Strony internetowe www Lasów Państwowych

SILP, BIP, ACER, GIS, Raporty, mapy numeryczne...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
das0
leśniczy
leśniczy
Posty: 867
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2007, 22:50
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: das0 »

Te strony często robi się bez entuzjazmu, tak jak to się mówi w wojsku - na sztukę, jak wiele innych rzeczy w LP. Dlatego muszę nosić okulary.

Pozdrawiam 8)
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.
[Oscar Widle]
Awatar użytkownika
Barneej
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 402
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2006, 08:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Barneej »

Wiem, że w "pewnych" firmach robi się wiele rzeczy dla samej sztuki ich robienia. Wiem, że wiedzą to wszyscy. Wiem, że wszyscy boją się cokolwiek z tym zrobić. Wiem, że łatwo narzekać, trudniej wyjść przed szereg. Ale to młodzi ludzie powinni sobie miejsca szykować na przyszłość i "ustawiać" swoje szefostwo. Komfort pracy jest podstawą wszystkiego. A wychodzenie z założenia, że jak muszę coś zrobić, to to po prostu odwalę, nie wróży dobrze na przyszłość. Z szacunkiem do wszystkich którzy pracują na "państwowym" i przywykli do biurowego marazmu - co zrobicie jak zmieni się system i prywatyzacja stanie się faktem, a wśród inwestorów/akcjonariuszy będą ludzie z zewnątrz (czyt. z "zagramanicy")?

Mi też za stronke nikt nie płaci, ale doświadczenie łapię i mam mozliwość rozwoju i podniesienia kwalifikacji. Mały zysk?

Przykład stron www i wielu innych rzeczy pokazuje, że w LP ludzie przestali szanować samych siebie i zapomnieli odruchu myślenia. Po kto przy zdrowych zmysłach sam siebie by męczył?

Masochizm???

A wracając do tematu (bo jak zwykle się zagalopowałem) to zrobić stronkę ciekawą nie jest sztuką wielką. Jak to w pewnej reklamie było: "Trzeba mieć fantazje", pieniądze są na drugim planie...
Jeśli coś Cię swędzi - drap.
Inaczej będziesz się musiał umyć...

BSz
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

Moim zdaniem należałoby jakoś to uporządkować - zlecić wykonanie makiety WWW jednolitej dla DGLP ,wszystkich RDLP i Nadleśnictw. Każda WWW powinna zawierać jednolite informacje dotyczące jednostki: dane geograficzne, kontaktowe, mapy dojazdowe, informacje o poszczególnych dziedzinach funkcjonowania jednostki, itp.
Różnice powinny dotyczyć jedynie tych dziedzin, w których szczególnie specjalizują się nadleśnictwa: eko-turystyka , promocja interesujących obiektów turystycznych, historycznych, itp.

Moim zdaniem problem różnorodności stron internetowych powinno się rozwiązać centralnie. Powołać odpowiedni zespół, który centralnie koordynowałby ogólne informacje zawarte na WWW nadleśnictw i RDLP oraz w obowiązkach pracownika odpowiedzialnego za sprawy informatyczne umieścić zapis o aktualizacji informacji dotyczących danej jednostki.

BTW. osobiście nie podoba mi się Plone jako CMS. Przez to nawigacja po WWW LP jest dla mnie mało intuicyjna. Poza tym nie są w odpowiedni sposób eksponowane pewne informacje z życia LP.
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
borodziej
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 10250
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2005, 11:59
Lokalizacja: Jaktorów-Kolonia
Kontakt:

Post autor: borodziej »

serangeti pisze:umieścić zapis o aktualizacji informacji dotyczących danej jednostki
Na niektórych stronach najświeższa aktualność, jest sprzed 6-9 miesięcy :twisted:
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

borodziej pisze:Na niektórych stronach najświeższa aktualność, jest sprzed 6-9 miesięcy :twisted:
Niestety, nie tylko w LP tak jest. A szkoda, że ludzie nie wypełniają należycie swoich obowiązków. Czasami wiele cennych informacji umyka ;/ Patrzę na to z perspektywy odbiorcy dóbr, które oferują lasy.
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Na tym polega marketing. Nie wszystkie strony musza byc jednakowe, znudza, róznorodnoscia przyciagaja klienta...
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

mavericksn pisze:Na tym polega marketing. Nie wszystkie strony musza byc jednakowe, znudza, róznorodnoscia przyciagaja klienta...
Myślę, że w obecnych czasach, gdzie pełno jest "efektów specjalnych" na www, ważniejsza jest treść i prosty dostęp do istotnych informacji. LP powinny dostarczać łatwej w odnalezieniu informacji o swojej działalności a nie zadziwiać grafiką na swoich www ;-)
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

Z jednej strony sie zgodze, ale w ksiegarni majac dwie tego samego tytułu publikacje wybierzesz z lepszą okładką :]
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

mavericksn pisze:Z jednej strony sie zgodze, ale w ksiegarni majac dwie tego samego tytułu publikacje wybierzesz z lepszą okładką :]
OKI, pewnie tak będzie, jeśli cena ich będzie taka sama ;-)
Ale z drugiej strony, co jest alternatywą dla LP :?: :?: :?:
Easy job, easy life ;-)
Awatar użytkownika
maverick
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6752
Rejestracja: czwartek 24 sie 2006, 22:09

Post autor: maverick »

serangeti pisze:Ale z drugiej strony, co jest alternatywą dla LP
Lasy prywatne?? Moze nie zrozumiałem myśli, albo jestes sceptykiem gospodarowania w ekach Lasów Panstwowych??
Awatar użytkownika
serangeti
początkujący
początkujący
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 29 lip 2007, 13:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: serangeti »

mavericksn pisze:
serangeti pisze:Ale z drugiej strony, co jest alternatywą dla LP
Lasy prywatne?? Moze nie zrozumiałem myśli, albo jestes sceptykiem gospodarowania w ekach Lasów Panstwowych??
Ale nie ma na razie instytucji, która się zwie "Lasy Prywatne" LPr ;-)
Easy job, easy life ;-)
ODPOWIEDZ