Zarządzenie dotyczące działania Straży Leśnej

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Zarządzenie dotyczące działania Straży Leśnej

Post autor: Sten »

Od wczoraj obowiązuje Zarządzenie nr 69 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie określenia organizacji i zakresu działania posterunków Straży Leśnej w nadleśnictwach i grup interwencyjnych Straży Leśnej w regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych oraz szczegółowych zasad szkolenia strażników leśnych. Znak: GS.0210.9.2019
Powyższe zarządzenie zastąpiło Zarządzenie nr 45/1999.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

Jakiś link jeśli łaska :help: :wink:
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Sylvan

Post autor: Sylvan »

eremita pisze:Jakiś link jeśli łaska :help: :wink:
O razu na gotowe?
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

Nie nie od razu ale nigdzie nie mogłem znaleźć.
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak mi kolega podeśle, to jutro wrzucę ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

Super :) Dziękuję bardzo :D
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Niestety plik ma za duży rozmiar ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:Niestety plik ma za duży rozmiar ...
Nie ma problemu, gdyż zapewne GDLP wzorowo i przykładnie opublikuje na SWIP pełną wersję, nie skan jotpegowy bez kompresji, a ładnie wygenerowanego niedużego pdf i każdy pracownik już następnego dnia obowiązywania nowego aktu reglamentacji wewnętrznej będzie miał możliwość się zapoznać i zastosować, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
Jacek Wizimirsk
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: sobota 16 lis 2019, 18:00
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Jacek Wizimirsk »

:shock: :shock: :D :D :lol: :lol:
Jacek
Awatar użytkownika
eremita
początkujący
początkujący
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 26 paź 2008, 14:44
Lokalizacja: z puszczy

Post autor: eremita »

Prawdaż... :wink: zapewne :mg:
Dotarło więc nie ma tematu :)
Błogosławiony ten,co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
honz
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:32
Lokalizacja: las

Post autor: honz »

Czytając nowe zarządzenie zastanawiam się nad jedną sprawą: par.7 ust.3 odwołujący do par.16 ust.2 wynika z tego wg. mnie ,że strażnik leśny nie powinien mieć dodatkowych funkcji czy obowiązków nie związanych ze strażą leśną.Jak to jest u was?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105117
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nie czytałem, nie wiem o czym mowa.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

honz pisze:Czytając nowe zarządzenie zastanawiam się nad jedną sprawą: par.7 ust.3 odwołujący do par.16 ust.2 wynika z tego wg. mnie ,że strażnik leśny nie powinien mieć dodatkowych funkcji czy obowiązków nie związanych ze strażą leśną.
A jak ów zapis ma się do Załącznika Zarządzenia nr 90 DGLP z dnia 12 grudnia 2012 r.?
(§ 4 pkt 1, lit. d).
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
honz
początkujący
początkujący
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:32
Lokalizacja: las

Post autor: honz »

myślę ,że par.2 nowego zarządzenia odpowiada na to.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170028
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Tak nie do końca. Zarządzenie nr 90 nie zostało uchylone, przez co mniemać można, że jest sprzeczne z Zarządzeniem 69 ... Coś mi tu nie gra ... a powiem, że jestem tym żywo zainteresowany.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

czyż "nie powinien" to nie oznacza wcale "nie może" ?
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67160
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Dokładnie tak. "Nie powinien" oznacza, że nie powinien, ale gdyby coś to i owszem. "Nie może" zabrania wprost.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Sten pisze:Tak nie do końca. Zarządzenie nr 90 nie zostało uchylone, przez co mniemać można, że jest sprzeczne z Zarządzeniem 69 ... Coś mi tu nie gra ... a powiem, że jestem tym żywo zainteresowany.
Lex posterior derogat legi priori
Skoro w nowszym zapisano w §16 ust. 2 co strażnicy mogą, a §7 ust. zakazuje ("nie należy") powierzać im obowiązków innych niż te z §16 ust. 2, to obecnie nie można.
Ale... wiele możliwości interpretacyjnych daje treść punktów c i d z §16 ust. 2.
Założę się, że zaraz ktoś wyargumentuje "sprawy z zakresu obronności" (BTW niezdefiniowane) są tożsame ze sprawami "zarządzania kryzysowego" i "współpracy z wojskami".

PS. A mnie tak zupełnie bez związku z /n/owym zarządzeniem przyszło do głowy pytanie.
Które to przepisy będą podstawą odpowiedzialności służbowej Szczepana Niekumatego - robotnika pomocniczego podległego Sekretarzowi w Nadleśnictwie Bezlesie, wchodzącego w skład RDLP Óćsław, który nie wykona polecenia wydanego przez Adama Tymczasowego - Dyrektora Generalnego LP. Gdy zlekceważy polecenie Jana Nadanego - Nadleśniczego Nadleśnictwa Bezlesie, wiem jakie. Tak de iure, nie de facto, bo jakie może mieć przełożenie aktualna IRCHa, czy jak się nazwie tego typu zespoły terenowe action directe, to się domyślam.
ODPOWIEDZ