Staż 2018.

Technikum, liceum profilowane, studia leśne i przyrodnicze...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

OK. Nie wiedziałem. Co nie zmienia zasadniczo definicji absolwenta. §3 przywołuje bowiem PUZP:
§ 3
Ilekroć w zarządzeniu jest mowa o:
a) absolwencie – należy przez to rozumieć osobę, o której mowa w § 1 pkt 6 Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe z dnia 29 stycznia 1998 r., z późniejszymi zmianami
A tam czytamy:
§ 1

Ilekroć jest mowa o:
[...[
6) absolwencie – rozumie się przez to osobę, która w okresie 24 miesięcy od dnia określonego w świadectwie ukończenia szkoły podejmie pracę w leśnictwie, z wyłączeniem okresów zwłoki w podjęciu zatrudnienia spowodowanych: korzystaniem z urlopu macierzyńskiego (ojcowskiego) lub urlopu wychowawczego, długotrwałą chorobą, kontynuowaniem nauki na stacjonarnych studiach doktoranckich, nie dłużej jednak niż 4 lata.
[...]
Jak widać nadal w katalogu dopuszczalnych przerw nie ma studiów II stopnia czy też oczekiwania na ich rozpoczęcie...

Jednocześnie przypominam - zastrzeżenie w moim podpisie nie jest jakimś tam ozdobnikiem, lecz należy je traktować z całą powagą:
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

W przypadku peteresa należałoby się dowiedzieć, jak długo ta przerwa trwała, bądź trwa ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
peteres
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 08 cze 2018, 21:56
Lokalizacja: W-wa

Post autor: peteres »

Na razie to jest czyste teoretyzowanie, ale chciałbym wiedzieć, jakie konsekwencje czekałyby, gdyby ta przerwa trwała np. rok, a jakie gdyby ponad 24 miesiące. A może to nie ma żadnego znaczenia, bo i tak okres ten liczy się od ukończenia studiów I stopnia, jak pisał Piotrek, ale to by oznaczało, że nie ma co zwlekać i starać się o staż przed lub w trakcie studiów magisterskich, bo inaczej może zabraknąć czasu.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Chcesz kontynuować studia dzienne, czy zaoczne?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
peteres
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 08 cze 2018, 21:56
Lokalizacja: W-wa

Post autor: peteres »

Oba stopnie na zaocznych, ale wiążą mnie obecne zobowiązania zawodowe, więc staż chciałbym zaliczyć jak najpóźniej.
Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

peteres Zawsze możesz zrobić tak. Po inżynierze masz czas dwa lata. Jeśli w tym czasie na staż nie pójdziesz, to możesz zrobić magistra. Wtedy masz znów dwa lata aby ten staż zrobić.
peteres
początkujący
początkujący
Posty: 13
Rejestracja: piątek 08 cze 2018, 21:56
Lokalizacja: W-wa

Post autor: peteres »

Właśnie tak mi się wydawało, ale wolałem zapytać mądrzejsze głowy :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A ja nie jestem przekonany...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Krążownik
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1014
Rejestracja: wtorek 02 sty 2018, 17:17
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: Krążownik »

Piotrek pisze:A ja nie jestem przekonany...
Tutaj chodzi po prostu o to aby mieć aktualną wiedzę, którą przekuwasz w praktykę w ramach nauki będąc na stażu. Nie dostrzegłem nigdzie małych druczków, które by uniemożliwiły w ten sposób przedłużenie sobie szansy na odbycie stażu...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104858
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Krążownik pisze:Nie dostrzegłem nigdzie małych druczków
Ja natomiast nie widzę nigdzie grubych, które by to umożliwiały...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169486
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jeśli kończysz studia I stopnia i robisz sobie np. dwuletnią przerwę, po czym kontynuujesz studia II stopnia i uzyskujesz tytuł magistra, to staż możesz rozpocząć do dwóch lat po ukończeniu tych drugich. Mam na myśli studia dzienne.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ