Ile zarabia taksator leśny?

Geodezja, teledetekcja, inwentaryzacja, plan urządzenia lasu...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
przemo67
początkujący
początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek 01 kwie 2022, 17:50

Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: przemo67 »

Witam wszystkich

Wiem że to pytanie kiedyś już było, ale parę lat minęło od tamtych lat i pewnie coś się zmieniło. Zastanawiam się nad pracą w BULiGL i się waham. TO jak to w końcu jest? Ile za te kołówki? NO i oczywiście ile średnio,najmniej i najwięcej można zarobić miesięcznie?


Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :)
Wediyer
początkujący
początkujący
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 17 kwie 2018, 17:39

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: Wediyer »

Patrząc na stawki paliwa coraz mniej - bo trzeba co dzień dojechać. Połowa twojej wypłaty jest ukryte w delegacji, bo bez kosztów dodatkowych.

A tak zależy jakie nadleśnictwo dostaniesz - jak jakieś z tych miłych - np Górowo iławeckie, jamy, zaporowo- to w dzień nawet 20 ha możesz nie zrobić, a jak w toruńskiej dyrekcji w borach to nawet 100 ha się udawało lub za tereny górskie - tam też jest ładna stawka za 1 ha. A płacą akordem za zrobioną pracę. Ogólnie najlepiej się wychodziło na malowaniu słupków oddziałowych i ich poprawkach. Najgorzej na tfu lasach prywatnych.
Awatar użytkownika
MichuSz
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 04 lip 2023, 13:36
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: MichuSz »

Jedna ze stron internetowych podpowiada, że wygląda to tak, jak w tabeli, ale teraz od lipca wzrosło wynagrodzenie, więc nieco może się tutaj różnić.

Obrazek
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: Blues Brothers »

No to podaj to źródło, i czego dotyczy, bo raczej nie zarobków taksatora.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169492
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: Sten »

Chyba, że to dane mocno historyczne ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
MichuSz
początkujący
początkujący
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 04 lip 2023, 13:36
Lokalizacja: Pruszków

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: MichuSz »

Wyświetla mi dane z czerwca 2022 roku. Wpiszcie sobie w wyszukiwarce takie pytanie, jak tutaj na forum. Osobiście nie znam się dokładnie na takiej pracy i zarobkach, dlatego podpowiadam, co mówi wyszukiwarka.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5473
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: Blues Brothers »

Nie wierz we wszystko , co podpowiada google😉
gościu666
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 23 lip 2023, 16:43

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: gościu666 »

Siema. Dużo zależy od Ciebie. Praca w systemie akordowym daje Ci wiele możliwości finansowych. Dużo też zależy jaka fuchę dostaniesz i jak się w niej odnajdziesz. Jak w miarę szybko chwytasz, jesteś skrupulatny, pracowity i sumienny, to źle nie będziesz zarabiał. Ja ładne parę lat temu jak pracowałem w BULu, to nie narzekałem na zarobki, a nie zarabiałem najwięcej. Oczywiście liczę to co wpływało na konto. Wliczam w to wypłatę + to co zostało z delegacji + to co zostało z kilometrówki. Ale ja, nieskromnie przyznam, miałem te cechy jak wyżej :) ale musisz wiedzieć, że zarobki wzrastają wraz z doświadczeniem, co jest też w miarę adekwatne do pracy na etacie w wymiarze nieakordowym. Ważne, żeby na początku się przyłożyć i nie skupiać na kasie tylko nauce, to zaprocentuje później. Pierwsze miesiące będą też pewnie na okresie próbnym za najniższą krajową. Najlepiej mocno się spiąć w tym okresie nim ruszysz w akord ;) PS. Pamiętaj, że praca w BULu jest pracą dla twardych chłopaków, bo potrafi dać w kość i wymaga wielu wyrzeczeń (delegacja). PS II. Zimą generalnie jest cienko z kasą jak nie wyjeżdżasz w teren. Pozdro
gościu666
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 23 lip 2023, 16:43

Re: Ile zarabia taksator leśny?

Post autor: gościu666 »

A tak zależy jakie nadleśnictwo dostaniesz - jak jakieś z tych miłych - np Górowo iławeckie, jamy, zaporowo- to w dzień nawet 20 ha możesz nie zrobić, a jak w toruńskiej dyrekcji w borach to nawet 100 ha się udawało lub za tereny górskie - tam też jest ładna stawka za 1 ha. A płacą akordem za zrobioną pracę. Ogólnie najlepiej się wychodziło na malowaniu słupków oddziałowych i ich poprawkach. Najgorzej na tfu lasach prywatnych.
Kolega dobrze prawi, sama sosna to 100 ha ogarniesz jak już się wprawisz, i nawet przy małych stawkach na swoje wyjdziesz. Jak trafisz na jakieś podmokłe tereny z nie najlepszymi drogami i słabą dostępnością, las rozparcelowany a nie w jednym kompleksie albo jakieś składówki typu 2221111 to Cię przyhamuje mocno, zwłaszcza jak nie masz jeszcze dużego doświadczenia. Ja na początku 20 heksów takiego lasu robiłem bite 8 godzin. Jedną sekcję z pewnego Nadleśnictwa do dziś wspominam, i to nie z tęsknoty :]

Z tego miejsca pozwolę sobie na małą prywatę i pozdrawiam wszystkich twardych chłopaków - taksatorów. Czasem tęsknię za tą robotą, siedząc i "dostając hemoroidów". To był fajny czas :wink:
ODPOWIEDZ