Linia energetyczna przez las

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adam11
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 31 paź 2021, 09:57

Linia energetyczna przez las

Post autor: Adam11 »

Witam.
Przez mój las do pola na którym ma stanąć dom chcialbym pociągnąć prąd. Jest to w zasadzie jedyna możliwość do pociągnięcia prądu.
Ls na mapie, posiada UPUL. W lesie jest nawet droga co prawda chyba dzika ponieważ nie widnieje na żadnej mapie i chciałbym nią poprowadzić prąd- odcinek 250m. Czy ktoś orientuje się czy jest to możliwe?
Czy wyłączenie tego pasa z produkcji załatwiłoby sprawę?
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Linia energetyczna przez las

Post autor: j24 »

Wyłączenie sprawę by załatwiło. Tyle że nie wiem, czy dostaniesz stosowną decyzję. Musi to przewidywać plan miejscowy. Ewentualnie ta droga musiałaby być nie na dziko, ale ujęta w ewidencji.

Pewności tu nie mam, ale w mojej okolicy był przypadek, że właściciel posesji nie mógł dociągnąć do niej gazociągu ani kabla telefonicznego. Powód - sąsiadujący las i brak drogi dojazdowej (dojazd faktyczny był "na dziko", tzn. drogą leśną nieujętą w ewidencji).
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Adam11
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 31 paź 2021, 09:57

Re: Linia energetyczna przez las

Post autor: Adam11 »

Do 500m2 mozna wyłączyć bez żadnych oplat. Zastanawiam się czy nie powalczyć o wytyczenie jakiejś drogi na pole przez las bo przy lesie biegnie droga gminna. Czytałem kiedyś ze można też wyznaczyć drogę na potrzeby trzebiezy. Gdybym miał już taka drogę to może byłaby wieksza szansa na położenie prądu czy to kablem czy napowietrznie
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Re: Linia energetyczna przez las

Post autor: j24 »

Adam11 pisze: niedziela 31 paź 2021, 14:44 Do 500m2 mozna wyłączyć bez żadnych oplat. Zastanawiam się czy nie powalczyć o wytyczenie jakiejś drogi na pole przez las bo przy lesie biegnie droga gminna. Czytałem kiedyś ze można też wyznaczyć drogę na potrzeby trzebiezy. Gdybym miał już taka drogę to może byłaby wieksza szansa na położenie prądu czy to kablem czy napowietrznie
1. Tak, ale tylko pod budownictwo mieszkalne. Poza tym każde wyłączenie musi być robione w oparciu o plan miejscowy (ewentualnie decyzję o warunkach zabudowy - jeśli grunt kiedyś był przeznaczony na cele nieleśne i nierolnicze).
2. Walcz. Niech gmina uwzględni ją w planie miejscowym.
3. Droga wycięta na potrzeby trzebieży - raczej szlak zrywkowy - to nadal las. Nic w sprawie nie zmieni.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ