1 stosie z kilku oddziałów.

Drewno, klasyfikacja, pomiar, obrót, sprzedaż drewna...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: malkontent2 »

Capricorn pisze: niedziela 04 cze 2023, 07:38 Chodzi o to, że klient kupując drewno, kupuje konkretny stos,
Ale my nie mówimy tylko o S4 i sprzedaży detalicznej..... :wink: :lol:
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: malkontent2 »

goralniskopienny pisze: niedziela 04 cze 2023, 10:20 Dalej nie rozumiem problemu.
Mam wrażenie, że ktoś nas wkręca....
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: goralniskopienny »

malkontent2 pisze: niedziela 04 cze 2023, 14:14
goralniskopienny pisze: niedziela 04 cze 2023, 10:20 Dalej nie rozumiem problemu.
Mam wrażenie, że ktoś nas wkręca....
Najwyraźniej. 😀
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: Capricorn »

malkontent2 pisze: niedziela 04 cze 2023, 14:12 Ale my nie mówimy tylko o S4 i sprzedaży detalicznej..... :wink: :lol:
A to wydając drewno na KW nie sprzedajesz konkretnego stosu? :shock:
No i jeszcze raz. Skoro stos jest dobrze pomierzony i dobrze ułożony na aucie to skąd się biorą nadwyżki, które niektórzy muszą przyjmować na magazyn? Po mojemu to tylko kwestia bylejakości wykonania załadunku.
A w temacie ukośnych linii - od którego punktu mierzy się wysokość takiego stosu leżącego na innym stosie i jak to się ma do WT? :cwaniak:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: j24 »

Przy wydatku rysujesz lubryką pionową linię. Następnie farbą malujesz ukośną - by masa się zgadzała z tą pionową, ale by stos się nie obwalił. I masa się zgadza. :beer:
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: Capricorn »

Kocur, ja wiem jak to się robi i wiem, że leśnicy robią dobrą robotę. Niestety biorąc pod uwagę chcących się wykazać fachmanów z działu kontroli, takie "dopasowywanie" stosu dawanie im do ręki niebezpiecznego narzędzia. No bo albo stos jest prosty, albo to jest wydanie części drewna z dwóch stosów w odpowiednich proporcjach (mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem, co mam na myśli). Jak pisałem, kiedyś miałem styczność z takim grillowaniem kogoś. Ba, była sytuacja z pozostawieniem części stosu za pionową przekładką. Leśniczy zostawił część stosu, by ten się nie rozjechał, a pozwolił zabrać trochę z góry sąsiedniego. Próbowano na siłę udowodnić, że na jednym stosie jest superata, a na drugim manko. Dobrze, że nadleśny rozsądną osobą był i kazał zwieracze popuścić. Ale dym poszedł okrutny.
Pamiętasz, jak kiedyś kredek pisał, że on w sumie nie ma czasu robić stosów nieregularnych, tylko przyjmuje wartość kilku aut i potem w trakcie wywozu dokłada drewna, albo odbiera kolejne drewno jeśli mu zostaje, bo nie ma czasu na dokładne pomiary? Tak też się da. WT dopuszczają pomiar na aucie nawet.
W takiej sytuacji chyba najlepiej byłoby oddzielać drewno całkiem poziomymi liniami. Jak kanapkę. Jedna warstwa - jeden numer. Nie wiem, jak by to wyszło z nadmiarami na wysokość, ale przynajmniej ani nabywca, ani kontroler nie miałby się do czego przyczepić. Nie wiem, nie mam tego problemu. :beer:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: j24 »

Jak trafisz na kontrolera - idiotę, to nic nie poradzisz. Ty masz rację, ale to on ma stosowne pieczątki ... niestety ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: 1 stosie z kilku oddziałów.

Post autor: Capricorn »

Ano. Dlatego trzeba wypracowywać takie metody, by były zgodne z WT, a szczególnie ważnym jest to, by te WT znać i potrafić się obronić. Gdy kontrolujący widzi, że kontrolowany potrafi przedstawić konkretne i precyzyjne kontrargumenty, zazwyczaj odpuszcza. Nie wolno powiedzieć, że się cokolwiek dopasowuje. Stos odebrany jest święty. Nie można zamieniać ani dopasowywać mas. Wypowiedzenie takiego zdania jest samobójem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ