Szlaban parkingowy w lesie

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adm1952
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2022, 08:05
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: adm1952 »

Witam,
Mam taki problem, że odziedziczyłem po Babci kawałek lasu. Niestety przez teren lasu jeżdżą mi młodociani sąsiedzi motorami po ścieżce, która tam prowadzi. Pytanie czy szlabany parkingowe mogą być ot tak montowane na prywatnych lasach, a jeżeli tak, to czy muszą być jakieś specjalne określone modele czy mogę wybrać jakiś tańszy? Czy są potrzebne jakieś pozwolenia?
Przy okazji, też mam takie pytanko, ale to już na marginesie. Bo na terenie lasu jest coś ala domek letniskowy. Jest podprowadzony prąd i woda, nie ma gazu. Jednakże nie jest to domek pierwszej nowości i myślałem, żeby zostawić las, a dom sprzedać. Czy takie coś jest możliwe?
Pozdrawiam i z góry dziękuje ludziom z większą wiedzą.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: Kuna lesna »

Na swojej działce możesz ogrodzić,czy zamknąć czym ci się podoba . Jedyny fakt jaki musisz uwzględnić to dojazd w razie pożaru, jakiś niekoniecznie od strony problemu . Co do sprzedaży nie będzie lekko ,po pierwsze nikt nie kupi domku bez gruntu i bez dojazdu
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: Piotrek »

Swój prywatny las możesz nawet w całości ogrodzić. W dowolny sposób, No oczywiście wyłączając ogrodzenie pod napięciem. :) Możesz też ustawić tablice zakazujące wstępu na teren prywatny. Z tym, że nie gwarantują owe sposoby pozbycia się "jeżdżoków". Oni każdy szlaban objadą, każde ogrodzenie sforsują. A czytać nie będą, bo z motoru za trudno. :wink:
adm1952 pisze: czwartek 07 kwie 2022, 08:23myślałem, żeby zostawić las, a dom sprzedać. Czy takie coś jest możliwe?
Teoretycznie do przeprowadzenia. Tylko kto kupi coś takiego? :shock:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

adm1952
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2022, 08:05
Lokalizacja: Ruda śląska
Kontakt:

Re: Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: adm1952 »

Dziękuję za podpowiedzi. Znaczy się może źle się wyraziłem. Do samego domku jest dojazd, bo normalnie asfaltówką można dojechać, która jest za granicą niejako działki. A tam, gdzie mi młodzież jeździ to taka polna przez tył lasu niejako.
Haha, to prawda z tymi motocyklistami. Pytanie jakie są w takim razie skuteczne metody? Bo linki nie zamierzam rozciągać jak coś.
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: Kuna lesna »

Np kamery
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: Piotrek »

Kuna lesna pisze: czwartek 07 kwie 2022, 11:30Np kamery
I dobre stosunki z Policją, żeby nie olała sprawy...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Re: Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: Naj »

Kamera nie na wiele się przyda. Jako dowód w sądzie - tak. Do emerytury się wyroku nie doczekasz. A wyrok będzie ogromny... :lol: Najlepiej przekopać rów... Ale i tak rozjadą... Ja próbowałem przez policję - zakłócanie miru itd. Trochę pomogło, po 22... :x W końcu wyrośli :wink:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Re: Szlaban parkingowy w lesie

Post autor: Blues Brothers »

Piotrek pisze: czwartek 07 kwie 2022, 09:00 Swój prywatny las możesz nawet w całości ogrodzić. W dowolny sposób, No oczywiście wyłączając ogrodzenie pod napięciem. :)
Przecież elektryczne pastuchy nie są zakazane😁byle oznakowane.
ODPOWIEDZ