Drewno jeszcze droższe

Przetwórstwo i handel drewnem...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chrobry
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1048
Rejestracja: piątek 03 mar 2006, 19:12
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: Chrobry »

Na e-drewno 80%, 10% na lokalny detal (potrzeby energetyczne, indywidualni nabywcy W na cele remontowe, budowy siedlisk itp., nawet cenne iglaste czy liściaste jesli tylko ma ochotę - nabywca niech robi z tym drewnem co chce i jak chce; Lasom nic do tego czy ze sklejki/okleiny ktoś zrobi opał do kominka, czy meble z litego drewna, albo parkiet jego pieniądze), a 10% na kluczowych odbiorców o krajowym, strategicznym dla kraju znaczeniu - tu decyzja rządu RP. Nie potrzeba wówczas szanownych komisji.
Poza tym uważam, że na e-drewno powinien móc kupić każdy, kto ma tylko chęć i dostęp do netu!!! Nawet ja, pracownik LP, bez konieczności zakładania jakiejkolwiek firmy i rejestrowania czegokolwiek w jakimkolwiek urzędzie.
Teraz czuję się bardzo niewyraźnie, jak ma na swoje cele bytopwe kupić drewno. Toż każdy może oskarżyć mojego szefa i mnie, że coś zakombinowaliśmy. Trzymam stertę papierów na wszelki wypadek, że legalnie, że zgodnie z normami itpd.
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

Chrobry pisze:Na e-drewno 80%
Popieram ale znam życie. Nie pozwolą, różni ważni i to z różnych powodów. O tych powodach to już tu sporo pisaliśmy. Na początek jak puszczą 50 % będzie dobrze. :wink:
11
wiceminister
wiceminister
Posty: 30737
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Post autor: 11 »

Czyli można w zasadzie zrezygnować z portalu leśno-drzewnego?
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

Ależ oczywiście, i to jak najszybciej bo inaczej, trwając przy nim, narażamy się różnym kontrolerom, UOKiKom, komisyji europejskiej i licho wie komu jeszcze. :wink:
Zollo
początkujący
początkujący
Posty: 61
Rejestracja: sobota 28 lip 2007, 19:15

Post autor: Zollo »

Chrobry pisze:Wg mnie Przybylski ośmieszył się na całej linii. Ale wymyk generalski był pierwsza klasa. Zwalić wszystko na związkowców (któzy sami dali podstawę do tego) i własnych pracowników - majstersztyk. A, że się przy okazji podobnie jak związkowiec skompromitował - niestety głównie w naszych oczach - to inna para kaloszy. Wykorzystał natomiast umiejętnie ewidentne potknięcie ZZLP.
Wierzysz w przypadki, ewentualnie aż w taką głupotę związków? Bo ja nie. Każdy jenerał ma swój związek. Jeżeli genialny idzie w ministry, to znaczy że czerwony wycofał się z oskarżeń o fałszowanie ewidencji. Krótko mówiąc jenerały dogadały się po cichu, a związek zawodowy czerwonego swoją "nieudolnością" dokopał pracownikom LP, coby nie fikali teraz jenerałom, tylko skulili pod siebie ogony i siedzieli cicho.
W LP od lat na najwyższych stołkach zasiadają te same tyłki - genialny po czerwonym, czerwony po genialnym i tak w kółko, a kruk krukowi oka nie wykole. Obaj zgodnie dbają o to, żeby trzymać krótko tę zieloną hałastrę, która domaga się godnej płacy. Nie po to jenerały zostają jenerałami, żeby im byle zielony szarak podskakiwał. A przypadki są tylko w gramatyce.

Co do e-drewno - jestem za sprzedażą całości drewna w ten sposób na takich zasadach, żeby każdy mógł kupić ile chce i czego chce. Rynek nie może być trochę wolny, a trochę sterowany.
Post niewygodny dla moderatora = "post niegrzeczny i obraźliwy". Brawo!
Awatar użytkownika
Abigeil
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1000
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: Abigeil »

Zollo pisze:Rynek nie może być trochę wolny, a trochę sterowany.
I to jest esencja celna z najcelniejszych.
Zollo pisze:A przypadki są tylko w gramatyce.
Nic dodać nic ująć. :wink:
ODPOWIEDZ