Szczecin. Niebezpieczne przewożenie drewna

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jeżeli to ten ładunek z filmiku to jakby miał być zabezpieczony aby zadowolić kontrolerów?
Co zaś do możliwości jego wypadnięcia na zakręcie, to uważam, że przyczepa musiała by się tak przechylić, iż sama by sie przewróciła. O Hamowaniu nie wspomnę, bo wówczas ładunek przesuwa się do przodu i nic bokami ani tyłem nie wyleci. Gratuluję wyobraźni inspektorom...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Piotrek pisze:Jeżeli to ten ładunek z filmiku to jakby miał być zabezpieczony aby zadowolić kontrolerów?
Powinien być spięty pasami w celu uniemożliwienia ruchu w przód i w tył. W przypadku zderzenia wałek mógłby wpaść do kabiny, a zdarzyło mi się widzieć taki obrazek, gdy kierowca szybko przejeżdżał ostry zakręt i wałki bukowe wysunęły się tyłem wprost na ulicę. Dobrze, że nikomu się krzywda nie stała... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5478
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Pasy nie zabezpieczą w przypadku zderzenia, choć tu ich brakuje.
Awatar użytkownika
poreba
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1929
Rejestracja: niedziela 06 lip 2008, 11:01
Lokalizacja: wracali Litwini

Post autor: poreba »

Piotrek pisze:Gratuluję wyobraźni inspektorom...
Oni nie mają mieć wyobraźni, a dokładną znajomość rozp. dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie sposobu przewozu ładunku, ze szczególnym uwzględnieniem działu 5.2 załącznika do tego rozporządzenia. Towar ma nie latać po skrzyni, wałki mają byś opasane.
ODPOWIEDZ