Praca jako strażnik

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aslan123
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2018, 16:43

Praca jako strażnik

Post autor: Aslan123 »

Cześć. Niedługo w mojej jednostce będzie wakat na strażników leśnych i jestem jednym z potencjalnych kandydatów szefa na to stanowisko. Czy chciałby ktoś opowiedzieć coś więcej jak wygląda ta praca od środka? Pytam nawet o podstawowe rzeczy. Czy jest jakaś większa różnica we współczynnikach w porównaniu do podleśniczych? Do tej pory pracuje jako podleśniczy i się zastanawiam. Mogę też porozmawiać na priv jeśli ktoś by tak wolał.
krzysiekpsl
początkujący
początkujący
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 24 sie 2017, 08:22

Re: Praca jako strażnik

Post autor: krzysiekpsl »

Witam, zależy kto co lubi,
w Straży Leśnej masz wiele możliwości rozwoju, ciekawe szkolenie w różnej tematyce, delegacje służbowe. Moim zdaniem pracując jako podleśniczy jesteś przywiązany do jednego leśnictwa jedynie. Jeżeli masz chęci do pracy, jesteś otwarty na różnego rodzaju szkolenia i delegacje to nie masz co się zastanawiać. Ja nigdy bym nie rzucił pracy w straży na rzecz terenu. Pozdrawiam.
PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Re: Praca jako strażnik

Post autor: PAKITO »

Straż leśna w nadleśnictwach powinna być zlikwidowana, żenujące jest patrzeć na co dzięń na ich nicnierobienie ..... Główne ich zadanie to podpisanie listy obecności i jazda na uroczystości jako przedstawiciel nadleśnictwa ....
PARANOJA
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Piotrek »

Ojciec i matka uczyli mnie, abym się w miarę możliwości powstrzymywał od publicznego wygłaszania inwektyw. Dlatego taktownie zamilczę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylvan

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Sylvan »

A ja myślę, że w tej sytuacji nie mieliby z tym problemów.
Poza tym sam napisałeś:"w miarę możliwości...."
Tak więc: ten, tego.........
:wink:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Naj »

Piotrek pisze: wtorek 28 lut 2023, 06:48 Ojciec i matka uczyli mnie, abym się w miarę możliwości powstrzymywał od publicznego wygłaszania inwektyw....
Ale...
Prawda was wyzwoli...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Piotrek »

Naj pisze: wtorek 28 lut 2023, 11:13
Prawda was wyzwoli...
Problemem, Naj-u, jest czy owo "was" odnosi się do "mnie"... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Adriann
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 16 maja 2023, 10:25

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Adriann »

Też miałbym pytanie do was odnośnie straży leśnej. Skończyłem właśnie liceum mundurowe co się równa z tym że mam wykształcenie średnie, napisałem maturę i czekam na wyniki. Zastanawiam się teraz co dalej, czy iść na studia leśne i po skończeniu inżynierki pójść do nadleśnictwa i spytać co dalej czy po prostu przez ten czas robić sobie różne kursy leśne tego typu i pracować, a wieku 21 lat pójść do nadleśnictwa. Praca w lesie jest mi bliska od małego ponieważ, mój wujo ma firmę leśna i należy do nadleśnictwa. Moglibyście mi doradzić i pomóc podjąć decyzję? Co dalej ?
Wiesław
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4746
Rejestracja: czwartek 08 paź 2015, 19:30

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Wiesław »

Adriann pisze: wtorek 16 maja 2023, 10:46 odnośnie straży leśnej.../.../...Skończyłem właśnie liceum mundurowe
... minimalne wymagane wykształcenie strażnika leśnego to średnie leśne. Skoro nie jesteś technik leśnik, to teraz musisz robić wykształcenie wyższe leśne...
Pozostaje pytanie czy jakiekolwiek wykształcenie (bez koneksji) za kilka lat da ci możliwość załapać się do tej pracy, bo perspektywy są niepewne... spodziewane jest ograniczanie zatrudnienia w branży leśnej...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Sten »

Otóż to ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Kuna lesna »

Do tej służby nie garną się ludzie za bardzo wiec jest większa szansa niż na leśniczego . Obalam mit o tym że wszystko załatwiane jest w lesie po koneksji . Było gorzej w latach 90 a i tak mi się i paru innym którzy pracują udało . Kwestia tylko szukania i wszyscy pracowaliśmy po za terenem gdzie się wychowaliśmy . Ale ja uważam tam dom gdzie praca a nie odwrotnie .
Aslan123
początkujący
początkujący
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2018, 16:43

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Aslan123 »

A czy jest jakaś zasada jeśli chodzi o dyżury w weekendy? Powiedzmy pracuje się w każdy weekend czy co drugi? Wiem że komendant układa grafik, ale ciekawi mnie aspekt praktyczny czy taki przeciętny strażnik ma wolne weekendy czasem przy 3osobowej lub 2osobowej obsadzie?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Praca jako strażnik

Post autor: Sten »

Oczywiście, że miewa ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ