Wyjątkowo niezdrowy kącik sportowy

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Wspaniały finał! Ronnie wygrał 10:4, w ostatniej partii wbijając 1000 "setkę"! :)
Biegnę świętować. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

W przedostatnim frejmie miałem przygotowane NO I SIĘ STAŁO! żeby tylko kliknąć i być przed Piotrem z gratulacjami dla Ronniego. :P A ten skwasił w ostatniej chwili. Znaczy się Ronnie a nie Peter. :wink:
Później oderwali mnie od relacji (co za beznadzieja o mnie zapanowała od kilku dni... :cry: ) ale na szczęście zerknąłem gdy Rakieciarz wbił na 90, i już zostałem do końca. Czyli do 141, a po sekundzie to nie wiem do ilu, bo wpadła biała. W każdym razie Ronnie po swoim historycznym dokonaniu wyczyścił stół do spodu! :lol:
Warto było zerknąć i zobaczyć reakcję publiki, bo to dla mnie moment, który zapamiętam długo, a na pewno najradośniejsze wydarzenie tego łykendu. :]

To może być podsumowanie mojej teorii o wyższości snookera nad spadonarciarstwem.
I to by było na tyle!
8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze:Czyli do 141, a po sekundzie to nie wiem do ilu, bo wpadła biała.
Finalnie 134, bo 7 z faulu dopisano Robertsonowi. I to była bila (ta biała) która pozwoliła "Cherubinkowi" zachować nagrodę pocieszenia - 5000 £ za najwyższego brejka turnieju. Gdyby nie to, to ostatnim wbiciem i tę nagrodę by mu Ronnie odebrał. :)

PS. Wielką przyjemnością było patrzeć z jaka radością Ronnie wbijał bile po zdobyciu 100 punktów. :) ->
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

I jeszcze jedno - za dwa dni zaczyna się Gibraltar Open - turniej dość słabo obsadzony ale dla nas szczególny - występuje dwóch Polaków: Adam Stefanów (od zeszłego roku profesjonalista, 96 w rankingu jednorocznym, już zakwalifikowany do pierwszej rundy) a w kwalifikacjach o prawo gry w pierwszej rundzie gra jeszcze Łukasz Guzowski (amator, od 2015 roku próbujący sił w turniejach rankingowych ale bez powodzenia -> https://cuetracker.net/players/lukasz-g ... /2014-2015
https://cuetracker.net/players/lukasz-g ... /2015-2016 ).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Zaniedbałem doniesienia z Gibraltar Open bo i Eurosport dość po macoszemu potraktował tę imprezę. Imprezę z gatunku, nazwijmy to tak, "short track" - wszystkie mecze rozgrywane były bowiem do czterech wygranych partii (best of 7), włącznie z finałem.
Z ciekawostek należy odnotować fakt, że do półfinałów dotarło dwóch Chińczyków: Lu Ning (25 lat, czwarty sezon jako profesjonalista) oraz Yuan Sijun (17 lat, trzeci sezon w gronie zawodowców). Obaj przegrali swoje pierwsze w życiu rankingowe półfinały. Ryan Day pokonał Lu 4:2, a Stuart Bingham 4:0 Yuana.
Tak więc w finale wystąpił obrońca tytułu (zeszłoroczny zwycięzca Gibraltar Open) Rayan Day i Stuart Bingham. Wygrał ten ostatni 4:1, zdobywając tym samym szósty rankingowy tytuł w karierze.

Jeśli chodzi o następne turnieje to, o ile wiem, Eurosport nie planuje transmisji z rozpoczynającego się jutro Tour Championship (transmituje je ITV) i wobec tego najbliższe mecze zobaczymy dopiero 1 kwietnia, gdy rozpocznie się China Open.

Trochę szkoda Tour Championship bo turniej rozpoczynają 19 marca ćwierćfinały (best of 17):
Mark Allen v Kyren Wilson - 20 marca o 14 i 20
Neil Robertson v Mark Selby - 19 marca o 14 i 20
Judd Trump v Mark J Williams - 19 marca o 14 i 20
Ronnie O'Sullivan v Stuart Bingham - 19 o 20 i 20 o 20 (trochę dziwnie ale tak podaje snooker.org.)

Może Eurosport weźmie jakieś transmisję od ITV? Żeby choć finał, bo rozgrywany będzie do 13 wygranych partii (best of 25) w sobotę i niedzielę...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Może Eurosport weźmie jakieś transmisję od ITV?
A co to jest i gdzie kieruje swoje transmisje?
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

ITV – najpopularniejszy kanał telewizji komercyjnej w Wielkiej Brytanii, działający formalnie jako sieć dwunastu regionalnych kanałów z Anglii, Walii i Wysp Normandzkich, z których jedenaście należy do ITV plc, a dwunasty do blisko powiązanej z nią spółki Channel Television.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Niestety, sprawdziłem i na hasło Tour Championship w programach Eurosportu pokazują się tylko jakieś potyczki golfistów, a na hasło snooker od dziś do końca marca relacje z ...Gibraltar Open. :lol:
I to zarówno w E1 jak i E2.
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

góral bagienny pisze:relacje z ...Gibraltar Open
Nie pisałem, że ich nie było tylko to co pokazywali to były naprawdę nie wiem wedle jakiego klucza ustalane spotkania. Na pewno nie najciekawsze czy też najlepszych. Trudno było zresztą wybrać najlepszych w sytuacji gdy pierwszą rundę zaczynało 30 amatorów na 128 zawodników. :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Kierowcy Williamsa wciąż nie są w stanie nawiązać rywalizacji z zespołami środka stawki. Pozytywnym aspektem po Grand Prix Bahrajnu na pewno pozostaną 15. miejsce George’a Russella i 16. Roberta Kubicy. Mimo to, Polak nie szczędził po wyścigu ostrych słów.
Kubica ostro o Williamsie "Możliwe, że to wszystko ma niewielki sens"

PS. 15 i 16 miejsce na 16 sklasyfikowanych kierowców. I to tylko dlatego, że wyścigu nie ukończyli: Nico Hulkenberg i Daniel Ricciardo (Renault), Carlos Sainz (McLaren) oraz Romain Grosjean (Haas). Russell stracił do zwycięzcy 1 okrążenie a Kubica 2...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Natomiast w świecie kulek, łóz i zielonego sukna rozpoczyna się dziś China Open - ostatni wielki turniej rankingowy przed kończącymi sezon Mistrzostwami Świata (Betfred World Championship: 20.IV - 6.V.2019). :)
Szczegóły (kto z kim i kiedy w China Open) tutaj: http://www.snooker.org/res/index.asp?event=748
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sensacja! Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej rundy, w przeniesionym meczu kwalifikacyjnym, obrońca tytułu Mark Selby przegrał 3:6 z Craigiem Steadmanem i odpadł z turnieju... Steadman jest 92 w rankingu a Selby 2.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14105
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Obrazek
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Pierwsza runda China Open na razie pod znakiem "pogromu wielkich". Odpadają bowiem zawodnicy pierwszej szesnastki tegorocznego rankingu. Oprócz Selby'ego, który odpadł w kwalifikacjach (o czym pisałem wcześniej) swoje mecze przegrali:
Mark J. Williams [2]
Judd Trump [3]
John Higgins [4]
Ding Junhui [7]
Ryan Day [16]
W grze pozostaję więc już tylko 7 zawodników z "Top 16":
Kyren Wilson [6]
Neil Robertson [9]
Stuart Bingham [11]
Stephen Maguire [12]
Luca Brecel [13]
Jack Lisowski [14]
David B Gilbert [15], ponieważ w turnieju bierze udział tylko 12 zawodników ze szczytu.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

PS. Dla Górala: nasz "ulubieniec", Robertson, gra teraz z Chińczykiem Mei Xiwen. Rozpoczęło się bardzo radośnie bo Xiwen prowadził już 3:1. Niestety potem się jakby "zablokował". W piątej partii "Cherubinek" wbił najwyższego (jak dotąd) brejka turnieju uzyskując 141 punktów. To chyba zdeprymowało Chińczyka, który wcześniej dwie partie "wykradł" Neil'owi, no i skutek jest taki, że obecnie jest 5:3 dla Australijczyka.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Psia krwia...
;/
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fakt. Ale mój drugi "idol" odpadł. Kyren Wilson przegrał z Rod'em Lawler'em [97] 4:6. Niewielka pociecha ale zawsze coś.

PS. Ten Rod Lawler był do dziś kompletnie mi nieznany. W statystykach odszukałem, że profesjonalistą jest od 1990 roku i od tamtej pory nie wygrał nigdy żadnego rankingowego turnieju. Raz zagrał w finale, w 1996 roku w International Open, gdzie przegrał z Johnem Higginsem 3:9. A najwyżej notowany w rankingu był na 20 miejscu w sezonie 1996-97.
Dosłownie "człowiek znikąd" :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Turniej niespodzianek. Do ćwierćfinałów dotarło czterech z pierwszej szesnastki i czterech spoza niej:
Neil Robertson [9]
Stuart Bingham [11]
Luca Brecel [13]
Jack Lisowski [14]
-----
Ben Woollaston [42]
Scott Donaldson [47]
Alan McManus [60]
Sam Craigie [98]

Zakończone ćwierćfinały zakończyły się wynikami:
Neil Robertson v Sam Craigie 6:0 (to pierwszy ćwierćfinał rankingowy do jakiego doszedł Craigie w karierze)
Luca Brecel v Alan McManus 6:1
Tak więc w pierwszym półfinale zobaczymy pojedynek
Neil Robertson v Luca Brecel
natomiast o drugi walczą teraz:
Jack Lisowski v Stuart Bingham (w tej chwili jest 4:2)
oraz
Ben Woollaston v Scott Donaldson (1:4).
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Oj dzieje się, dzieje. We wczorajszych ćwierćfinałach, zgodnie z przewidywaniami wygrał Jack Lisowski wygrywając z Binghamem 6:5 (przy czym 11 partia zadecydowała się na ostatniej czarnej! - ) natomiast Scott Donaldson wyautował Woollastona 6:4.
W dzisiejszych półfinałach Jack Lisowski prowadzi ze Scott'em Donaldson'em (zgodnie z przewidywaniami) 8:1 (i to 1 po stronie Donaldsona to wynik niesamowitego przypadku w partii 7, gdy Lisowski spudłował łatwą brązową z punktu).
Neil Robertson i Luca Brecel toczą natomiast wyrównany pojedynek, w którym do partii 4 prowadził Brecel (1:3). Począwszy od partii 5 zdecydowanie lepiej zaczął grać Robertson i doprowadził do stanu 4:4.
W trwającej obecnie partii 9, przy prowadzeniu Robertsona 56:52 rozpoczęła się taktyczna przepychanka na ostatniej czerwonej...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jednak Brecel nie dał rady... :( Robertson wygrał 10:7. Luca zadowolić się więc musi nagrodą w wysokości 45 tys. £, natomiast Neil zagra jutro z Jacke'm o 225 tys. £ (przegrywający "zgarnie" 90 tys. £). W meczu Neil Robertson v Luca Brecel poszczególne partie kończyły się wynikami:
60-70 (0:1)
75-32 (1:1)
23-77 (1:2)
1-98 (1:3)
135-0 (2:3)
8-117 (2:4)
100-14 (3:4)
98-0 (4:4)
76-53 (5:4)
41-90 (5:5)
49-75 (5:6)
76-5 (6:6)
70-32 (7:6)
30-85 (7:7)
78-23 (8:7)
115-9 (9:7)
66-56 (10:7)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ