Wariacje nt. leśnego munduru

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: oMirek »

Otwieram ten wątek, zainspirowany kreacją sceniczną lidera zespołu Taraka i zachęcam PT Forumowiczów do umieszczania tutaj różnych mundurowych ciekawostek.

Pan Karol, lider Taraki
Obrazek

Koncert zespołu Taraka, z którego parę zdjęć poniżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Kuna lesna »

No dobra ale udostępnienie wizerunku publikowanego nie jest sprzeczna z prawem. Trochę to może być problematyczne bez zacierania wizerunku osoby. Mam parę zdjęć ale opublikowanie to już inna historia.
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: oMirek »

Czapka stojąca i czapka-oklapka
(a przy okazji dosyć oryginalny salut dyrektorski)
Obrazek
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: oMirek »

"Za mundurem ze sznurem panny podwójnym sznurem"
No i słynna już czapka generalska w trakcie testów

Obrazek
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77497
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: drwalnik »

... wydaje mi się, ale pewnie jestem nienormalny, że niektórym zaczyna w LP odpier...ć
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Capricorn »

Kurczę, jak nic muszę pobrać czarne buty do munduru :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1767
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: bynajmniej »

A ja chcę takie buty jak jenerał.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Sten »

Ale czemuś nie widzę Generała Daniela ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1767
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: bynajmniej »

Czemuż panowie na zdjęciu sznury galowe mają różnie przypięte, a generał bez lampasów to taki przebieraniec albo pół generał.
ygga
początkujący
początkujący
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 23 maja 2021, 11:03

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: ygga »

Dopóki ktoś nie walnie ręką w stół i nie wprowadzi jednolitych mundurów bez okresów przejściowych dopóty firmy odpowiedzialne za umundurowanie będą chciały wypchnąć to co stare!
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Piotrek »

bynajmniej pisze: sobota 27 maja 2023, 09:46Czemuż panowie na zdjęciu sznury galowe mają różnie przypięte
Bo nie ma odpowiedniego zarządzenia w tej sprawie, więc nie wiedzą jak jest prawidłowo.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Argon »

oMirek pisze: piątek 26 maja 2023, 19:20 Czapka stojąca i czapka-oklapka
Czapka oklapka wygląda tragicznie. do tego metalowy orzeł potęguje kabaretowość takiego okrycia głowy. Również bardzo żałośnie wyglądają leśnicy w pofałdowanych nogawkach spodni (zbyt długie). Czy ludzie nie mają w domu luster? Sznury czy generalskie czapki to też jakaś fanaberia, mundurowy barok. A zaopatrzenie pracowników mojego nadleśnictwa w sorty mundurowe też jest tragiczne. Jedziemy ponad 200 kilometrów do ZPUH w Olsztynie a tam puste regały. Jestem (tak mi się wydaje) normalnej postury: 178 cm wzrostu, szczupły i nie mogę zaopatrzyć się w podstawową odzież typu sweter, spodnie bo tam tylko XXL.
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Sten »

Jak nic musisz przybrać na wadze ... :roll:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Naj »

Argon pisze: wtorek 30 maja 2023, 13:07 Czapka oklapka wygląda tragicznie. do tego metalowy orzeł potęguje kabaretowość takiego okrycia głowy. Również bardzo żałośnie wyglądają leśnicy w pofałdowanych nogawkach spodni (zbyt długie). Czy ludzie nie mają w domu luster? Sznury czy generalskie czapki to też jakaś fanaberia, ...
Całkowita zgoda. Sznury/koalicyjki nie nadają się do "munduru" zapinanego na 2 guziki. A już te generalskie wężyki po parodia. Aktualny mundur leśnika to bardziej strój korporacyjny i nakładanie na niego elementów wojskowych świadczy o całkowitym braku wyczucia. Zupełnie inaczej wyglądają mundury ze sznurami np. strażaków czy choćby myśliwych...
Kiedyś mundur leśnika wyglądał tak. I do takiego munduru można nosić sznury ...
FLP_2a.jpg
Mundur do sznura (straż pożarna) :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Andy64
leśniczy
leśniczy
Posty: 513
Rejestracja: niedziela 18 gru 2016, 19:15
Lokalizacja: Kresy

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Andy64 »

:brawo:
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: oMirek »

Naj pisze: wtorek 30 maja 2023, 13:47 Kiedyś mundur leśnika wyglądał tak. I do takiego munduru można nosić sznury ...
Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że dobry wygląd w mundurze jest skorelowany ze wskaźnikiem BMI. Ot choćby tylko guziki łatwiej dopiąć :wink:

Obrazek
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Piotrek »

Ja bym chciał poprosić bardziej zorientowanych o podstawę prawną noszenia akselbantów do munduru leśnika. Bo w powszechnie dostępnych źródłach brak jest jakiegokolwiek zarządzenia, nie znalazłem też rozporządzenia właściwego ministra, zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia. Ostatnie obowiązujące (rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia - Dz.U. 2017 poz. 2466) nie mówi nic o akselbantach...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: TomCio »

Podstawa to zapewne zarządzenie 14 DGLP z 10 lutego 2022 w sprawie doraźnego wyposażenia i testowania munduru galowego leśnika.
Mundur galowy leśnika nawiązuje wzorem do obowiązującego munduru wyjściowego leśnika, lecz posiada zapięcie marynarki na 3 guziki, wyszywane godło i dystynkcje na czapce, dodatki w postaci sznura galowego, zapinki do sznura, białych rękawiczek, żabki do noszenia kordelasa, a także wchodzącą w jego skład kurtkę wyjściową i obuwie. Jesteśmy w fazie testowej, po której zapewne minister wyda nowe rozporządzenie. I tak będziemy trwali w nieustannych zmianach lepiąc przyszły mundur idealny ;-)
Jest też jakieś zarządzenie o asyście honorowej...
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
oMirek
leśniczy
leśniczy
Posty: 869
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 21:23

Testujemy akselbanty

Post autor: oMirek »

Jest w tym testowaniu akselbantów pewna osobliwość. Ja rozumiem test nowego munduru dla Straży Leśnej (nowa tkanina, odblaski, kieszenie i sto szczegółów, które ocenia jakaś grupa testerów, wypełnia kwestionariusze, są korekty itd.).
Ale testowanie sznura i trzeciego guzika w marynarce? I jak dowodzi poniższe zdjęcie i link ten test trwa już prawie pięć lat...

Obrazek

https://www.laspolski.pl/s/1/3418/3418- ... -ojczyznie
Martwe drewno (drzewo) to symbol zła i grzechu, nienawiści. Ks. Tomasz Duszkiewicz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wariacje nt. leśnego munduru

Post autor: Capricorn »

Może guziki odpadają i trzeba testowa. Sposób przyszywania ich do materiału... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ