Myśliwy biega po polu i przeszkadza w pracy

Zwierzęta łowne, hodowla, broń śrutowa i kulowa, psy myśliwskie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
berrybashirian
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 09 cze 2022, 06:09

Myśliwy biega po polu i przeszkadza w pracy

Post autor: berrybashirian »

Słuchajcie, jako niemyśliwy jestem słabo obeznany w sprawach łowiecko-prawnych. A zatem w imieniu swoich krewnych świeżo upieczonych rolników, proszę o rozjaśnienie paru podstawowych kwestii. Czy myśliwy ma prawo bez pytania właściciela gruntów biegać po polu? I do kogo w razie czego zgłaszać skargę gdyby przeszkadzał w pracach polowych?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Myśliwy biega po polu i przeszkadza w pracy

Post autor: Capricorn »

Można złożyć wniosek o wyłączenie pola z obwodu łowieckiego, niesie to jednak skutek taki, że koło nie będzie brało pod uwagę ewentualnych wniosków o odszkodowanie za szkody spowodowane przez zwierzynę łowną na wyłączonym areale.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104859
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Myśliwy biega po polu i przeszkadza w pracy

Post autor: Piotrek »

Poza tym, z tego co zaobserwowałem w mojej wsi (i okolicach), to myśliwi nie "biegają po polu" w czasie prac polowych. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Myśliwy biega po polu i przeszkadza w pracy

Post autor: Kuna lesna »

Same wykonanie odstrzału na polu musi być bezpieczne dla wszystkich . Kwestia rozmowy i tak jak piszą przedmówcy jest możliwość wyłączenia pola z łowiectwa ale to niesie konsekwencje dla wyłączającego że szkody sam sobie pokrywa .
ODPOWIEDZ