Spodnie jesienno-zimowe

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Spodnie jesienno-zimowe

Post autor: Ferguson »

Pytanie mam do wierchuszki-jak długo jeszcze będziemy musieli zaopatrywać się w spodnie do pracy robiąc zakupy w Decathlonie? Obecnie z mundurówki mogę pobrać spodnie letnie(dodam że wybitnie cienkie) lub zimowe(tylko na srogie mrozy),brak spodni na jesień oraz wiosnę. Może to trudno sobie wyobrazić zza biurka, ale problem jest poważny. Dzisiaj terenowcy uzupełniają ww lukę wydając własne pieniądze na spodnie do pracy, zazwyczaj w Decathlonie. Nie wynika to z rozrzutności, czy fanaberii ale z potrzeby. Kilka lat temu wprowadzono do mundurówki ultracienkie spodnie, które są wyśmienite latem, problem polega na tym, że mamy klimat umiarkowany, o czym ktoś zapomniał.
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Ferguson pisze:Pytanie mam do wierchuszki
Heeheehe. To czemu piszesz na forum? Niby wierchuszka to czyta i Ci odpowie?
...Ty tak serio? :lol:
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105121
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A to się porobiło... "Za moich czasów" ( :wink: ) były dwa mundury - letni i zimowy + moro w teren. I nikomu doopa nie marzła wiosną ani jesienią...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

TomCio pisze:Heeheehe. To czemu piszesz na forum? Niby wierchuszka to czyta i Ci odpowie?
...Ty tak serio?
Czyta, sprawdzone
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

A to się porobiło... "Za moich czasów" ( ) były dwa mundury - letni i zimowy + moro w teren. I nikomu doopa nie marzła wiosną ani jesienią.
Bo miałeś spodnie wielosezonowe, które ja też pamiętam. Zamiast wyboru między 3 rodzajami swetrów, kamizelek praktycznym byłoby wybierać w spodniach. I to nie ze względu na fason, ale przydatność do pracy
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Jako wierchuszka westchnę - A w doopach poprzewracało! 8)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Tylko tyle jesteś w stanie powiedzieć? Wytłumaczę jeszcze raz dla tych ciężej myślących. Kiedyś były spodnie wielosezonowe, ktoś wpadł na pomysł aby dać nam letnie, które są dobre tylko na lato. Żeby to był tylko mój problem, to bym go nie podnosił, ale koledzy terenowcy coraz częściej z tego właśnie powodu kupują spodnie do pracy w Decathlonie. Nadal nie ogarniasz tematu?
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Ferguson pisze:Kiedyś były spodnie wielosezonowe
To tak, jak z oponami. Niby się mają sprawdzać, ale nie w każdych warunkach. jak jest Ci za zimno w letnich, to zawszeć można jakieś rajtuzy termo założyć pod spodnie ... Bielizna termo jest dostępna za punkty ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ferguson pisze:Kiedyś były spodnie wielosezonowe, ktoś wpadł na pomysł aby dać nam letnie, które są dobre tylko na lato.
Oj tam, teraz dostajesz do nich kalesony i powinno być dobrze. Nie mów, że w takim komplecie będzie zimno. Ja jeszcze nigdy kalesonów na tyłku nie miałem i zazwyczaj dopiero po opadach śniegu ubieram zimowe ciuchy, choć znam leśniczego, który już teraz w zimowych chodzi, bo listopad... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Czekałem na tę poradę, brawo Ty. Załóż sobie kalesony przy +10 stopniach i idź coś robić. Ugotujesz się. I znowu przypomnę, że to nie są tylko moje odczucia...Czy potrzebny jest mi wybór wybór między 4 swetrami, kilkoma kamizelkami? Nie. My TERENOWCY potrzebujemy spodni na jesień i wiosnę. Kalesony pod spodniami letnimi tej luki nie wypełnią. Dawniej były spodnie wielosezonowe, miały swoje wady, ale likwidować je zastępując letnimi to był błąd
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 170038
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Capricorn to przeca terenowiec ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ferguson pisze:Załóż sobie kalesony przy +10 stopniach i idź coś robić.
Przy +5 jest mi ciepło w letnich gdy pracuję... :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77788
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

Sten pisze:Capricorn to przeca terenowiec ...
... Pan też przecież był dłuższy czas, jak mnie pamięć starcza nie myli... w Bieszczadach a tam mróz nieźle dupsko ściskał
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

To, że kilku kozakom wystarczają spodnie letnie na 90% dni w roku nie wątpię, ale nie podnoście waszych przykładów do rangi reguły
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Nie chodzi o regułę, ale o faktyczną konieczność. Myślę, że trzy pary spodni to lekka przesada, ale może i masz rację. Znam terenowca, który nawet w czerwcu ubiera podkoszulek, koszulę i sweter lub kamizelkę. Odczuwalność temperatury to sprawa indywidualna... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister
Posty: 33795
Rejestracja: sobota 07 cze 2008, 12:41

Post autor: góral bagienny »

Zdaje się, że w tym na De te spodnie są w ciągłej sprzedaży, no to o co biega? Wypłaty wynagrodzeń miesięcznych też są chyba w miarę systematyczne. W tym na De, i we wszystkich na różne inne litery, można kupić portki w dowolny deseń, jaki się wymarzy.
Jak ktoś uważa, że coś "mu się należy" a roszczenia jego nie są zaspokajane, to ma organizacje związkowe powołane do robienia zadymy w temacie portek, społecznych lub zawodowych inspektorów pracy do składania donosów na niewywiązywanie się pracodawcy z obowiązków, infolinie z dyżurującymi sygnalistami US łypiącymi uchem na podszepty, że sieć sklepów na De ma dodatkowe dochody z tytułu konszachtów z wielkim monopolistą w temacie portek jednosezonowych, no to po co jeszcze tu miauczysz o swej krzywdzie?
Adminom podpowiem, aby zastanowili się czy całkiem przypadkowo pada tu nazwa sieci (zapewne zagranicznej, stosującej drapieżny marketing!) na De, a nie naszej rodzimej Telimeny czy innej Mody CzystoPolskiej?
Ferguson pisze:Nadal nie ogarniasz tematu?
Dzięki, bo chyba właśnie zacząłem ogarniać! :lol:
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

Myślę, że zachodzi konieczność uzupełnienia mundurówki o spodnie wiosenno-zimowe, a przesadą jest obecność 4 swetrów i cała plejada kamizelek
Lasy Państwowe-A family company
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 67168
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

góral bagienny pisze:W tym na De, i we wszystkich na różne inne litery, można kupić portki w dowolny deseń, jaki się wymarzy.
Kwestia kasy to nie problem. Ostatnio dość mocno podkreślano, że powinniśmy być jednakowo ubrani w pracy, a wykonywanie niektórych obowiązków służbowych wręcz tego wymaga, więc tu raczej pole do popisu dla firm dostarczających ciuchy. Tylko nie wiem, czy ktoś od nich czyta forum... :roll: Pamiętam, że kiedyś można było pobrać sorty różnej grubości materiału, a teraz już materiał jednakowy i co gorsza rozmiary S,M,L, XL itd. Nikt nie szyje różnych obwodów pasa dla naprzykładu, co mnie bardziej dotyczy, bo ani schudnąć ani przytyć nie wolno... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Kurde, myślałem że oferta ubraniowa jaką mamy w hurtowni w Olsztynie zaspokoi w końcu te bardziej wysublimowane gusta, ale jak widzę jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. :lol:
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Ferguson
leśniczy
leśniczy
Posty: 883
Rejestracja: sobota 12 maja 2007, 20:12
Lokalizacja: jestem z miasta

Post autor: Ferguson »

góral bagienny pisze:Zdaje się, że w tym na De te spodnie są w ciągłej sprzedaży, no to o co biega?
O to, że skoro firma ubiera mnie do pracy, to może to robić tak,abym nie musiał jej wspierać własnymi zakupami. Mam wrażenie, że tylko udajesz niekumatego
góral bagienny pisze:ak ktoś uważa, że coś "mu się należy" a roszczenia
Dziwna retoryka. Nie wmawiaj mi proszę, że mam ŻĄDANIA, bo ja mówię o USPRAWNIENIU fukcjonującego mechanizmu,bez zwiększenia kosztów pracodawcy.
góral bagienny pisze:Adminom podpowiem, aby zastanowili się czy całkiem przypadkowo pada tu nazwa sieci (zapewne zagranicznej, stosującej drapieżny marketing!) na De, a nie naszej rodzimej Telimeny czy innej Mody CzystoPolskiej?
To, że ja wymieniłem nazwę sklepu, w której kupujemy spodnie wcale nie spowoduje fali leśników robiącej w nim zakupów, ale obrzucenie mnie błotem przez posądzenie o reklamowanie sklepu jest jak najbardziej w twoim interesie. Nazwy firm padają na forum wielokrotnie, w wielu tematach i nikt nie podnosi z tego tytułu wrzawy
Lasy Państwowe-A family company
ODPOWIEDZ