Wariacje nt. leśnego munduru

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Kuna lesna »

Czyli nadal przez "ostanie 8 lat" nikt w takiej dużej firmie nie może nic poradzić na nasze umundurowanie .Pisałem wiele razy tu na forum że obecnie wyglądamy jak jakaś partyzancka grupa wojskowo -wędkarska . Kiedyś w rozmowie z moimi braćmi też z mundurami zachwalali się naszymi sortami teraz się śmieją .
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Naj »

Piotrek pisze: środa 31 maja 2023, 07:41 ... podstawę prawną noszenia akselbantów ..
Nie założyłem rano okularów i odczytałem w pierwszym momencie "... noszenia ekskrementów na mundurze ..."
Ufff ... :lol:
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1767
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: bynajmniej »

Na stronie katowickiej dyrektor występuje w rękawiczkach, czy elegancko? Ale gratulując odchodzącemu na emeryturę w rękawiczkach gdy emeryt jest bez rękawic to ewidentny brak kultury.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Sten »

Może bał się zarażenia Covidem ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1767
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: bynajmniej »

Brak szacunku do człowieka.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Kuna lesna »

Nie brak szacunku tylko ten dyrektor nigdy nie był w wojsku a o używaniu uniformu nikt jeszcze nie napisał instrukcji.
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1767
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: bynajmniej »

Pozostanę przy swoim. Czy nie zdejmiesz rękawiczki gdy ktoś podaje Tobie rękę bez rękawiczki?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Blues Brothers »

Mundurowej - nie. Podobnie jak poczet sztandarowy nie zdejmuje nakryć głowy w kościele.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Naj »

To zależy ... :roll:
Witający się przez podanie dłoni mężczyźni powinni zawsze pozbyć się rękawiczki. Podanie ręki w rękawiczce osobie, który ma gołe ręce byłoby nietaktem. Rękę w rękawiczce może za to podać mężczyźnie kobieta, nawet jeśli ten będzie miał gołą rękę. Dwie kobiety mogą przywitać się z sobą mając ręce w rękawiczkach, ale jeśli jedna zdążyła ich się wcześniej pozbyć, to powinna tak postąpić i druga strona powitania.
W 2005 roku w Bratysławie na płycie lotniska słowaccy politycy witali amerykańskiego prezydenta Georga W. Busha i jego małżonkę Laurę. Pomimo mrozu, gospodarze podawali swoim gościom gołą dłoń. Prezydent Bush nie odwzajemnił tego gestu, nawet gdy ściskał dłonie pań. Rękawiczek nie zdjęła również jego żona. “Było to widoczne naruszenie protokołu" -
Ale ...
W oficjalnych sytuacjach wojskowy nie pozbywa się żadnej części swojego umundurowania , nie zdejmuje zatem nigdy ani czapki ani rękawiczek (jeśli je ma).
W sytuacjach prywatnych, gdy np. nie wita się z prezydentem , ale z kobietą jako z kobietą może je (i chyba powinien) je zdjąć.
Tylko nie jestem pewien czy "mundur" leśnika to to samo co mundur wojskowy (służb mundurowych). Jak pisałem wcześniej to raczej strój korporacyjny ... Osobiście uważam, że zasady "wojskowe" mogą odnosić się w leśnictwie tylko do pocztów/wart. Tyle, że oni z nikim się nie witają przez podanie ręki. Pozostali urzędnicy powinni zachowywać zasady "cywilne"...
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1767
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: bynajmniej »

Podoba mi się, że dyrektor miał czas dla emeryta i informacja taka została umieszczona na stronie, piękny wyjątek. Informacja o odchodzących na emeryturę winna mieć miejsce na stronach jednostek gdzie ma to miejsce a w szczególnych przypadkach na stronie rdlp i generalnej, niestety są to sporadyczne przypadki.
Wrażenie zepsuły mi rękawiczki(chyba, że ukrywają jakiś defekt rąk).
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Naj »

Czy ślubowanie jest obowiązkowe dla SL ?
„Ja leśnik Rzeczypospolitej Polskiej / wstępując w szeregi Służby Leśnej, / uroczyście ślubuję: służyć wiernie Lasom Państwowym, dbając i troszcząc się o wspólne dobro narodowe – lasy nie szczędzić wysiłku w pracy dla ich zachowania i powiększania, chronić wszystkie zasoby przyrody ojczystej.
Pełniąc służbę, zobowiązuję się przestrzegać prawa, rzetelnie i sumiennie wykonywać polecenia przełożonych oraz szanować wszystkich ludzi.
Ślubuję, strzec honoru, godności / i dobrego imienia leśnika Rzeczpospolitej Polskiej.
Swoją służbą przyczyniać się do rozwoju Ojczyzny – Polski.
Tak mi dopomóż Bóg”.
Czy ateista może być w Służbie Leśnej?
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Naj »

I jeszcze takie porównanie:
- żołnierz ślubuje: "...przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej...,"
- policjant ślubuje: "...ślubuję: służyć wiernie Narodowi...,"
- a leśnik ... "...uroczyście ślubuję: służyć wiernie Lasom Państwowym..."
:shock:
Czy można a przede wszystkim należy porównywać Rzeczpospolitą Polską, Naród i Konstytucję z Lasami Państwowymi zdefiniowanymi w Ustawie o lasach
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Sten »

Dobre pytanie ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Powrót do korzeni

Post autor: oMirek »

Pytam się lepiej zorientowanych - czy to prawda, że na Dzień Leśnika 12 lipca szykują się jakieś nowe mundury dla wszystkich leśnych dyrektorów? Na wzór tych przedwojennych?
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Kuna lesna »

No chyba nie bo nikt nie powinien tego zakładać gdyż nie są ujęte w katalogu i zarządzeniu.
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Argon »

Nowe wzory są na mój gust w dużej części tragiczne. Sznury, nieproporcjonalnie duże kieszenie, ogromne napisy na plecach, zbyt dużo naszywek: służba leśna, logo LP, dystynkcje. Czapka jest okropna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Argon »

Fotka z uroczystości wręczenia kordelasów. Ludzie luster w domu nie mają lub kogoś życzliwego, kto podpowie że nogawki należy o 15 lub 20 cm skrócić. Czasami myślę, że może lepiej byłoby w LP bez mundurów. Często wyglądamy przez tą niechlujność jak fleje ale są też, choć w zdecydowanej mniejszości, elegancko ubrane kobiety i mężczyźni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Sten »

Panie, oni po prostu żałują 20 zeta na krawca, który by te portki skrócił ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: malkontent2 »

A może po prostu źle spodnie mundurowe szyją.... Toż każdy ma za długie spodnie ;)
Awatar użytkownika
Skrzacik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1022
Rejestracja: sobota 26 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: dolinka

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Skrzacik »

Od początku mówię, że powinna być też wersja z krótkimi spodniami. Za jednym zamachem rozwiąże się kłopot spodni za długich a i pasować będzie lepiej do instytucji, która coraz bardziej przypomina przedszkole 😜
I'm going off the rails on a crazy train
ODPOWIEDZ