Zbrodnie Nacjonalistów Ukraińskich na Leśnikach

Co drzewiej bywało w leśnictwie w Polsce i na świecie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

bromarek, nie ma to jak dobra propaganda:
Dodany 10 mies. temu przez:
spicmen
(...)
Film w całości, zachęcam do obejrzenia gdyż YouTube usuwa ten film a w sieci go nie znajdziecie
Tymczasem na YouTube film "wisi" od 1 września 2015 i jakoś nikt go nie cenzuruje. No ale tylko ok. 32 tys. wyświetleń tam ma. A przedstawiony jako "owoc zakazany" na Wykop.pl widzów zgromadził 42 tys.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Piotrek pisze:nie ma to jak dobra propaganda:
Może nie tyle propaganda ile dotarcie do widza. Ja trafiłem na niego tylko dlatego, że kolega link mi przysłał. Że akurat na Wykop to już inna sprawa. Można byłoby się spierać czy propaganda czy promocja. Treść filmu niestety propagandą nie jest tylko przedstawia fakty które Ukraińcy wystawiają na piedestały a nasze władze zamiatają pod dywan. Najwyraźniej jest tak jak w filmie, ważniejsza jest racja stanu Stanów niż racja polskich obywateli o których pamięć najlepiej rządzący by wymazali.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Ja czuję się niezręcznie w całej tej martyrologii kresowej. Nie zaprzeczając faktom, że zostaliśmy na Kresach potraktowani okrutnie, nawet bestialsko, pamiętajmy proszę, że przez kilkaset lat byliśmy na tamtych ziemiach okupantem...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

​Senat upamiętnił ofiary rzezi wołyńskiej.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-sen ... gn=firefox
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

j24 pisze:​Senat upamiętnił ....
Zasłona dymna w politycznym teatrzyku dla gawiedzi. Podobnie jak ten list - odpowiedź pisowskich parlamentarzystów. Lud narrację kupił, a w tym samym czasie Kuchciński popełzał po dyspozycje do upaińców.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Chyba jednak trochę ta uchwała ukraińskie elity dotknęła:

http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukra ... Id,2233453

No i "Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oddał w piątek w Warszawie hołd ofiarom zbrodni wołyńskiej. Złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz przed pomnikiem ofiar zbrodni na Skwerze Wołyńskim na warszawskim Żoliborzu. ... "

http://www.tvp.info/26086919/prezydent- ... wolynskiej
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

j24 pisze:No i ...
No nie mów, że się na to złapałeś. :lol:
Upaińce perfidnie uprawiają w relacjach z Polską polityczne cwelowanie. Równocześnie z tymi kwiatkami nazwiskiem Bandery nazywa się u nich ulice. Kiedy Bul przemawiał w ich parlamencie to zaraz po nim uchwalono zakaz krytyki UPA. Ale całą ich perfidię widać w ostatniej akcji z niedoszłą ustawą zamienioną w uchwałę 11 lipca. Jakby mało upokarzającym był wyjazd marszałka polskiego Sejmu po dyspozycje w tej sprawie, to dyspozycje dostał w miejscu gdzie polskiego parlamentarzystę kiedyś banderowcy już zamordowali, a dyspozycje współwydał syn zwyrola z UPA.
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Piotrek pisze:Nie zaprzeczając faktom, że zostaliśmy na Kresach potraktowani okrutnie, nawet bestialsko, pamiętajmy proszę, że przez kilkaset lat byliśmy na tamtych ziemiach okupantem...
Po pierwsze okupacja to niezbyt pasujące słowo do sytuacji na terenie Rusi. Do upadku Rusi przyczyniła się w XIII w Złota Orda a nie Polacy. A o ziemie Wołynia Polacy zaczęli walczyć dopiero w XIV w i to nie z Ukraińcami tylko z Litwinami. Mówiąc że Polska okupowała tereny dzisiejszej Ukrainy to tak jakby powiedzieć że osadnicy niemieccy na pomorzu okupowali Polskę. Po drugie obecność osadników z Polski na tych terenach nie usprawiedliwia sąsiadów do systematycznego i bestialskiego mordowania kogokolwiek. Po trzecie od jakiegoś czasu jest tendencja abyśmy się tłumaczyli i kajali z wszystkich minut naszej historii. Jeszcze trochę i okaże się że sami jesteśmy sobie winni że Niemcy nas mordowali bo rozpętaliśmy IIWŚ, Ukraińcy nas mordowali bo niepotrzebnie od XII wieku osiedlaliśmy się na wschodzie itd itp.
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Kończy się kolejny 11 lipca...

[*] z modlitwą "Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ..."

zamordowanym przez Ukraińców w rzezi wołyńskiej w 1943 roku.

Pamiętamy.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77499
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

j24 pisze:Pamiętamy
i wybaczamy
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

drwalnik pisze:i wybaczamy
W tym konkretnym przypadku, ten konkretny zwrot, przysługuje wyłącznie tym, którzy ocaleli, oraz tym którzy kogoś bliskiego stracili.
Spełniasz te warunki?
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

drwalnik pisze:i wybaczamy
A tak konkretniej to komu? Sprawcy w większości nie żyją albo są tak starzy że jedyna sprawiedliwość spotka ich tylko po śmierci. Reszcie Ukraińców będziesz dopiero mógł wybaczać jak zaczną działać przeciwko Polakom a przy wychowywaniu w kulcie zbrodniarzy którzy są dla nich bohaterami bo mordowali Polaków to wszystko jest możliwe.
elfik
początkujący
początkujący
Posty: 96
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 07:52
Lokalizacja: z Kotliny

Post autor: elfik »

Moja babcia mieszkała na Wołyniu. Babcia jeszcze żyje. Ostatnio często wraca do tamtych wydarzeń. Czy wybaczyła? Nie wiem. Może tak, ale nigdy nie zapomniała tego, co widziała. Była wtedy w wieku mojej córki, miała 8 lat. Chyba nikt, kto wtedy umarł na jej oczach, nie umarł od kuli.
Kolejny w swoim życiu szok babcia przeżyła, gdy pojechała na wycieczkę do Lwowa i odbyła spacer ulicą zbrodniarza Bandery.
Ukraińcy walczyli z polskim okupantem? Panie Piotrze czy to była walka?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

elfik pisze:Ukraińcy walczyli z polskim okupantem?
A czy ja napisałem, że "walczyli z okupantem"? Nie, oni się mścili na okupantach. A zresztą:
Panie Piotrze czy to była walka?
jedni zabijali drugich, czy dlatego, że robiono to w okrutny sposób i nie bronią palną to to nie jest walka? Człowiek walczy takimi narzędziami jakie ma pod ręką. Oraz najbardziej ekonomicznymi. Kula kosztuje, trudno ją dostać i jest jednorazowa. Siekiera jest tańsza i "wielokrotnego użytku". Obrzydliwe stwierdzenie ale to prawda.
W ogóle to gdyby w tej chwili ktoś zagrażał mojemu domowi albo mnie, to bronił bym się i walczył nożem i siekierą. Bo mam. A broni palnej - nie.
Czy wówczas byłbym w twych oczach zwyrodnialcem a moje czyny nie zasługiwały by na miano walki?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Piotrek pisze:A czy ja napisałem, że "walczyli z okupantem"? Nie, oni się mścili na okupantach.
Coś się tak czepił tej okupacji? Okupacja to zajęcie obcego państwa i wykorzystywanie jego zasobów ludzkich i gospodarczych. Jakie to państwo Polacy okupowali na terenie Wołynia?
Piotrek pisze:jedni zabijali drugich, czy dlatego, że robiono to w okrutny sposób i nie bronią palną to to nie jest walka?
Jeżeli mordowanie bezbronnych cywili nazywasz walką to nie mamy o czym dyskutować.
Brzost
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 22054
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 00:00

Post autor: Brzost »

Piotrek pisze: Człowiek walczy takimi narzędziami jakie ma pod ręką. Oraz najbardziej ekonomicznymi. Kula kosztuje, trudno ją dostać i jest jednorazowa. Siekiera jest tańsza i "wielokrotnego użytku". Obrzydliwe stwierdzenie ale to prawda.

W ogóle to gdyby w tej chwili ktoś zagrażał mojemu domowi albo mnie, to bronił bym się i walczył nożem i siekierą. Bo mam. A broni palnej - nie.
Myślę że elfikowi chodziło o to, że mordowano bezbronnych. Wtedy trudno nazwać to walką, bez względu zresztą na rodzaj narzędzia zbrodni. Starcy, dzieci i kobiety to nie byli agresorzy, którzy upowcom w czymkolwiek zagrażali.
„Imperatorowa i państwa ościenne przywrócą spokojność obywatelom naszym/Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy/Z pretensji do tronu i polskiej korony/Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja/Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia." (Jacek Kaczmarski - "Krajobraz po uczcie")
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Brzost, doskonale sobie zdajesz sprawę, że gniew ludzi obraca się przeciwko tym, kogo mamy za miedzą a nie przeciwko odległemu rządowi czy siłom zbrojnym. Zresztą u podłoża nie leżała nienawiść do wówczas rządzących w Polsce ale nienawiść do Polaków w ogóle. A sąsiedzi byli Polakami. Nacjonalizm zawsze znajduje pożywkę w sytuacji gdy kraj nie jest suwerenny, prawda? No a na końcu nacjonalizmu jest terror - albo "prywatny" albo państwowy.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Helenka
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3395
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 18:08

Post autor: Helenka »

kolorowe kredki pisze: W tym konkretnym przypadku, ten konkretny zwrot, przysługuje wyłącznie tym, którzy ocaleli, oraz tym którzy kogoś bliskiego stracili. (...)
bromarek pisze:Sprawcy w większości nie żyją albo są tak starzy że jedyna sprawiedliwość spotka ich tylko po śmierci. Reszcie Ukraińców będziesz dopiero mógł wybaczać jak zaczną działać przeciwko Polakom a przy wychowywaniu w kulcie zbrodniarzy którzy są dla nich bohaterami bo mordowali Polaków to wszystko jest możliwe.
Myślę tak samo.

Nie ma wytłumaczenia dla tego zła, nie ma żadnego...każda próba, jest zwykłym kłamstwem.
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)
ODPOWIEDZ