Na co liczy Pan Pan Dyrektor DGLP ?

Awanse, dymisje, roszady kadrowe...

Moderator: Moderatorzy

Melon
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru

Post autor: Melon »

Kontrola najlepszym dowodem zaufania. Feliks Dzierżyński.
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... podobno jednodniówka tym kieruje, ale tylko podobno
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru

Post autor: Bory5 »

Holden pisze:Oho!!!! Już się zaczyna > "Spuść Panie na to Kargulowe plemie wszelkie plagi egipskie tylko nie pomyl sie i nas Pawlaków nie doswiadczaj"
Amen!
Takie niestety jest podejście wielu naszych rodaków. Na pewno, jak ktoś był na górze, to kombinował i przekręcał na swoją stronę... I na pewno dobrze byłoby go skontrolować. A nóż wyjdzie jakiś smrodek... Podobnie jak z Generałem. Kupił mieszkanie z 95% zniżką, jak tysiące leśników i setki tysięcy ludzi przed nim zgodnie z prawem i przysługującymi mu zniżkami. Ale wg wielu przekręcił. Jakby nie był Generałem, to nie byłoby tematu...
"Ja cię nie mogę" - J.K.
Awatar użytkownika
Fred
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego

Post autor: Fred »

W Lasach Państwowych wewnętrzna kontrola jest bardzo rozbudowana, począwszy od inżynierów nadzoru aż do głównego inspektora.Jest to system żywcem przeniesiony z czasów Dzierżyńskiego, który bardzo utrudnia pracę leśnikom.
Fred
rusek77
podleśniczy
podleśniczy

Post autor: rusek77 »

Bory5 pisze: Kupił mieszkanie z 95% zniżką, jak tysiące leśników i setki tysięcy ludzi przed nim zgodnie z prawem i przysługującymi mu zniżkami. Ale wg wielu przekręcił. Jakby nie był Generałem, to nie byłoby tematu...
Z tym zakupem to prawo takie miał. Bardziej chyba boli fakt zmiany Zarządzenia? dotyczącego wartości księgowej, która umożliwia zakup owy zakup... Ze 100tys. zmieniam na 150tys. - KUPUJĘ, potem wracam do 100tys. - to pozostaje niesmakiem :)
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Turdus
początkujący
początkujący

Post autor: Turdus »

Prawo miał,ale z max.zniżką 45%,zgodnie z art.40 a ust.7 ustawy o lasach.Są wyroki sądowe w związku
z identycznymi sytuacjami w nadleśnictwach.
Bory5
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru

Post autor: Bory5 »

rusek77 pisze:Z tym zakupem to prawo takie miał. Bardziej chyba boli fakt zmiany Zarządzenia? dotyczącego wartości księgowej, która umożliwia zakup owy zakup... Ze 100tys. zmieniam na 150tys. - KUPUJĘ, potem wracam do 100tys. - to pozostaje niesmakiem :)
To prawda. Dyrektor Konieczny zwiększył czasowo wartość księgową nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Tylko dwie kwestie:
Po pierwsze ta wartość nie została ustalana zarządzeniem, ale po prostu pismem Dyrektora Generalnego, bodajże z 2016r. Dyrektor Konieczny zwiększył ją kolejnym pismem, a następnie jeszcze kolejnym z powrotem obniżył.
Po drugie i ważniejsze, to nie wiem po co to zrobił, ale sam na pewno z tego nie skorzystał, gdyż pismo ZI.160.5.2019 było podpisane i obowiązywało od 27.11.2019r., a nieruchomość nabył aktem notarialnym z dn. 04.11.2019r. (ponad 3 tyg. wcześniej), więc nie mógł być beneficjentem własnej decyzji, czy polecenia.

Wiele osób o tym pisze i oburza się, pismaki różnej maści rozpisują to jako nadużycie władzy, ale żaden nie pofatygował się, by sprawdzić chronologię zdarzeń.
"Ja cię nie mogę" - J.K.
rusek77
podleśniczy
podleśniczy

Post autor: rusek77 »

Bory5 pisze:Po pierwsze ta wartość nie została ustalana zarządzeniem, ale po prostu pismem Dyrektora Generalnego, bodajże z 2016r. Dyrektor Konieczny zwiększył ją kolejnym pismem, a następnie jeszcze kolejnym z powrotem obniżył.
Po drugie i ważniejsze, to nie wiem po co to zrobił, ale sam na pewno z tego nie skorzystał, gdyż pismo ZI.160.5.2019 było podpisane i obowiązywało od 27.11.2019r., a nieruchomość nabył aktem notarialnym z dn. 04.11.2019r. (ponad 3 tyg. wcześniej), więc nie mógł być beneficjentem własnej decyzji, czy polecenia.
Dziękuję za (mam nadzieję) rzetelną informację :)
Turdus pisze:Prawo miał,ale z max.zniżką 45%,zgodnie z art.40 a ust.7 ustawy o lasach.
No w sumie racja, jakby nie patrzeć.
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Nadziejka
początkujący
początkujący

Post autor: Nadziejka »

Turdus pisze:Prawo miał,ale z max.zniżką 45%....
Dlaczego tylko 45% ?
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister

Post autor: Skumbria »

Bory5, ano właśnie i tak to powinien wyjaśnić rzeczowo ...
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
g
podleśniczy
podleśniczy

Post autor: g »

Turdus pisze:Prawo miał,ale z max.zniżką 45%,zgodnie z art.40 a ust.7 ustawy o lasach.Są wyroki sądowe w związku
z identycznymi sytuacjami w nadleśnictwach.
chyba coś źle ktoś przeczytał Ustawę o lasach. Art. 40 ust 7. Najemcy nieposiadający uprawnień, o których mowa w ust.4, 5 i6, mogą nabywać przeznaczone do sprzedaży lokale, które zajmują co najmniej od trzech lat, na podstawie umowy najmu, zawartej na czas nieoznaczony, za cenę obniżoną za każdy rok najmu o 3%, nie więcej jednak niż o 45%. W przypadku A.K. skoro pracował w lasach od 1996 to Ust 4. Pracownicy i byli pracownicy Lasów Państwowych mający co najmniej trzyletni okres zatrudnienia w Lasach Państwowych, z wyjątkiem osób, z którymi stosunek pracy rozwiązany został bez wypowiedzenia z winy pracownika, posiadają pierwszeństwo nabycia lokali, których są najemcami i w których mieszkają. Cena sprzedaży lokalu podlega łącznemu obniżeniu o6% za każdy rok zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych i o3% za każdy rok najmu tego lokalu, nie więcej jednak niż o 95%. A zatem skoro w LP pracował ponad 20 lat i nie był zwolniony dyscyplinarnie to mógł kupić z max zniżką 95%
Turdus
początkujący
początkujący

Post autor: Turdus »

Jednym z warunków skorzystania z uprawnień art.40 a ,ust.4 jest zamieszkiwanie w wynajmowanym mieszkaniu.Trudno uznać,że mieszka się w mieszkaniu nadleśnictwa,pracując przez kilkanaście lat w miejscach oddalonych o 200-300 km.Z def.zamieszkania związane jest pojęcie tzw."centrum życiowego".
g
podleśniczy
podleśniczy

Post autor: g »

Kiedyś byłem przesłuchiwany na temat zamieszkiwania - zamieszkiwanie występuje wtedy jeśli w danym miejscu przebywasz i są twoje rzeczy - więc myślę że spełniał to
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Turdus pisze:Z def.zamieszkania związane jest pojęcie tzw."centrum życiowego".
Definicja miejsca zamieszkania zawarta jest w art. 25. kodeksu cywilnego (Dz.U.2020.0.1740 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny):
Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.
Art. 28 tej samej ustawy mówi zaś o tym, że:
Można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.
W związku z tym odpada tłumaczenie, że zamieszkiwałem w Kobyłce a w Szczecinie tylko nocowałem. :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Fichtel
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego

Post autor: Fichtel »

To czyli te pustostany z całej Polski co to rozsyłają via mail, to można kupić maksymalnie z 45% zniżką...?
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Fichtel
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego

Post autor: Fichtel »

A jak ma się te 45% i "zamieszkiwanie" do umowy najmu i 95%?
Bo jakoś skołowany jestem. ;/
DT=>Podleśniczy<=>Leśniczy
"Co się polepszy, to się popieprzy. Co się zbuduje, to się zrujnuje. Co się ustali, to się obali. Polak musi mieć łeb i dupę ze stali."
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.
Bo ja wiem ...? Można być zameldowanym w punkcie A i tam pomieszkiwać, a przebywać w punkcie B, w którym mieszka się jakby bardziej na stałe ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
rutbekia
dyrektor generalny
dyrektor generalny

Post autor: rutbekia »

Miejsce zameldowania i miejsce zamieszkania to dwie różne informacje.
Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty.(Frank Zappa)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... nie można zamieszkiwać w kilku miejscach?
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
malkontent
podleśniczy
podleśniczy

Post autor: malkontent »

Fichtel pisze:To czyli te pustostany z całej Polski co to rozsyłają via mail, to można kupić maksymalnie z 45% zniżką...?
9
Pracownicy i byli pracownicy Lasów Państwowych niebędący najemcami lokali przeznaczonych do sprzedaży, pozostających w zarządzie Lasów Państwowych, mają pierwszeństwo nabycia lokali wolnych (pustostanów) lub gruntów z budynkami mieszkalnymi w budowie na warunkach określonych w ust. 4.
4.
Pracownicy i byli pracownicy Lasów Państwowych mający co najmniej trzyletni okres zatrudnienia w Lasach Państwowych, z wyjątkiem osób, z którymi stosunek pracy rozwiązany został bez wypowiedzenia z winy pracownika, posiadają pierwszeństwo nabycia lokali, których są najemcami i w których mieszkają. Cena sprzedaży lokalu podlega łącznemu obniżeniu o 6% za każdy rok zatrudnienia w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych i o 3% za każdy rok najmu tego lokalu, nie więcej jednak niż o 95%, a spłata należności może zostać rozłożona na 60 rat miesięcznych, przy czym oprocentowanie nie może przekraczać w stosunku rocznym stopy referencyjnej, określającej minimalne oprocentowanie podstawowych operacji otwartego rynku prowadzonych przez Narodowy Bank Polski, powiększonej o 2 punkty procentowe. Jeżeli osobą uprawnioną jest emeryt lub rencista, cena nabycia lokalu ustalona jest na 5% jego wartości.
ODPOWIEDZ