Kleszcze to nie tylko polski problem. W Stanach na pomoc...

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77500
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Kleszcze to nie tylko polski problem. W Stanach na pomoc...

Post autor: drwalnik »

Według meldunków kleszczy zarażonych boreliozą jest coraz więcej. Z problemem mierzy się jednak cały świat i nikt, jak dotąd, nie wygrał z pasożytami. Niedawno amerykańscy naukowcy odkryli, że postrachem zarażonych kleszczy są... lisy...
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 9,1,0.html
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
ozdobyogrodowe
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 11:06

Post autor: ozdobyogrodowe »

Bardzo ciekawy artykuł!!
Layla
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa 11 lip 2018, 13:32

Post autor: Layla »

Kleszcze od zawsze były i są, ale ostatnio jakby jest ich więcej i bardzo groźne choroby przenoszą bolerioza, odkleszczowe zapalenie mózgu.. tylko nie wiadomo jak z nimi walczyć. Bo te środki odstraszające kleszcze nie zawsze działają.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77500
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Layla pisze:i bardzo groźne choroby przenoszą bolerioza, odkleszczowe zapalenie mózgu..
... zawsze byly, tylko o nich nie wiedzieliśmy i objawy przypisywano innym chorobom
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
elfik
początkujący
początkujący
Posty: 96
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 07:52
Lokalizacja: z Kotliny

Post autor: elfik »

BoRelioza od Borrelia.
Oprócz boreliozy i KZM jest jeszcze kilka chorób które kleszcze mogą sprzedać.
Ciężko jest stwierdzić boreliozę i nie wiem czy ktoś jest w 100 procentach pewny jak się ją leczy.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

elfik pisze:Ciężko jest stwierdzić boreliozę i nie wiem czy ktoś jest w 100 procentach pewny jak się ją leczy.
Miejmy nadzieję, że tak. Właśnie w Stanach pojawiła się informacja, że może będzie można się szczepić...
https://www.o2.pl/informacje/tajna-bron ... 421648416a
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77500
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Kleszcze to nie tylko polski problem. W Stanach na pomoc...

Post autor: drwalnik »

... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Kleszcze to nie tylko polski problem. W Stanach na pomoc...

Post autor: Piotrek »

Nareszcie coś się ruszyło...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylvan

Re: Kleszcze to nie tylko polski problem. W Stanach na pomoc...

Post autor: Sylvan »

Covid już nie taki chodliwy to znowu borelioza.
Albo bąblowiec, albo inne cholerstwo...
Kleszcze przenoszą ponad 30 groźnych chorób.
Miejsca na szczepionki braknie...
Ciekawe jak my wszyscy dożyliśmy swoich lat nie wiedząc nawet co nas ciągnie za Styks?
Awatar użytkownika
krzycho
początkujący
początkujący
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2009, 17:32
Lokalizacja: ja jestem????

Re: Kleszcze to nie tylko polski problem. W Stanach na pomoc...

Post autor: krzycho »

Ruszyło się już kilka lat temu. W Lublinie jakiś szpital robi badania związane z kleszczami. Były nawet rozsyłanie zapytania do nadleśnictw czy nie chcą brać udziału w tym badaniu. Ja dzwoniłem do Pani koordynującej te badania, ale technicznie przystąpienie do tego jest ciężkie dla nadleśnictw z poza RDLP Lublin. Bo trzeba pobrać krew do badania, i szpital zrobi to za darmo (ale wiadome nadleśnictwa mają to już za darmo w ramach pakietu opieki medycznej). A jeżeli ktoś jest z innej części PL to trzeba pobrać krew, dogadać się z laboratorium, "coś" (nie pamiętam dokladnie) odseparować z tej krwi i wysłać kurierem paczką medyczną do Lublina. Ciekawe badanie ale problematyczne. Mam nadzieję, że chociaż RDLP Lublin da się zbadać.
KarolF
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 26 sie 2022, 21:52
Kontakt:

Re: Kleszcze to nie tylko polski problem. W Stanach na pomoc...

Post autor: KarolF »

Wspaniale, że zaczęto badania nad szczepionką na boreliozę. W Polsce kleszcze są niezwykle uciążliwe, dlatego jak najbardziej mnie to cieszy. Ogółem warto zapoznać się, jakie olejki działają odstraszająco na kleszcze i stosować je zanim pójdzie się do lasu ;) Zapewni to ochronę choć do pewnego stopnia. Poza tym według pewnych badań (linku teraz nie podam, ale były tłumaczone na polski w jednym z portali) to urządzenia elektryczne przyciągają do siebie kleszcze. Także warto zostawiać komórkę w domu. Poza tym jeśli chodzi o kleszcze u zwierzaków, to trzeba zawsze zwracać uwagę czy pies nie przyniósł tego stworzonka ze sobą. Zresztą wiele porad na ten temat znalazłem na [... mod]
ODPOWIEDZ