Zwrot za ubrania BHP

Szkolenia, wypadki, choroby, pierwsza pomoc, ocena ryzyka...

Moderator: Moderatorzy

cossus
początkujący
początkujący
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 18 paź 2011, 08:21
Lokalizacja: z podwórka

Post autor: cossus »

TomCio pisze:
cossus pisze:czy jednak mógłbym oddać nieużywane elementy do n-ctwa?
Zdecydowanie tak. Jeśli nie noszą śladów używania, a zwłaszcza są zapakowane i z metkami dobre obyczaje i przepisy dopuszczają zwrot BHP'u w naturze. To, że w nadleśnictwie będą marudzić, że komu oni taką rozmiarówkę wcisną, albo magazynu się nie chce zagracać przez inwentaryzacją to normalne. Masz prawo zwrócić ciuchy BHP! Nie umundurowanie!
Nie noszą jakichkolwiek śladów - jak je wziąłem tak leżą w szafie :) miałeś podobne doświadczenia??
A co w przypadku np. spodni?? są przewidziane na 2 lata a po pół roku uzytkowania zostanie mi policzone 1,5 roku "zużycia"??
filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21560
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

Dużo też zależy od dogadania się pomiędzy pracodawcami - obecnym i przyszłym.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
TomCio
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3240
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 17:06
Lokalizacja: Made In PRL

Post autor: TomCio »

cossus pisze:A co w przypadku np. spodni?? są przewidziane na 2 lata a po pół roku uzytkowania zostanie mi policzone 1,5 roku "zużycia"??
Idąc tym tokiem rozumowania oddając nowe ciuchy powinni Ci dopłacić za to, że nie są zużyte. Generalnie w firmie księgi muszą się zgadzać. Jak przekonasz szefostwo, że powołać zespół który oceni stopień zużycia ciuchów i jakiś (mi nieznanym sposobem) je zamortyzuje to wygrałeś i jesteś do przodu... ile, 30 zł? Nie radzę iść tą drogą. Nikomu to się nie opłaci, a już z pewnością obecny pracodawca nie musi chcieć Ci iść na rękę, a tylko to może go zmotywować. Moim zdaniem i z mojego doświadczenia (a zmieniłem pracę w LP z 5 razy) wynika, że lepiej z mądrym zgubić. Szybko zapomnisz ile "straciłeś", a długo nie zapomnisz o pretensjach, tłumaczeniach, poniżeniach etc.
No chyba, że nie mam racji :|
Życie to jest to, na co trzeba zarobić
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

TomCio pisze: lepiej z mądrym zgubić
:ok: Pewnie, że tak. Zwłaszcza, że ubranie behapowskie i tak będziesz mógł nadal używać :)
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169487
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A jak to jest PUZP napisane ...?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Leśneludki
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 13:07

Post autor: Leśneludki »

Sten pisze:A jak to jest PUZP napisane ...?
§13
7. Odzież i obuwie robocze oraz środki ochrony indywidualnej nie podlegają zwrotowi i rozliczeniu finansowemu w przypadkach, gdy rozwiązanie stosunku pracy z pracownikiem nastąpiło z powodu:
a) przejścia na emeryturę, rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie emerytalne,
b) utraty zdolności do wykonywania zawodu,
c) rozwiązania umowy o pracę ze stażystą.


Czyli w pozostałych przypadkach zwracamy i rozliczamy?
Leśneludki
początkujący
początkujący
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 13:07

Post autor: Leśneludki »

cossus pisze:Witam i odświeżam temat :) z góry proszę o odpowiedź praktyków leśnych, którzy zetknęli się z opisywanym przeze mnie zagadnieniem. Będąc w służbie leśnej otrzymałem przydział w tym roku na ubrania BHP, które pobrałem jednorazowo w całości. Na horyzoncie jest transfer do biura do innej jednostki na stanowisko niebędące w SL. Czy oddaję nieużywane sorty BHP (np. kurtka i spodnie ocieplane zimowe, których jeszcze nie rozpakowałem) do n-ctwa czy potrącane jest mi to z ostatniej wypłaty??
PUZP nakłada obowiązek rozliczenia sie z sortów z obecnym pracodawcą, czy jednak mógłbym oddać nieużywane elementy do n-ctwa??
Mieliście podobny przypadek?? każda informacja będzie pomocna :)
Jak sprawa została rozwiązana?
Covidwood
początkujący
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: środa 11 lis 2020, 07:39
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Covidwood »

Napisz pismo, protokół, że owe sorty uległy zniszczeniu...
malkontent
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 386
Rejestracja: sobota 26 paź 2019, 06:23

Post autor: malkontent »

Covidwood pisze:Napisz pismo, protokół, że owe sorty uległy zniszczeniu...
I zdaj jakąś szmatę.....
ODPOWIEDZ