"parkowanie" w lesie prywatnym

Kto nie chciałby być właścicielem lasu, ale to nie jest takie proste...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzegorz.wilk
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2019, 21:41

"parkowanie" w lesie prywatnym

Post autor: grzegorz.wilk »

mam 2h lasu prywatnego i w okolicy z tej drogi prawie same prywatne lasy
czy na grzyby do takiego lasu mozna dojechać samochodem drogą leśną czy lepiej zostawić przed ?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Droga leśna jest prywatna, czy Lasów Państwowych?
Mając swój las w enklawie LP zawsze możesz wystąpić do nadleśnictwa o przepustkę na dojazd do swojej własności.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Nie musi. Musi być wyznaczony dojazd do enklawy.
grzegorz.wilk
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2019, 21:41

Post autor: grzegorz.wilk »

dzieki, pytałem bo ktoś mi chciał wrzucić mandat za parkowanie w lesie - moim prywatnym lesie :x ale udało sie dogadać :lol:
bardzo chodziło mi o podstawy do tego bo droga chyba gminna a LP mają w tym rejoniem może max 15% powierzchni
pawel adamczak
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: sobota 13 cze 2020, 18:33
Lokalizacja: Charzyno

Re: "parkowanie" w lesie prywatnym

Post autor: pawel adamczak »

grzegorz.wilk pisze:mam 2h lasu prywatnego i w okolicy z tej drogi prawie same prywatne lasy
czy na grzyby do takiego lasu mozna dojechać samochodem drogą leśną czy lepiej zostawić przed ?

Ja mam kilka ha własnego lasu i wypraszam tych, co próbują tam parkować posługując się przepisem o dostepności lasów . Grożę policją i to wystarcza, samochody znikają. Ale uważam, że straż leśna powinna również uwzględniać interesy właścicieli lasów prywatnych, bo te lasy też ściągają CO2 z atmosfery a żadnych pieniedzy za oczyszczanie nieba nie dostają. (chociaż były takie pomysły na udział w handlu pozwoleniami na emisje, g... z tego wyszło, ale niektórzy sprzedali a niektórzy kupili te urojone prawa w przyszłości, myslę, że dla przyszłości, bo wiele tematów wraca)
Za dojazd do własnego lasu _ niedopuszczalne jest nawet tylko grożenie mandatem.
orczyniak
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

pawel adamczak pisze:bo te lasy też ściągają CO2 z atmosfery
Kolejny, który wierzy w bajki dla dzieci...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Sylvan

Post autor: Sylvan »

Jak to wszyściutko od razu na kasę da się przeliczyć... :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ