 21:56 W swoim lesie możesz robić wszystko, co nie jest wprost zabronione prawem.
Cieszy mnie takie liberalne podejście
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2627
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: Kuna lesna »

Czy zadałeś choć sobie trud z czego zrobione są kulki ? Proszę nie sciemiać że to truję, niszczy itd. Nadzór jeżeli ma jakas instytucja to polega na utrzymaniu oraz wykonywaniu zadań określonych w UPUL . Po wielu latach takiego nadzoru śmiem twierdzić że w swoim lesie możesz zrobić wszystko ale las musi trwać .
emyyyl
początkujący
początkujący
Posty: 49
Rejestracja: piątek 29 paź 2021, 13:07

Re: Pole Paintball w lesie prywatnym

Post autor: emyyyl »

Taaa....do pierwszego podkablowania przez sąsiadów.
Przypominam, że mówimy o działalności zarobkowej a wiec na DG. Pole do paintballa wymaga pozwolenie na budowe:
"pole do paintballa należy zakwalifikować do kategorii budowli. Jest to bowiem obiekt budowlany do niezawodowego wykonywania czynności sportowo-rekreacyjnych, zawierający elementy konstrukcyjne, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowników"
Wiele w internecie jest o tym i nie polega to wyłącznie na wpuszczeniu ludzi na teren lasu żeby sobie "pobiegali".
Wiem, że to głupie ale takie juz jest prawo i może kiedyś właściciele gruntów leśnych zawalczą o to by nie ograniczano ich praw własności bo tak to trzeba nazwać.
ODPOWIEDZ