Rok 2021 po bubowemu

O miejscach, które zwiedziliście, o których chcecie opowiedzieć...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1874
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Rok 2021 po bubowemu

Post autor: buba »

W tym roku udało się spędzić na wyjazdach około 110 dni. Przeważnie nie były to wycieczki dalekie, bo wszystkie w granicach Polski.


Obrazek


- weekendowo jak zwykle włóczyliśmy się po Dolnym Śląsku lub Opolszczyźnie, głównie szukając ruin i kontunuując odwiedzanie kolejnych odrzańskich starorzeczy.
- na dłuższych wyjazdach mieliśmy okazję dotrzeć nad morze, na Mazury i pokręcić się po zachodniej i środkowej części Polski.
- w czasie wyjazdów w tereny górzyste włóczyliśmy się po okolicach Śnieżnika, Górach i Pogórzu Izerskim, Górach Sowich, Beskidzie Makowskim, Wyspowym i Gorcach.
- udało się skombinowac ekipę i reaktywować piekną tradycję wędrówki z plecakami wzdłuż granic.
- zbudowaliśmy kolejny szałas, w odróżnieniu od poprzedniego taki, do którego byliśmy się w stanie zmieścić ;)
- kilkakrotnie odwiedziliśmy niezwykle fajne miejsce jakim jest Stacja Wolimierz
- w tym roku po raz pierwszy wycieczki rowerowe odbywaliśmy w 3 rowery. Pojechaliśmy też na pierwszą wycieczkę rowerową z biwakiem. Udało się też nabyć wspaniałą i klimatyczną przyczepkę rowerową, acz zbyt szybkie zakończenie lata spowodowało, że nie była jeszcze w pełnym użyciu.
- przemieszczaliśmy się dwoma nowymi dla nas typami transportu - kajakiem po rzece i drezyną po nieczynnych torach :)
- odkryciem była Twierdza Modlin, która bardzo pozytywnie nas zaskoczyła.
- dotarliśmy do dwóch opuszczonych wsi
- udało się połowicznie zrealizować pewne marzenie, które siedziało we mnie od lat - o wędkarstwie. Dlaczego połowicznie? Bo papiery załatwiłam, wędkę kupiłam, ale póki co żadna ryba nie podjęła współpracy ;)

Zestawienie wyjazdów miesiąc po miesiącu w relacji, tu link:
https://jabolowaballada.blogspot.com/20 ... -2021.html



W 2021 roku udało się spędzić na biwakach 48 nocy - 5 w wiatach czy innych budach, 11 w namiocie, 32 w busiu. Biwaki wypadały nad jeziorami, rzekami, żwirowniami, niedaleko morza czy w górach. Czasem z oszałamiającym widokiem, innym razem w gęstych krzakach. Nieraz udało się zasiedlić jakieś ruiny. Na większości biwaków udało się rozpalić ognisko.



Obrazek

Kontynuowaliśmy również nasze poszukiwanie ośrodków wypoczynkowych z dawnych lat i nocowanie w ich utopionych w lesie domeczkach. Udało się dokonać powtórki "wczasów wagonowych". W takich miejscach spędziliśmy kolejnych 11 noclegów :)

Wyszczególnienie biwakow z tego roku tutaj:
https://jabolowaballada.blogspot.com/20 ... -2021.html
Awatar użytkownika
Argon
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4576
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:44
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: Argon »

Zazdroszczę Wam :) Pewnie nigdy nie przyjdzie Ci do głowy myśl, że życie ucieka przez palce ...
... czasami mam wrażenie, że przeciętny Polak uważa, że jak jego sąsiad złamie nogę, to jemu się będzie lepiej chodzić. Kayah
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: Piotrek »

Argon pisze: niedziela 02 sty 2022, 15:37Pewnie nigdy nie przyjdzie Ci do głowy myśl, że życie ucieka przez palce
Oj nie. Buba konsumuje życie całymi garściami!
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: filipesku »

buba pisze: sobota 01 sty 2022, 19:00 Bo papiery załatwiłam, wędkę kupiłam, ale póki co żadna ryba nie podjęła współpracy
Buba, było zacząć z drugiej strony :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1874
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: buba »

Argon pisze: niedziela 02 sty 2022, 15:37 Zazdroszczę Wam :) Pewnie nigdy nie przyjdzie Ci do głowy myśl, że życie ucieka przez palce ...
A wiesz, ze bardzo wiele razy mi to przychodzi do głowy? Że czas to jedna z cenniejszych rzeczy jakie mamy, ze są chwile, ktore nie wrócą juz nigdy i mozna je bylo wycisnąć duzo lepiej...
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1874
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: buba »

filipesku pisze: niedziela 02 sty 2022, 20:24
buba pisze: sobota 01 sty 2022, 19:00 Bo papiery załatwiłam, wędkę kupiłam, ale póki co żadna ryba nie podjęła współpracy
Buba, było zacząć z drugiej strony :)
Ze sklepu rybnego? :P
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: filipesku »

Najpierw wędkowanie, a potem papiery :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1874
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: buba »

filipesku pisze: poniedziałek 03 sty 2022, 22:20 Najpierw wędkowanie, a potem papiery :)
A potem nas ktos podpierdzieli i kłopoty.. Juz dwa razy nas straz sprawdzała- i jak sie potem okazalo, "bo uprzejmy doniósł", ze "jacys ludzie sie kręcą, nigdy ich tu nie bylo". Kapusiostwo w naszym pieknym kraju ostatnio sie rozpleniło jak pluskwy...
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: filipesku »

buba na prywatnych łowiskach chyba nie trzeba mieć karty. Trzeba było najpierw sprawdzić poprawność relacji buba - ryba :)
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
buba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1874
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 20:40

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: buba »

filipesku pisze: poniedziałek 03 sty 2022, 22:29 buba na prywatnych łowiskach chyba nie trzeba mieć karty. Trzeba było najpierw sprawdzić poprawność relacji buba - ryba :)
Ta relacja na pewno jest wlasciwa jak juz ryba jest na talerzu :P

No coz... Szkoda ze nie slyszalam, aby ktores z takich prywatnych łowisk organizowało jakies kursy np. 5 pierwszych lekcji ogarnianie relacji buba - wędka. Nawet jeszcze bez wody ;) Acz moze trzeba by powbijac w konkretne miejsca i popytac? Moze tak sprobujemy na wiosne.
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Re: Rok 2021 po bubowemu

Post autor: filipesku »

Dawno temu posiadłem tytuł "instruktor wędkarstwa młodzieżowego"... ale to było dawnooo, oj dawnooo
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
ODPOWIEDZ