Telefon służbowy

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5470
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Telefon służbowy

Post autor: Blues Brothers »

Chyba wszyscy pracownicy terenowi, posiadają telefony służbowe. Wielu nawet 2 "numery", stacjonarny i przenośny. Ponoć są nadleśnictwa gdzie opracowano regulamin z nich korzystania. Ale.... mając na uwadze zdrowie psychiczne pracowników, czy należy je odbierać po godzinach pracy 7-15 , oraz w soboty i niedziele. Czy należy bezwzględnie nosić przy sobie telefon komórkowy w godzinach pracy? Czy należy oddzwaniać na każde nieodebrane połączenie ?
Dziś z rana "głupim" telefonem ktoś zepsuł mi dzień ( przynajmniej poranek) nie było by tematu , gdybym nie odebrał połączenia. Niestety taki mam charakter - przyzwyczajenie - służby 24h. Chyba najwyższy czas z tym skończyć.
Jak oddzielić w tej kwestii , życie prywatne od służbowego ?
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5470
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

PS
dziś - sobota 8.00
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77497
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... zależy od kogo :wink:
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Telefony odbieram od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania. No chyba,że mam dyżur. Takie przestawienie się w priorytetsch bardzo pomaga :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Myślę, że każdy wypracował sobie własny system. Jeśli nie, to zapewne musiał dostosować się do sformalizowanych zasad. Próba narzucenia odgórnych rozwiązań nie spełni oczekiwań wszystkich. :wink:
A tak na marginesie, to i tak jest dobrze, bo jest identyfikacja połączenia w odróżnieniu od aparatu na drucie.
I uprzedzając Piotra, śpieszę uzupełnić, że dobrze pamiętam aparaty na korbkę, gdzie pani w słuchawce mówiła "będzie zamiejscowa" :lol:

P.S. Blues Brothers Powiedz, że czekałeś na telefon z loteriady... :lol: :lol: :lol:
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja pamiętam, gdy mieliśmy jedynie radiotelefon na leśniczówce... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Fichtel pisze:pani w słuchawce mówiła
A zaprzyjaźniona pani Hania dodawała np.: "Pan mówi głośno, bo to Poznań." :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

W latach 80. był taki dowcip o wizycie delegacji z Japonii czekającej przed gabinetem dyrektora:

- Czemu Wasz szef tak krzyczy?
- Bo rozmawia z Krakowem.
- To nie może przez telefon?
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Capricorn pisze:Ja pamiętam, gdy mieliśmy jedynie radiotelefon na leśniczówce... :roll:
A ile było problemów jak się TEPSA rozpadła, żeby masz zlikwidować legalnie. :D
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

A radiotelefony podlegały pod TEPSĘ?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Gdy ja pracowałem w tamtym leśnictwie to była jeszcze "Polska Poczta, Telegraf i Telefon". Potem powstała Telekomunikacja Polska SA i w tym czasie przeniosłem się do innego leśnictwa i nadleśnictwa. Jak i kiedy likwidowano maszt, tego nie wiem.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Mnie się wydaje, że łączność radiowa była domeną innej instytucji. Nie pamiętam jej nazwy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To była Państwowa Inspekcja Radiowa...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Faktycznie, z nimi załatwialiśmy wszystkie sprawy radiotelefonów GOPR. Bez ich pieczątki radia nie można było włączyć, straszyli okrutnymi karami, a ja się zastanawiałem po czym poznają, że włączyłem to nowe, czy gadam ze starego?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Na początku lat 70 XX w dostałem od wujka z hameryki walkie talkie o zasięgu ok. 200 m. Trzeba było uzyskać na nie pozwolenie w PIR. Pamiętam, że dostałem takie z kryptonimami Wanda 930 i Wanda 931 ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

W dawnym województwie wrocławskim to było "Wrona". Z tego wynikały rozmaite zabawy, gdy na dyżurze nic się nie działo. Najdłużej pozostała w pamięci ta z rozmów miedzy górną stacją wyciągu a ratownikiem na trasie pod wyciągiem:
- Wrona B do Wrony A
- Słucha Wrona A
- Kra, kra, kra...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4248
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:02
Lokalizacja: las-y

Post autor: Fichtel »

Piotrek pisze:A radiotelefony podlegały pod TEPSĘ?
Radiotelefon to szerokie pojęcie.
U mnie to był telefon, który miał połączenie z centralą za pośrednictwem fal radiowych (maszt, antena kierunkowa). Zastąpił telefon na drucie powieszonym na słupach drewnianych.
Przysłowiowym rzutem na taśmę został położony miedziany kabel w ziemi, dzięki czemu mam NEO max 512. :P
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5470
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Z tym, że tych wynalazków nie mogliśmy zabrać z domu :lol:
To były czasy :D telefon z nadleśnictwa, może raz w tygodniu. dziś 3 rozmowy i 5 maili dziennie, a bywa i sporo więcej. Wracając do tematu, piątek 15.00 - telefon do szuflady ?
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77497
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... oczywiście
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Każdego dnia po godzinach pracy ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ