Kleszcze - czy to jest temat dla Lasów Państwowych

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jmichlicki
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 08:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Kleszcze - czy to jest temat dla Lasów Państwowych

Post autor: jmichlicki »

Dzień dobry

Nie chcę uprawiać kryptoreklamy ale chciałbym zasięgnąć języka. Mój leśniczy nie jest pomocny bo nie ma zdania. Nigdy go kleszcz nie użarł (mnie zresztą też choć mieszkam w lesie).
Czy kleszcze to jest temat dla Lasów Państwowych a jeśli tak to z kim tam gadać. Z racji branży BHP , w której jestem, 3 lata temu rozpocząłem współpracę z rosyjską firmą, która produkuje ubrania dla leśników w Rosji. Tam wiadomo kleszcze jak zające a komary jak skowronki. Nie zajmowałem się tym dalej bo pracowałem dla kogoś ale teraz się usamodzielniłem i mam rozwiązanie problemu. Nie wiem tylko czy to jest rzeczywiście problem czy fanaberia a ja sobie coś ubzdurałem. Będę wdzięczny za sugestie.

Jarosław Michlicki
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wejdź w dział ogłoszenia: http://www.lasypolskie.pl/viewforum.php?f=40 , coby nikt Ci nie zarzucił spamu i reklamy i przedstaw swoje propozycje :)
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

Temat i dla Lasów i dla rolników i dla myśliwych i innych osób mniej czy więcej zawodowo związanych z szeroko pojętą naturą. Proste wyszukania "odzieży przeciw kleszczom" daje blade pojęcie o rynku akcesoriów i odzieży mniej czy bardziej profesjonalnych jeśli idzie o "przeciwkleczowość". Odzież ochronna, wprowadzana na rynek powinna jednak spełniać klika norm, mieć jakiś certyfikat i takie tam szczegóły. Wprowadzając ją do LP powinna spełniać wymogi "Ramowej tabeli ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego dla pracowników PGL LP". Jej "przeciwkleszczowość" jest dobrym i raczej pożądanym uzupełnieniem.
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
jmichlicki
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 08:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: jmichlicki »

Dzięki. Czy to znaczy, że wy sobie sami ciuchy do pracy kupujecie? Chciałbym się dowiedzieć czy firma traktuje to jako problem do rozwiązania. Celowo nie umieściłem żadnej wskazówki o jaki produkt chodzi żeby nie było wątpliwości. Nie mam zamiaru sprzedawać tego indywidualnie póki co. Może na wiosnę ale to nie na forum.
jmichlicki
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 08:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: jmichlicki »

Dzięki Tomcio
Poszukam sobie tego ramowego cośtam. Tak to jest tzw. prawdziwe ubranie robocze stworzone pod konkretne potrzeby firm a nie fikołki w moro stworzone z przędzy o "kosmicznej technologii" na allegro.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

jmichlicki pisze:Czy to znaczy, że wy sobie sami ciuchy do pracy kupujecie?
Jest przydziałowa odzież BHP ..., ale tu TomCio pewnie więcej mógłby powiedzieć ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
jmichlicki
początkujący
początkujący
Posty: 4
Rejestracja: piątek 06 gru 2019, 08:51
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: jmichlicki »

Dzięki muszę sobie ten dokument znaleźć w wolnej chwili. Czy uderzyć do centrali czy nadleśnictw?
ODPOWIEDZ