Wnioski gospodarcze 2023

Selekcja drzew, szkółki, odnowienia, zalesienia, pielęgnowanie, inne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

Tak sobie myślę, że najpierw wypada nauczyć ludków korzystania z BO ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: goralniskopienny »

Capricorn pisze: niedziela 15 maja 2022, 21:55 Tak sobie myślę, że najpierw wypada nauczyć ludków korzystania z BO ;)
Zdecydowanie.
Ale tu znów nie ma zaskoczenia, wszystko dzieje się od dupy strony 😂
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

Pisać o wnioskach w temacie rozliczeń i kalkulatorów nie będę, bo chyba spora większość myśli podobnie. Z punktu widzenia wykonawcy mam jednak wątpliwości techniczne. Co z odnowieniami naturalnymi, a precyzyjnie mówiąc z pielęgnacją i czyszczeniami? Dla przykładu standard technologii prac z zakresu pielęgnacji upraw obejmuje usunięcie roślinności przeszkadzającej "wprowadzonym" na uprawę drzewkom. Wychodzi na to, że PU nie obejmuje prac w odnowieniach naturalnych, gdyż w tych nikt nie wprowadzał drzewek, a co najwyżej można mówić o wprowadzeniu przez naturę nasion. Może się i czepiam, ale prace w odnowieniach naturalnych nie są tak proste, jak na uprawach, gdzie gleba jest w jakiś sposób przygotowana i w związku z tym, choć w pierwszym roku widać drzewka. W przypadku odnowień naturalnych chwasty rosną od początku tuż obok drzewka. Jak to płacić? A może ja jestem ślepy i znaleźć nie potrafię właściwego miejsca w katalogu... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Blues Brothers »

Pielęgnacja to pikuś, zrób CW w odn-nat wielogatunkowym🤣
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

O tej wątpliwości też pisałem, choć czeka mnie to za lat parę dopiero, więc się nie martwię na zapas, ale projekt czyszczeń w tym roku to wyzwanie.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

Podpowiedzcie mi proszę, bo trafi mnie szlag. chcę popełnić transfer projektu z Hodowli i Ochrony, a nie potrafię. Ciągle otrzymuję komunikat, że brak czynności i materiałów w projekcie wniosku. Dziwne o tyle, że ni cholery nie widzę miejsca dla materiałów przy koszeniu, a i czynności są zgodne z katalogiem... Nic nie rozumiem... :?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Kuna lesna »

Bo nadal jest to wyłączone ze względu że RDLP swoje schematy jeszcze robią.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

Ach, czyli w ogóle w ochronie i hodowli nie da się na razie transferów wykonywać. No to jak ci, którzy mieli terminy do końca maja wysyłali wnioski?
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Piotrek »

Może za pośrednictwem Poczty Polskiej... rotfl
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77500
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: drwalnik »

... w kopertach od Sasina
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Fichtel »

A ja to mam takie wrażenie, że Ci co to powili to w lesie nawet na grzybach nie byli... ;/
Słyszałem, że nawet są jednostki, w których polecono narysować gdzie jakie "przeszkadzacze" rosną... :shock:
I możesz wiedzieć, że trzcinnik w przyszłym roku będzie ale jak go na świeżo zaoranej i posadzonej uprawie w tym roku nie ma to biada temu kto zaplanował PIEL na przyszły rok. :x
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Kuna lesna »

Włączasz "Tryb proroka" :D
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

U mnie rzecz się wyjaśniła. Błąd siedział po stronie "czarnego SILPu" podobno, bo jeszcze nie próbowałem transferować niczego. Jedno, co jest istotne dla sporządzających wnioski, to żeby przesyłać niczego, co nie jest stuprocentowo pewne, ponieważ nie ma możliwości nadpiswania raz wysłanego projektu. Wszystkie korekty będzie trzeba na piechotę poprawiać.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Jasion
początkujący
początkujący
Posty: 42
Rejestracja: środa 29 gru 2021, 22:03

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Jasion »

Capricorn pisze: niedziela 05 cze 2022, 10:25 Ach, czyli w ogóle w ochronie i hodowli nie da się na razie transferów wykonywać. No to jak ci, którzy mieli terminy do końca maja wysyłali wnioski?
U nas do 27 maja składaliśmy papierowe wersje. O transfer, póki co, nikt nas nie prosił... I słusznie, bo po sprawdzeniu papieru pojawiają się drobne błędy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Piotrek »

Jasion pisze: wtorek 07 cze 2022, 13:29I słusznie, bo po sprawdzeniu papieru pojawiają się drobne błędy.
Dlatego system, który nie pozwala korygować raz wprowadzonych danych jest systemem złym, niedopracowanym. Nie ma ludzi niepopełniających błędów.
No chyba, że nic nie robią.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

System pozwala, jeśli ludzka ręka usunie wysłane wcześniej dane. Tak więc cała robota jest zrzucona na pracownika DT, któremu trzeba zawracać gitarę, i który albo musi ręcznie korygować lub usuwać błędnie wprowadzone dane.
Jasion pisze: wtorek 07 cze 2022, 13:29 U nas do 27 maja składaliśmy papierowe wersje. O transfer, póki co, nikt nas nie prosił... I słusznie, bo po sprawdzeniu papieru pojawiają się drobne błędy.
No to to już całkiem porypany pomysł. Powrót do papierów i ręczne klepanie wniosków przez DT lub poproszenie o transfer, ponowna kontrola i... ręczne poprawianie błędów przez DT. Coś pięknego.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: goralniskopienny »

Jaka metode przyjeliscie do zabawy w proroka przy cw cp?
jak koledzy i koleżanki szacują procenty?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

Koledzy za pomocą twardych alkoholi, koleżanki zazwyczaj używają tych miększych. Oczywiście jako pomocy naukowych... ;)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze: wtorek 07 cze 2022, 16:46System pozwala, jeśli ludzka ręka usunie wysłane wcześniej dane. Tak więc cała robota jest zrzucona na pracownika DT, któremu trzeba zawracać gitarę, i który albo musi ręcznie korygować lub usuwać błędnie wprowadzone dane.
Czyli jest do du...y. CBDO.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66910
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Re: Wnioski gospodarcze 2023

Post autor: Capricorn »

Takie założenie było od początku i wbrew pozorom nie jest to zły pomysł. Już tłumaczę dlaczego. Otóż po popełnieniu transferu trafia on do DT. Pracownik może sprawdzać ślęcząc nad ekranem lub nie i wówczas cały projekt staje się widoczny dla "projektotwórcy" w zakładce "Projekty wniosków z bufora Notatnik". Układ jest identyczny jak ze zwykłym wydrukiem wniosków, więc jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Dzięki temu w łatwy sposób możemy dokonać samokontroli i od razy poprosić DT o usunięcie konkretnej pozycji wniosku celem powtórnego przesłania. IN też może sobie wydrukować taki wniosek i podczas kontroli terenowej zweryfikować, czy nie nastąpiła jakaś pomyłka w planowaniu w terenie. Gdyby można było co raz nadpisywać projekty, to w konsekwencji nikt by nie panował nad tym kto, czy i kiedy zmieni swoje plany. Moim zdaniem pomysł jest dobry, tylko komplikacje z kalkulatorami niosą ze sobą pierdyliony problemów. A i jeszcze jedno - zaciąganie danych z bieżących wniosków jest do bani, bo trzeba je od początku korygować o stopnie trudności, których używamy jedynie do tworzenia projektów, a we wnioskach są "wykreskowane". Choć po prawdzie to też ma swoje uzasadnienie, bo stopnie trudności się zmieniają wraz ze zmianą stanu uprawy/młodnika.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ