Emerytura - prawo, czy obowiązek? Wydzielone ze zmian kadro

Awanse, dymisje, roszady kadrowe...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny

Post autor: Naj »

Nadziejka pisze:Wystarczy zlikwidować pseudo szkoły.
A dlaczego likwidować? Jak są chętni, to niech nauki pobierają... Natomiast nikt nie daje gwarancji zatrudnienia...
"Pałkami prawdy nie da się zabić" 1968
Encyklopedia piwa | Bobry online
Awatar użytkownika
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Kontakt:

Post autor: Brzost »

Naj pisze:Jeśli DG wydalił pisma "zachęcające" do przechodzenia na zasiłek (ZUSu)
Śp. prof. Eugeniusz Bernadzki mawiał o sobie: "Ja, jako stypendysta ZUS...".

"Stypendium" brzmi dumniej niż zasiłek :-)
"Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z którychby się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.." (Jan Onufry Zagłoba)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Nadziejka pisze:Wystarczy zlikwidować pseudo szkoły. :)
A tego akurat zrobić nie można, bo byłoby to sprzeczne z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej ( https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 1807Lj.pdf ). :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

malkontent
podleśniczy
podleśniczy

Post autor: malkontent »

Brzost pisze:"Ja, jako stypendysta ZUS...".
Ja znam: "Beneficjent ZUS'u". :)
Awatar użytkownika
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny

:cry:
Awatar użytkownika
Kuna lesna
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru

Post autor: Kuna lesna »

Zmieni się i w LP gdy staną się mniej atrakcyjne zarobkowo . Bo do tej pory mieszkanie i pensja to było coś . Teraz zostało pensja . A jak ona zacznie szwankować - to pytanie do młodych , nadal chcą żyć marzeniami ?
Jodełka1989
początkujący
początkujący

Post autor: Jodełka1989 »

Jeśli jest odgórne zarządzenie o przejściu na emerytury to powinno być zastosowane do wszystkich pracowników LP. Nie powinno być równych i równiejszych.
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru

Post autor: Bory5 »

Jodełka1989 pisze:Jeśli jest odgórne zarządzenie o przejściu na emerytury to powinno być zastosowane do wszystkich pracowników LP. Nie powinno być równych i równiejszych.
Przypominam nieśmiało, że emerytura jest prawem pracownika, a nie obowiązkiem/przymusem. Jeżeli pracownik mając umowę o pracę chce pracować, to póki lekarz mu będzie "przydatność" do pracy potwierdzał, to pracować może nawet do 100-ki. Pismo Dyrektora Generalnego - nie będące zarządzeniem, ani decyzją - nie jest prawem. A nawet jak byłoby takie zarządzenie, to nie może być ono sprzeczne z prawem pracy.
Oczywiście nie dotyczy to Dyrektorów i Nadleśniczych, którzy są powoływani i mogą być odwołani w każdej chwili bez podawania przyczyn. Tu odsyłam - podobnie jak Góral - ze skargą do osoby powołującej i odwołującej dyrektorów regionalnych. I też jestem ciekaw jak to się rozwinie 8)
"Ja cię nie mogę" - J.K.
Jodełka1989
początkujący
początkujący

góral bagienny,

Oczywiście że nie każdy kto kończy studia powinien dostać pracę w LP. To by obniżało poziom studiów i absolwentów gdyby każdy po zakończeniu nauki dostał robotę. Ja mam na myśli inną kwestię, pracę powinni dostawać najlepsi, nie z polecenia, nie po znajomości, tylko najlepsi na danym roku studiów.
Co do wymiany kadr. Musi ona następować płynnie, dlatego ludzie osiągający wiek emerytalny pracujący nie raz nie dwa ok 40 lat w LP muszą zrobić miejsce młodzieży.
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny

Post autor: rutbekia »

Osiągnięcie wieku emerytalnego nie zobowiązuje do przejścia na emeryturę. Gwarantują to przepisy wyższego rzędu niż "odgórne zarządzenia" co nie znaczy , że się nie da, zwłaszcza osoby powoływane odwołać. Najczęściej takiego ktosia propozycja zajęcia niższego stanowiska nie interesuje jeśli ma ZUS w zapleczu.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
malkontent
podleśniczy
podleśniczy

Post autor: malkontent »

Bory5 pisze:Przypominam nieśmiało, że emerytura jest prawem pracownika, a nie obowiązkiem/przymusem
Dokładnie.
Nadziejka
początkujący
początkujący

Post autor: Nadziejka »

malkontent pisze:
Bory5 pisze:Przypominam nieśmiało, że emerytura jest prawem pracownika, a nie obowiązkiem/przymusem
Dokładnie.
A powinna być obowiązkiem :!:
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin

Post autor: Capricorn »

Postaw się w roli potencjalnego emeryta, który ma dzisiaj najniższą krajową, a jutro wynikającą z niej emeryturę... :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent

Post autor: Sten »

Młodzież inaczej będzie mówiła jak dożyje wieku emerytalnego ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny

Capricorn pisze:Postaw się w roli potencjalnego emeryta, który ma dzisiaj najniższą krajową, a jutro wynikającą z niej emeryturę...
Jakoś mi się nie wydaje, ze regdyrzy czy nadleśniczowie mają najniższą krajową... A tu o nich mowa. A w ogóle, czy jakiś pracownik SL ma najniższą :?: :shock:
Jodełka1989
początkujący
początkujący

Dyrektorzy to na pewno dostaną najniższą emeryturę głodową 1200 zł. Takie argumenty są bezpodstawne. Nazwijmy sprawę po imieniu. Jest to jawne a co najgorsze legalne blokowanie stanowisk i tyle. Pracownik w biurze może nawet do śmierci zajmować posadę. Czemu leśniczowie czy podleśniczowie w wieku emerytalnym odchodzą na emerytury a dyrektorzy nie są chętni? Wszystko zależy od obciążeń.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin

Post autor: Capricorn »

Nadziejka pisze:A powinna być obowiązkiem
Naj pisze:Jakoś mi się nie wydaje,
Z którego słowa tego zdania tak wywnioskowałeś? :roll:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
góral bagienny
wiceminister
wiceminister

Post autor: góral bagienny »

Naj pisze:Ale wymiana na pokoleniowa jest jak najbardziej słuszna. I dotyczy stanowisk kierowniczych także...
To zacznijmy jeszcze wyżej. Dlaczego gołowąsy premier toleruje człowieka w zaawansowanym wieku emerytalnym jako jednego ze swoich zastępców? Ba, sam go powołał.
Akurat zmiana na najważniejszych stanowiskach kierowniczych wymaga dużej ostrożności, żeby nie napykać bidy sobie i tysiącom zatrudnionych. Łatwo wymienić starszego i wrośniętego w warunki pracy dyrektora na młodego, rządnego władzy i aż skomlącego do rewolucji pistolecika. To są ludzie, którzy ze swojej niewiedzy i braku doświadczenia robią swój wielki atut. Nie da się? Co ma się nie dać!
Jeśli mam jakieś wątki do Generała za nieusuwanie "przestoi" na wysokich stołkach, to raczej z racji iż nie opisał tego jasno w swoich wytycznych (a może opisał, tylko nikomu nie chce się tego sprawdzić?) a nie z powodu dyrektorowania Grażyny Zagrobelnej.
Jak ktoś był odwoływany ze stanowiska na spotkaniu opłatkowym :help: , to niech ma tych parę miesięcy rekompensaty. :P
Piszę to pomimo świadomości różnic światopoglądowych pomiędzy mną a obecną Panią Dyrektor,. ale też ze świadomością, że te różnice nigdy nie wpływały na nasze kontakty zawodowe. :)
' :doh: P O E Z J A , G Ł U P K U ! ! ! :doh:
Jodełka1989
początkujący
początkujący

Bory5,
Na takich przyspawanych do stołka też są sposoby. Odwołać gościa i powołać na stanowisko terenowe hehe :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Kontakt:

Post autor: Brzost »

Parę razy zdarzało mi się trafiać na nadleśniczych - byłych dyrektorów i nie sprawiali wrażenia szczególnie skrzywdzonych.
"Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z którychby się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.." (Jan Onufry Zagłoba)
ODPOWIEDZ