W ramach samopomocy - proszę o opinię.

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

W ramach samopomocy - proszę o opinię.

Post autor: Piotrek »

Proszę szanownego koleżeństwa, padł mi mój ukochany i wierny Brother DCP-J125. W zasadzie nie on tylko jego oprogramowanie. Drukarka, na którą złego słowa nie dam powiedzieć. No ale lata lecą, system Windows ewoluuje i po ostatniej aktualizacji stwierdził, że nie będzie współpracował z oprogramowaniem drukarki, grzecznie sugerując abym zainstalował nowe sterowniki. Pobrałem, zainstalowałem - pomogło, drukuje. Ale cała reszta oprogramowania narzędziowego niestety nie. W tym niesamowicie przydatny "Status Monitor" pilnujący w tle poziomu tuszy i odpowiednio wcześnie sugerujący zakup nowych. Bez tego raczej żyć nie umiem.
Cóż było robić - czas kupić nowy kombajn (drukarka, kopiarka, skaner). Szczególnie (po opisie) spodobał mi się Epson Expression Home XP-2150, więc poszukuje opinii prawdziwych użytkowników a nie tych, którzy wstawiają "laurki" na strony sklepów. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym Epsonem i może szczerze mnie poinformować jak się sprawdza?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: W ramach samopomocy - proszę o opinię.

Post autor: Naj »

Jak będziesz potrzebował opinii o HP to służę. Zdecydowanie uciekłem z Canona. O E są bardzo różne opinie. W wiekszości pozytywne. Ale i takie:
Po miesiącu użytkowania stwierdzam ze drukarka jest beznadziejna. Nieintuicyjna obsługa, interfejs w systemie rodem z Windowsa 98, mierna jakoś druku. Kolory są wyblakłe, grafikę w najlepszej jakości wygląda gorzej jak wydruk z o połowę tańszych drukarek HP jakie do tej pory miałem w trybie roboczym.. Tusze pożera w oczach. Wymiana tuszy po kolei - nie można wymienić wszystkich na raz bo drukarka świruje i później ich nie widzi po czym trzeba pięć razy odpowietrzać żeby nie drukowała pustych lini, a przed procedura wymiany trzeba tusze wywołać. Moze i drukowanie tanie, ale szkoda czasu. Syf i tyl[
Ja bym Cię namawiał na "ecotank". Może droższe o 2 stówki ale na tuszach duża oszczędność bo kartridże są bardzo drogie, szczególnie u E. A na zamiennikach się przejechałem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: W ramach samopomocy - proszę o opinię.

Post autor: Piotrek »

Po pierwsze - moją pierwszą drukarką był HP. Maszyna wydawała się nie do zdarcia ale po mniej więcej 10 latach użytkowania poluźniły się paski przesuwu głowicy i nie dało się wyrównania wydruku ustawić. Serwis zapytany o możliwość wymiany pasków powiedział, że da się zrobić ale to kosztuje ponad 300 złotych. No to wziąłem coś około 280 i kupiłem Brothera. Który (gdyby nie cyrki Windows 10) działał by nadal czyli ponad 18 lat.
Co do zamienników - gdzie kupowałeś, że się przejechałeś? Ja od lat kupuję zamienniki na 123drukuj i ani na HP ani na Brothera nie mogę złego słowa powiedzieć. Przeciwnie - do Brothera oryginał czarny (8,7 ml) kosztował ponad 70 złotych a zamiennik (zwiększona pojemności do 14 ml!) tylko 11,50. Do HP było podobnie ale już nie pamiętam szczegółów.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: W ramach samopomocy - proszę o opinię.

Post autor: Naj »

Kupowałem głównie w 123. Najpierw oryginalne do C. a potem skusiłem się na zamienniki (gwarantowane przez 123...). No i głowice się zablokowały. Próbowałem czyścic - bez skutku. Wymiana droższa niż nowa drukarka. Cwanony miałem 2. i po 4-5 latach do wymiany. Teraz mam HP z tankiem i odpukać....
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: W ramach samopomocy - proszę o opinię.

Post autor: Kuna lesna »

Często Brothery są sprzedawane za bezcen w nadleśnictwach w ramach wymiany sprzętu,sprawdzone i naprawdę niedrogie, jeżeli masz czas na wymianę to poszperaj po internecie.
ODPOWIEDZ