szkody od wiatru

Szkodniki, pożyteczna fauna, profilaktyka i zwalczanie...

Moderator: Moderatorzy

Sylvan

Re: szkody od wiatru

Post autor: Sylvan »

Długo nad tym myślałeś?
A to znasz może: "Uderz w stół, a nożyce się odezwą"?
bynajmniej
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1768
Rejestracja: wtorek 03 sie 2021, 19:40

Re: szkody od wiatru

Post autor: bynajmniej »

Odpowiedziałem spontanicznie po przeczytaniu.
Wybitnie "inteligętne" komentarze.
Pisz więcej !
Sylvan

Re: szkody od wiatru

Post autor: Sylvan »

A umiesz zrzuty ekranu robić?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: szkody od wiatru

Post autor: Piotrek »

Pax, diablęta, pax...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3713
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: szkody od wiatru

Post autor: crocidura »

Myślałem że biurwy to obie płcie... a tu mnie karcą, że tylko jedna. Skoro tak to na tą drugą jak mam mówić?

W każdym razie na stronie mego rdelpu popełniono artykuł 28 lutego gdzie podają dane o ponad 1,1 mln m3. Ja jeszcze 26 lutego słyszałem o 1,4 mln - ale może to tylko wiatr szumial w lesie... lub paniom (celowo nie używam biurwy) z wydziału propagandy zbyt daleko było do wydziału od pozyskania i ochrony lasu.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: szkody od wiatru

Post autor: Capricorn »

Widać panie są mądrzejsze od Was i wiedzą, że to tylko szacunki, a z nich się nie strzela... ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Re: szkody od wiatru

Post autor: Sylvan »

Po pierwsze: biurwa oznacza w języku polskim płeć żeńską (takie moje zdanie).
A jeżeli po pierwsze,to po drugie: w potocznym rozumieniu LGBT oznacza wszystkie płcie (nie trzeba żadnych dodatkowych znaków i liter),
Po trzecie (czego nie chciałem poruszać) biuro i teren to jednak naczynia połączone. Prawda, że czasem relacje są delikatnie mówiąc wkurzające, niemniej jednak........( gdzieś to już było opisywane).
Tak więc po czwarte: Krytykę innych najlepiej skonfrontować z krytyką siebie.
Ps Ale to tylko moje zdanie.Każdy może mieć inne, byle mi go nie wciskał na chama.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: szkody od wiatru

Post autor: Piotrek »

crocidura pisze: poniedziałek 28 lut 2022, 22:51Myślałem że biurwy to obie płcie...
Biurowa płeć męska to "biurak"/"biuraki" a w znaczeniu ogółu męskiego odłamu załogi biur - "biuractwo". :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3713
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: szkody od wiatru

Post autor: crocidura »

To i ja się czegoś nauczyłem... Jest jeszcze biurfons.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3713
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: szkody od wiatru

Post autor: crocidura »

Tak w kwestii szkód. Zaraz za uznaniem warunków klęski zezwalającej do rozpoczęcia postępowań o nowe stawki na użytki przygodne... rozpoczęło się nasze wklikiwanie w SILPweb map klęski. Są nadleśnictwa gdzie robią to specjaliści na podstawie danych od lesniczych (nieliczne), są też takie gdzie lesniczowie wklikują sami. I teraz najlepsze - jeśli w tym samym czasie próbę otwarcia mapy podejmie przynajmniej dwóch użytkowników to może sobie próbować ile tylko chce, nic się nie uda. Bazy potrzebują wyłączności do dokonania zmian.

Czyli... kolejne super narzędzie pomagające nam terenowcom pracować. Leśniczy zamienił się przez to w prawdziwego biurfonsa - nawet laczków nie zdejmował.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: szkody od wiatru

Post autor: Kuna lesna »

Powiem szczerze że bardzo mnie zainteresowała twoja wypowiedź . Gdzie wklikiwane sa dane do mapy , jakiej , i po co ? Znam parę rozwiązań na Q gis ale do SILP nie bardzo . Rozumiem że to jakieś zarządzenie ?
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3713
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: szkody od wiatru

Post autor: crocidura »

Tak. W SILPweb jest funkcjonalność w mapach... Ostatnia od dołu w wyborze z "wszystkich" jeśli sienie mylę.
crocidura
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3713
Rejestracja: wtorek 05 lut 2013, 17:21
Lokalizacja: Węgorzyno

Re: szkody od wiatru

Post autor: crocidura »

Jeszcze poprzednich wiatrołomow nie posprzątaliśmy, a już dzisiejsza burza w zachodniopomorskim dołożyła następne. Ściana deszczu z silnym wiatrem pokładła ponadrywane w styczniu i lutym drzewa. Krótka wizyta w lesienie nie nastraja dobrze. Myślę że koło tysiąca na leśnictwo można liczyć...
Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: szkody od wiatru

Post autor: malkontent2 »

No cóż, w naszych stronach wiele drzew liściastych leży.... Za chwilę będziemy szacować, ale mowa o dziesiątkach tysięcy.....
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: szkody od wiatru

Post autor: j24 »

Nas ominęło. Burza zatrzymała się na Wiśle.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66911
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: szkody od wiatru

Post autor: Capricorn »

Coraz częściej myślę, że szkody mają jakiś całkiem niezrozumiały związek z maszynowym pozyskaniem, ale pewnie się mylę...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: szkody od wiatru

Post autor: Piotrek »

Zapewne się nie mylisz, bo w tej kwestii nikt jeszcze nie zrobił żadnego opracowania, że o doktoratach nie wspomnę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
malkontent2
leśniczy
leśniczy
Posty: 627
Rejestracja: piątek 18 cze 2021, 16:42

Re: szkody od wiatru

Post autor: malkontent2 »

Tak daleko idących wniosków bym nie wyciągał..... Cytuję:
"Szkody wyrządzane przez wiatr w polskich lasach notowane były od zarania dziejów. Poważnym problemem gospodarczym stały się na początku XIX wieku. W latach 1945 – 1990 wyniosły one blisko 50 mln m3,"
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Re: szkody od wiatru

Post autor: filipesku »

Tylko wtedy nie było harvesterów... Pilarz doszedł wszędzie,. A dzisiaj po lesie leży jeszcze sporo powalonych drzew po zimowych wiatrach. Tam gdzie harvester wjeżdżał po 2-3 sztuki obraz lasu nie wygląda fajnie...
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: szkody od wiatru

Post autor: Piotrek »

We wszystkich szkołach uczyli nas, żeby w trzebieżach nadmiernie nie przerywać zwarcia koron, bo to grozi wywrotami i wiatrołomami. Oprócz zmian w sile wiatrów ślady po harwesterach robią swoje...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ