Grodzenie lasu prywatnego

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

JoAnna2023
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 16 lut 2023, 02:19

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: JoAnna2023 »

Mam pytanie, jak się ma kwestia zgody na grodzenie, a znalezione w ustawie o lasach zdanie, że właściciel prywatny to może sobie tablicę postawić z informacją o terenie prywatnym? W sensie z tego co zrozumiałam, ja jako właściciel mogę jedyne ludzi informować tabliczkami, które jak wiemy inni mają w poważaniu...
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67078
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: Capricorn »

Przeczytaj wątek od początku :) Nie ma żadnych zakazów ogradzania własnego gruntu.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2612
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: Kuna lesna »

Wstęp na twój teren jest tylko twoją wolą z zastrzeżeniem że jeżeli jest to teren obwodu łowieckiego należy wyłączyć go z obwodu . Pismo do wojewody w tej sprawie .
Moker
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota 08 kwie 2023, 16:45

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: Moker »

Witam , a jak wyglada sytuacja jak graniczę domem z moim prywatnym lasem , mogę część zagrodzić czyli płot w środku lasu i cześć połączyć równo z domem i użytkować jako np park 😁?
Melon
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1899
Rejestracja: piątek 02 gru 2016, 23:12

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: Melon »

Możesz
yarnot
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 01 gru 2022, 11:19

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: yarnot »

Pokręciłem się troche po osobach znających temat, poczytałem trochę przepisy, i:
-ogrodzić zawsze można swój las. działka stanowi prywatną własność i ma prawo być ogrodzona. Zresztą wchodzi tu kwestia budowlana na takiej działce, i jeśli uzyska się stosowne pozwolenia, wybuduje domek to można to ogrodzić, czyli las może być grodzony. Kwestia kosztów tylko wchodzi w grę bo co innego działka kilka-kilkanaście arów a co innego kilka-kilkanaście hektarów. Wchodzimy tu też w kwestie tego, że zwierzęta leśne będą miały problem z poruszaniem się w takim terenie, no ale tego przepisy nie załatwiają. Można również zakazać wstępu do swojego lasu, bo jest to prywatna własność i nie każdy ma prawo tam wejść jak mu się podoba. Co innego w sprawie Lasów Państwowych, tam sa odpowiednie przepisy i przykłady, kto , kiedy i gdzie może zakazać wstępu do lasu, bo lasy będące własnością państwa są ogólnodostępnej
.
Kamyczka
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 28 lut 2024, 21:04

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: Kamyczka »

W Holandii nie można grodzić lasu prywatnego bo zwierzęta muszą się przemieszczać.
yarnot
początkujący
początkujący
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 01 gru 2022, 11:19

Re: Grodzenie lasu prywatnego

Post autor: yarnot »

Kamyczka pisze: środa 28 lut 2024, 21:36 W Holandii nie można grodzić lasu prywatnego bo zwierzęta muszą się przemieszczać.
Ma to sens i też uważam, że zwierzęta powinny mieć możliwość przemieszczania się. Z drugiej strony takie są przepisy w kwestii prywatnej. I tak wiele z działek leśnych nie jest ogrodzone bo czesto są nieuregulowane własności prawne.
ODPOWIEDZ