Taka sobie wymiana zdań

Piękno lasu, czyste powietrze, zbiorniki wodne...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Taka sobie wymiana zdań

Post autor: biedronka »

....Zafrasowałam się bo kobita pisze : " Ja do lasu nie chodzę, bo tam nie mam czego szukać, jednak tak mnie wszyscy namawiają, jaki to las jest fajny, no mnie się tam nie podoba, ale to moje zdanie." pytam , zdziwiona wielce o powody i mam odpowiedź :"u mnie jest las gospodarczy, na zasadzie same sosny, ewentualnie krzaki jagód. Jak staniesz na jednej ścieżce, to widzisz daleko, albo jeszcze dalej. Tam po prostu niczego nie ma, no czasami tylko myśliwi, gonią te umęczone sarny."
Kobitę wysyłam na wycieczkę do "prawdziwego lasu" .....ale refleksja gryzie....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
kimkolwiek

Post autor: kimkolwiek »

Nawet w tym lesie w którym niby nic nie ma, można ładować akumulatory, kocham ten las gdzie ,,staje się na ścieżce i widzisz daleko" i kocham ten las gdzie masz ograniczona widoczność :wink:.
To trzeba mieć to COŚ w sobie, miłość do przyrody, bo wtedy nawet najmniejszy lasek będzie cieszył i znajdziesz w nim to co Cię kręci.
Ja mam relaks nawet na schodach swojego ganku, bo za płotem toczy się życie, przez samą obserwację ptaków, zwierzątek różnorakich.
Jak brakuje Ci tego Coś to nawet najpiękniejszy las będzie nudny i nic w nim ciekawego nie znajdziesz.
Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
biedronka
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 18058
Rejestracja: niedziela 16 mar 2008, 11:13
Lokalizacja: Polska Pd

Post autor: biedronka »

kimkolwiek pisze:Nawet w tym lesie w którym niby nic nie ma, można ładować akumulatory, kocham ten las gdzie ,,staje się na ścieżce i widzisz daleko" i kocham ten las gdzie masz ograniczona widoczność
no ja to wiem :) choć w górach z tym widzeniem daleko bywa różnie :) Takie na przestrzał ma zalety , pamiętam u Szeliniaka , łańki było widać z daleka :)
kimkolwiek pisze:To trzeba mieć to COŚ w sobie, miłość do przyrody
otóż to :)
Aczkolwiek .....jak widzę mój mokrolasek rozniesiony na kołach , z pozostałościami po zacnych jesionach , z powalonymi świerkami ...... jakoś mi żal ....
per aspera ad astra
.....carpe diem....
Awatar użytkownika
magda55
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 16544
Rejestracja: środa 22 mar 2006, 16:24
Lokalizacja: krakow

Post autor: magda55 »

biedronka pisze:Kobitę wysyłam na wycieczkę do "prawdziwego lasu" .....ale refleksja gryzie....
nie ten target. Do galerii ( bynajmniej nie z obrazami ;)) było wysłać :D
Dobry humor nie załatwi wszystkiego ale wkurzy tyle osób, że warto go mieć :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105237
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

biedronka, cytując jedną taką Panią, pisze:"u mnie jest las gospodarczy, na zasadzie same sosny, ewentualnie krzaki jagód. Jak staniesz na jednej ścieżce, to widzisz daleko, albo jeszcze dalej. Tam po prostu niczego nie ma, no czasami tylko myśliwi, gonią te umęczone sarny."
No niestety, duża część społeczeństwa żyje w okolicy jednowiekowych monokultur sosnowych. I ta część społeczeństwa generuje opinie.
Ci, którzy mieszkają w pobliżu takich lasów, jak te wokół mnie (stonka trójmiejska :wink: ) nie generują opinii, bo: "Skoro się podoba, to o czym mówić?"
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

ODPOWIEDZ