Pozycja planów

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goralniskopienny
początkujący
początkujący
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 23 kwie 2017, 14:32

Pozycja planów

Post autor: goralniskopienny »

Witam serdecznie,
Mam do przygotowania na studia prezentacje dotyczącą planowania w SILP

Temat:
1.zasady tworzenia pozycji planów i elementy pozycji planów
2. Planowanie, przepływ informacji w planowaniu i realizacji pozyskania drewna.

Mam dostęp do bazy wiedzy o SILP, ale nie bardzo wiem jak powinienem wyszukać informacje na ten temat.

Czy ktoś nakieruje mnie w jaki sposób powinienem szukać informacji na te tematy aby dobrze przygotować prezentację?
Na razie błądzę jak koń we mgle..
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

przemoo pisze:Czy ktoś nakieruje mnie w jaki sposób powinienem szukać informacji na te tematy aby dobrze przygotować prezentację?
Najlepsza będzie wizyta w najbliższym nadleśnictwie i zobaczenie tego na "żywym SILP".
g
leśniczy
leśniczy
Posty: 529
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2009, 10:35
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: g »

przemoo, ale konkretnie czego planowanie. Bo planowanie pozyskania i sprzedaży to jedno, a planowanie ochrony lasu, hodowli, ubocznego pozyskania to drugie, bo nie myślę że będziesz pokazywał planowania inwestycji . Chcesz omawiać wszystko, czy też na jakichś przykładach.
Jarek pisze: Najlepsza będzie wizyta w najbliższym nadleśnictwie i zobaczenie tego na "żywym SILP".
myślę że to najlepsza rada, dotrzeć do konkretnego nadleśnictwa i ktoś musi pokazać od początku czyli od wniosków do szacunków brakarskich, poprzez szacunki, zaciągnięcie do planu, stworzenie planu pozyskania, dopiero na jego podstawie planu sprzedaży. Planów z ochrony, hodowli i ubocznego pozyskania tworzonych przez leśniczych w notatniku i jak to jest zaciągane do planu, jak się koryguje zmienia stopnie trudności i od czego jest to zależne.
W sumie to fajny temat
Awatar użytkownika
Kuna lesna
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 2598
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 00:41
Lokalizacja: Z puszczy

Post autor: Kuna lesna »

Zacznij od leśniczego i podziel na plany gospodarcze oraz pozyskania.
Na etapie planowania u leśniczego jest sporządzenie szacunków brakarskich natomiast pozostałe to przygotowanie wniosku z Hodowli Ochrony czy Utrzymania dróg itd .
Plany są weryfikowane przez inż nadzoru a następnie przez dział administracyjny sprawdzany z SILP .
Zatwierdzanie planów dokonuje się po zebraniu i sprawdzeniu przez nadleśniczego .To tak na początek.
Awatar użytkownika
hymenofor
początkujący
początkujący
Posty: 79
Rejestracja: niedziela 28 mar 2010, 23:45
Lokalizacja: Z lasu..

Post autor: hymenofor »

Po inż nadzoru u nas sprawdza dział gospodarki leśnej - każdy swoją działkę
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Wypada jeszcze cokolwiek wspomnieć o tym na podstawie czego tworzy się wnioski plany i wnioski gospodarcze, czyli PUL i informacje w nim zawarte (tu warto rzec cokolwiek o uprawnieniach leśniczego/nadleśniczego w kwestii np. zmian rodzaju rębni, ilości wykonywanych zabiegów itd), weryfikacja terenowa (lesniczy), katalogi, sposób ustalania stopnia trudności prac, bo właściwie IN kontrolując na gruncie swoją działkę sprawdza poprawność planowania, więc jeśli wspomina się o owej kontroli to trzeba powiedzieć na czym ona polega :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
ODPOWIEDZ