Mieszkanie służbowe

Prawo pracy, prawo karne, zmiany w ustawodawstwie w LP...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
leśnyogr
początkujący
początkujący
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 12:29

Re: Mieszkanie służbowe

Post autor: leśnyogr »

Kegg pisze: piątek 30 wrz 2022, 12:38

A już absolutnie archaiczne jest Twoje przywiązanie do myśli, że leśniczy musi mieszkać w środku lasu. który nadzoruje. Tak myślano w latach 60- i 70-tych. Obecnie sposoby nadzoru są zdecydowanie lepsze. Po pierwsze leśniczowie dysponują (z reguły) samochodem, którym dojadą szybko gdzie trzeba - 50 lat temu dysponowali rowerem, komarkiem, bogatsi motocyklem. Kiedyś pożar zgłaszał ktoś kto się na niego natknął - dziś po to mamy zautomatyzowane dostrzegalnie ppoż z kamerami - na pewno są szybsze niż leśniczy. A co do kradzieży to popytaj o metody strażników leśnych - z pewnością tańszym rozwiązaniem są fotopułapki niż budowa leśniczówki. Argument o leśniczówkach też już odszedł do lamusa i jest to od dawna balast dla firmy. Tylko jeszcze za dużo w LP mamy ludzi którym etos nie pozwala pogodzi się z myślą, że "leśnictwo nie równa się leśniczówka".
Swoją drogą zejdź też na ziemię i sprawdź jakie są koszty wybudowania i utrzymania budynków w LP, które nie mogą sobie pozwolić na "załatwianie" budowy bez papierów i bez podatku. Ceny w budownictwie ogólnie skoczyły tak wysoko, że wybudowanie budynku ze wszystkimi formalnymi wymaganiami nie uda się poniżej 1 mln zł.
Ale ja się z tobą zgadzam ze wszystkim. Nikt mnie nie skrzywdził po prostu uważam że ani lasów państwowych ani nadleśnictw nie stać na wynajmowanie budynków wartych 1 mln zł za 500 zł. Całe szczęście bo kupiłem wtedy dom za 200 tyś który jest wart ponad milion. Było to z 18 lat temu.
Wartość leśniczówki w rejonie turystycznym to znacznie więcej niż milion.
Co do technologii i kamer- sory ale każde ognisko i tak musi sprawdzić leśniczy. Fotopułapka nie zastąpi ci rozumu.
Twój pogląd znam, kończy się to tym że w krajach takich jak Czechy czy Słowacja jest jeden leśniczy na teren nadleśnictwa, o naprawdę średnich zarobkach...Ciekawie jest obserwować jak lasy same się potrafią zaorać...
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2704
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mieszkanie służbowe

Post autor: crocidura »

Czuję że napięć będzie więcej bo coraz więcej młodych stażem pracowników obejmuje stanowiska, które z mocy ustawy i innych uregulowań powinny wiązać się z możliwościa mieszkania służbowego. Wynagrodzenie rzeczywiste jest dużo mniejsze niż kilka lat temu, koszty życia wyższe, brak możliwości kredytowania i bardzo wysoka cena inwestycji przy budowie domu lub kupna... daje efekty.

Do tego odczuwalna dostępność leśniczowek dla pociotków i polityczne zaangażowanych lesniczych... i parcie starszej stażem części załogi do zajmowania tego co im się należy. Jest też temat oferowania tym "młodym" lokali w fatalnym stanie, w miejscach odległych od świata aby zbić argument należnego dodatku na mieszkanie.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2704
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mieszkanie służbowe

Post autor: crocidura »

Capricorn pisze: piątek 30 wrz 2022, 13:18 Kurna, niektórzy z tego wpisu i tak zrozumieją, że leśniczy na start dostaje leśniczówkę za milion i to za darmo.
Przybliżyć należy sylwetkę leśniczych którzy taki start mają...

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/daro ... owieskiej/

https://wyborcza.pl/7,177851,27935351,o ... zowki.html
Awatar użytkownika
malkontent2
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 445
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: Mieszkanie służbowe

Post autor: malkontent2 »

crocidura pisze: poniedziałek 02 sty 2023, 10:47 Przybliżyć należy sylwetkę leśniczych którzy taki start mają...
Leśniczych jest ponad 5 tys., mieszkań pewnie mniej. Mimo to podany przykład mieści się w granicach błędu statystycznego... ;)
ODPOWIEDZ