Dacia Duster a las.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aslan123
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2018, 16:43

Dacia Duster a las.

Post autor: Aslan123 »

Witam, poprzednie tematy o tym samochodzie są dosyć stare, więc zakładam nowy. Czy może ktoś z użytkowników forum pracując obecnie w terenie jeździ Dacią Duster i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego autka w terenie? Jakie są jego minusy oraz plusy w kontekście codziennej jazdy w lesie, a także ogólnego użytkowania? Lub finalnie czy ktoś taki poleciłby Dacie do lasu lub kategorycznie odradził?
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: goralniskopienny »

Wszystko zależy od tego jakie ma się drogi.
Duster to podwozie z x-trail t30.
Napędy raczej trwałe.
Suv jak każdy inny.
Bylem na rajdzie terenowym gdzie dustery na oponie mt jeździły i to dobrze.
Tylko czy duster to jeszcze nie za nowe auto do lasu?
Aslan123
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2018, 16:43

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: Aslan123 »

goralniskopienny pisze: sobota 03 cze 2023, 20:17 Tylko czy duster to jeszcze nie za nowe auto do lasu?
Sam nie wiem, jeżdżę od jakiegoś czasu oglądać samochody, przeglądam ogłoszenia, obecnie za starsze grand vitary, które są zżerane przez rdze śpiewają sobie czasem nawet po 40 tysięcy, stąd zwróciłem wzrok ku Dusterom, które nowsze są tańsze, ale nadal się waham, dlatego zapytałem tu o zdanie.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77499
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: drwalnik »

... lepsze nowe niż stare przereklamowane
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: goralniskopienny »

drwalnik pisze: sobota 03 cze 2023, 20:43 ... lepsze nowe niż stare przereklamowane
Duster to dopiero przereklamowane auto.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: j24 »

goralniskopienny pisze: sobota 03 cze 2023, 20:58
drwalnik pisze: sobota 03 cze 2023, 20:43 ... lepsze nowe niż stare przereklamowane
Duster to dopiero przereklamowane auto.
Czy ja wiem ... u nas kilku terenowców jeździ i nie narzeka ... ja tam nie wiem, mam auto innej marki ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: goralniskopienny »

Jakoś tymi gratami do 2035r dojedziemy.
Później elektryki 😂😂
Albo kuń.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: Capricorn »

Qń jest nieekologiczny. Gazy cieplarniane wydziela.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: goralniskopienny »

Capricorn pisze: sobota 03 cze 2023, 21:49 Qń jest nieekologiczny. Gazy cieplarniane wydziela.
Będzie jechal na espumisanie na gazy.
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Dacia Duster a las.

Post autor: malkontent2 »

Aslan123 pisze: sobota 03 cze 2023, 19:35 Witam, poprzednie tematy o tym samochodzie są dosyć stare, więc zakładam nowy. Czy może ktoś z użytkowników forum pracując obecnie w terenie jeździ Dacią Duster i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego autka w terenie? Jakie są jego minusy oraz plusy w kontekście codziennej jazdy w lesie, a także ogólnego użytkowania? Lub finalnie czy ktoś taki poleciłby Dacie do lasu lub kategorycznie odradził?
W naszym nadleśnictwie jeździ kilka, co ciekawe większość kupiona po burzliwych związkach z Suzuki (GV, Jimny). Są i starsze są i 2-3 letnie (ściągnięte, lekko uderzone). Wszystkie jeżdżą podobnie, bez specjalnych wpadek nieźle radząc sobie w terenie. Jedna tylko po wieloletniej współpracy z LPG straciła głowicę. Generalnie lekkie auto, co ma wpływ na trakcję i żywotność. Stosunkowo spory prześwit (nie każda "prawdziwa" terenówka ma mniejszy). Silniki - częstsza zmiana oleju pozwala utrzymać w kondycji i starsze benzyny i diesle. Co z nowszymi - okaże się :) Pierwsza generacja - w środku głośna, najmniej ergonomiczna, po lifcie (każdym) jest o poziom lepiej. Ceny części spoko, komfort nawet jest, nie lubią autostrad te auta. Całkiem niezła alternatywa dla innych super terenówek :)
ODPOWIEDZ