Kradzież rajdówki po Rajdzie Świdnickim.

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Kradzież rajdówki po Rajdzie Świdnickim.

Post autor: Piotrek »

WRC Motorsport & Beyond
29 kwietnia o 01:33 ·

Potrzebna pomoc i to pilna! Minionej nocy w Marcinowicach nieopodal Świdnicy skradziono z parkingu przed Hotelem Preemier lawetę o numerze rejestracyjnym TK 6368P. Co gorsza, w jej środku znajdował się Ford Fiesta R5, którym Jarek Kołtun i Irek Pleskot zajęli 6. miejsce w Rajd Świdnicki-KRAUSE.

Z hotelowego monitoringu wynika, że około północy na parking podjechał Opel Vectra C. Nieznani sprawcy odczepili lawetę (prawdopodobnie nie zdając sobie sprawy, że w środku znajduje się samochód R5) i po zaczepieniu jej do swojego samochodu odjechali w nieznanym kierunku. Podejrzewa się, że auto znajduje się wciąż w promieniu 20 km od miejsca zdarzenia.

Ktokolwiek wie coś na ten temat proszony jest o kontakt telefoniczny z Irkiem Pleskotem: 792 377 017. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc. Za wskazanie miejsca, w którym znajduje się samochód oraz laweta czeka nagroda w wysokości aż 20 000 zł.
Skradziona Fiesta R5:

Obrazek
29 kwietnia 2019 14:19

Lawetę odnaleziono niespełna pięć kilometrów od hotelu, sprzed, którego w nocy została skradziona. Przyczepa stała na jednej z bocznych dróg w okolicach miejscowości Szczepanów. Na miejscu pracuje policja. Laweta była pusta. Forda Fiesty R5, który stał na niej w nocy wciąż nie odnaleziono.
Odnaleziona laweta:

Obrazek
W poniedziałkowy wieczór ogłoszono szczęśliwy finał poszukiwań rajdowego auta Ford Fiesta R5, które w nocy z 28 na 29 kwietnia zostało skradzione spod hotelu w Marcinowicach. Samochód odnalazł się… w okolicach miejscowości Boguszów-Gorce.

Samochód się znalazł. Dostaliśmy anonimowy telefon i po nitce do kłębka, znalazło się. Około godziny 14.00 dostałem informację od kibica o imieniu Marcin. Zeznał, że kiedy jechał pociągiem do pracy około godziny 4.15 słyszał gdzieś przy stacji odpalony samochód rajdowy. Było słychać, że ktoś gazuje, nieumiejętnie próbując ruszyć, a później samochód został schowany do jakiegoś garażu. Wysłaliśmy tam naszego człowieka, okazało się, że przed garażami stoi Opel Vectra C, o którym już wcześniej była mowa. W środku był nasz samochód – mówi pilot rajdowy Ireneusz Pleskot w rozmowie z portalem WRC.net.pl.
Według niepotwierdzonych informacji jakie mam "z trzeciej ręki" oficjalnie rajdówkę ukradziono niechcący - złodzieje nie wiedzieli, że na lawecie jest auto. Mocno mi to wygląda nieprawdopodobnie bo przecie najpóźniej w Szczepanowie, gdzie przeładowali auto na swoją lawetę, już wiedzieli co ukradli... :)

PS. Kto nie wie, niech sobie spojrzy do Google Maps na wzajemne położenie tych trzech miejscowości: Marcinowice - Szczepanów - Boguszów-Gorce. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

borowiak

Post autor: borowiak »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zdolniaszki! Malowania zdążyli jej "zdjąć". :)

PS. To kolejny dowód na moją teorię, że ukradli "na zlecenie" i doskonale wiedzieli co kradną. Myślę też, że "zlecenie" nadeszło ze Wschodu bo w Polsce nie było by jak się ukryć z takim autem.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Malowania to pewnie naklejki. Szybkie do zdjęcia suszarką, a i bezproblemowe do korekty sponsora/numerów/nazwisk... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Capricorn pisze:Malowania to pewnie naklejki.
Fakt. Ale loga sponsorów/zespołu dość trudno zdjąć. Numery startowe i obowiązkowe reklamy organizatora są łatwe do zdjęcia. Zresztą piszą o tym, że naklejki zdjęto "nieudolnie".

PS. Najbardziej mnie śmieszy fakt, że złodziei do tej pory nie ujęto. :lol:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Przeglądając strony poświęcone sprawie trafiłem na serwis vaaju.com i znalazłem tam "perełkę", którą skopiowałem i podesłałem Capriemu, aby nie miał kompleksów, że tylko jego telefon wypisuje różne dziwne teksty. :wink: To co bowiem jest na tych stronach może spowodować poodpadanie policzków ze śmiechu.
Ponieważ Capri mnie zmobilizował zrobiłem zrzuty tej strony (bo nie wiem czy nie zniknie albo może ktoś ją poprawi) i wklejam jako załączniki.
Strona źródłowa jest pod adresem: https://vaaju.com/polska/z-parking-skra ... -rajdowym/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ