Stawki dla początkującego Podlesniczego

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheDall
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2020, 01:35

Stawki dla początkującego Podlesniczego

Post autor: TheDall »

Witam, mam problem ze zrozumieniem rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wynagrodzeń w LP. Jest tam napisane że pensja na danym stanowisku to iloczyn stawki wyjściowej z danym współczynnikiem no i moje pytanie jest następujące. Czy po zdaniu egzeminu do służby leśnej dostaje pierwszy stopień tj. Aspirant leśny I stopnia czy to jaki stopień dostanę jako ouerwszy zależy od oceny zdanego egzaminu? Mam szansę na pracę w LP, jednak jej podjęcie wiąże się z wyprowadzka na drugi koniec polski i nie wiem czy dałbym radę utrzymać się z tej pensji wiążącej się z pierwszym stopniem służbowym.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Jak na razie wstrzymane są wszelkie zatrudnienia.
Ponad to, zależy w jakim charakterze zostaniesz zatrudniony instruktor, specjalista, podleśniczy. Na forum można "gdybać" a wiedzę posiada tylko twój przyszły szef.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Od czasów Pigana minimalny współczynnik dla podleśniczego to 2,6 pkt.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
TheDall
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2020, 01:35

Post autor: TheDall »

Co do wstrzymania zatrudnień to mam informacje, ale jest to okresowe wstrzymanie, a ubiegałem się o stanowisko podlesniczego

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, współczynnik 2,6 pkt. to stała stawka i niezmienna stawka na start?
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Pod warunkiem, że zostaniesz zatrudniony na stanowisku podleśniczego ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Były bardzo sporadyczne przypadki, że podlesniczy dostał wiekszy współczynnik. Ale też powszechne jest, zatrudnianie jak instruktora technicznego/robotnika pomocniczego z niższym współczynnikiem.
TheDall
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2020, 01:35

Post autor: TheDall »

Ok, dziękuję bardzo za pomoc 💪🏻
ODPOWIEDZ