Wzrost zarobków

Pieniądze nie tylko w lasach są ważne...

Moderator: Moderatorzy

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

xhardcorex, mało wiesz o pracy leśnika ....
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

xhardcorex pisze:Piotrek, sorry ale łapanie morderców, czy gwałcicieli to bardziej odpowiedzialna praca niż pilnowanie, czy deski równo w lesie rosną :help:
Obie grupy po około 70 koła.
byłeś atakowany siekierą, nożem. Miałeś przystawiona broń do głowy, miałeś staranowany samochód - a kolega przeżył bo wpadł tyłem do środka zanim samochód uderzył? Wszystkie te przypadki miałem i nie znam żadnego policjanta co by jeden miał to wszystko. Więc nie p... głupot o łapaniu morderców czy gwałcicieli
Awatar użytkownika
xhardcorex
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1951
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 19:05
Kontakt:

Post autor: xhardcorex »

g, to ty tam deski uprawiasz, czy w Rambo się bawisz :roll:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Ja bardzo przepraszam wszystkich dotkniętych faktem niesprawiedliwego poziomu moich zarobków, a już szczególnie policjantów! :oops:
Gdy zaczynałem karierę zawodową nie przyszło mi na myśl, że życie tak okrutnie ze mnie zadrwi. Już w czasach licealnych odrzuciłem koncepcję zostania w przyszłości górnikiem przodkowym bo widziałem i rozumiałem pogardliwe spojrzenia mieszkańców Lublina czy Łęcznej mijających sklepy z żółtymi firankami. Z podobnych powodów postanowiłem też nie zostawać trepem, milicjantem, papugą, hodowcą sałaty i gerberów czy lekarzem. Postanowiłem zostać plantatorem desek, żyć skromnie a satysfakcję czerpać z dewastowania przyrody ojczystej. I pięknie było, ale pod koniec ubiegłego tysiąclecia, pomimo że minister Balcerowicz obiecywał mi tylko pot i łzy, coś pierdyknęło. Nie dość, że moje zarobki zaczęły niebezpiecznie podążać w stronę średniej krajowej, to i moje cichcem do tej pory czynione zło zostało zdemaskowane a społeczeństwo zostało o tym poinformowane.
No a w XXI wieku to już armagedon! Widząc swoje coraz szybsze staczanie się po równi pochyłej, analizując trendy gospodarcze, doradziłem dzieciom jak mają kierować swoim życiem żeby nie naruszać odwiecznych zasad sprawiedliwości społecznej, żyć skromnie i godnie.
I chyba w dużej części mi się to udało! Najstarsza córka leczy dzieci chore na raka a w wolnych chwilach, żeby się nie nudzić, dorabia a to w przychodni zdrowia, a to w pogotowiu ratunkowym. Do tego rozumie potrzebę starzejącego się z powodu pełnej błędów i wypaczeń strategii poprzednio rządzących i się rozmnaża. Pewnie, nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej, mogła zostać choćby dyplomowaną pielęgniarką, ale i tak wstydu nie ma. Cieszę się też, że nie protestuje gdy wspomagam ją ze swoich nadwyżek finansowy zwiększając tym kwotę debetu na swoim koncie bezsensownie łataną przez mojego pracodawcę wpychanymi mi na siłę do kieszeni pensjami, premiami i nagrodami.
Drugą z córek pokierowałem na bezpieczną ścieżkę kariery, no i została psychologiem. Aby w kraju nie zaskoczyło jej, tak jak mnie, jakieś tąpnięcie i niespodziewany wzrost płac czy moda na płatne leżenie na kozetce, to nakazałem jej opuszczenie kraju, wyjazd do państwa o niskim poziomie życia i ujemnym pkb, i niech sobie tam monitoruje sytuację w obozach dla uchodźców, ciułając lari do lari na czynsz i chinkali. Jestem też dumny i szczęśliwy że mam i dzięki niej jak zmniejszać swój nawis inflacyjny. Zresztą nie mam wyboru, bo inaczej tych lari mogłoby jej nie starczać na bieżące potrzeby i mogłaby zaświtać jej w głowie głupia myśl by wrócić do Polski by pasożytować na złaknionych psychoanalizy.
Trzecia z córek aktualnie zamiast pracować to dba o demograficzną przyszłość kraju, uciułane przez męża drobne wpycha do pysków zwierzątkom, a konkretnie koniom. Więc wstydu też nie ma.
Syn realizuje obowiązek szkolny i to potrwa jeszcze co najmniej do mojej emerytury, no więc na szczęście nie generuje przychodów a jedynie koszty, z czego jestem mu niezmiernie wdzięczny.
Mimo wszystko wstyd przekroczenia średniej krajowej ciągle mi towarzyszy i gdybym tylko mógł, to bym się przebranżowił i ponarażał na koniec trochę zdrowie czy nawet życie, bo cóż mi z takiego życia w ciągłym ostracyzmie, i zostałbym policjantem. Nie chcą mnie... To może kiedyś, chociaż jakieś pół etatu w agencji ochrony?
Bardzo wszystkich słusznie zagniewanych przepraszam i solennie obiecuję - to się już nigdy nie powtórzy!
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

góral bagienny pisze:... wspomagam ją ze swoich nadwyżek finansowy zwiększając tym kwotę debetu na swoim koncie bezsensownie łataną przez mojego pracodawcę wpychanymi mi na siłę do kieszeni pensjami, premiami i nagrodami...
Tak się zastanawiam, czy nie mógłbyś usynowić jakiegoś emeryta... :lol: Jak podniosą stawkę bazową... :wink:
Tym razem nie bardzo rozsupłałem przekaz górala (zazwyczaj mi się to udaje). :cry: :shock:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Mógłbym Cię ew. uojcowić, bo to stanowisko się zwolniło. :( Ale chyba za duże ryzyko...
Naj pisze:nie bardzo rozsupłałem przekaz górala (zazwyczaj mi się to udaje)
Starzejesz się, Naju. Przepraszam, ale w końcu ktoś musiał Ci to uzmysłowić. :evil:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Ależ ja o tym doskonale wiem :!: . I nie tylko ja się starzeję, oj nie tylko ja... :P
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Naj pisze:nie tylko ja się starzeję, oj nie tylko ja...
Może i tak, ale tym co się nie starzeją nie ma czego zazdrościć.
Kirk Douglas na przykład już się nie starzeje...
Ibiszowi też nie ma czego zazdrościć. Widziałem go w zeszłym roku na żywo i uważam, że wiadomości o jego wiecznej i niewzruszonej młodości są mocno przesadzone.
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A Przemysława Babiarza widziałeś? Ten to dopiero się posunął... Wygląda jak mój dziadek.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Piotrek pisze:Wygląda jak mój dziadek.
Fakt. Wykapany Twój dziadek w czasie, gdy podrywał Twoją babcię! :roll:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

A Połomski... :?: :shock:
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33523
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Jurek.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

góral bagienny pisze:Fakt. Wykapany
Mój kolega na takie dictum odparowywał: "No no, żaden wykapany! Z pełnego wytrysku!"
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

:spoko: :lol:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

:smiech:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104861
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

:smiech:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

xhardcorex pisze:g, to ty tam deski uprawiasz, czy w Rambo się bawisz :roll:
wytłumacz złodziejom, że to tylko drewno i żeby byli spokojni. Życzę powodzenia
ODPOWIEDZ