Zbrodnie Nacjonalistów Ukraińskich na Leśnikach

Co drzewiej bywało w leśnictwie w Polsce i na świecie...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Helenka pisze:Nie ma wytłumaczenia dla tego zła, nie ma żadnego...każda próba, jest zwykłym kłamstwem.
A czy jest wytłumaczenie dla jakiegokolwiek zła? Zło jest złem. Jeśli daje się jakoś wytłumaczyć to nie jest złem. Nie ma "częściowych antonimów". Gdyby jakieś zło miało wytłumaczenie to byłoby złem w jakiejś ułamkowej części - pół zło, ćwierć zło... No ale wówczas natychmiast powstaje pół- czy ćwierć dobro. A to już brzmi idiotycznie...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

Piotrek pisze: jedni zabijali drugich, czy dlatego, że robiono to w okrutny sposób i nie bronią palną to to nie jest walka?
Ja rozumiem chęć pogadania sobie uziemionego rencisty ale znaj proporcje mocium panie bo zaczynasz popychać kacapoły na grząskim gruncie ;/
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Piotrek pisze:Brzost, doskonale sobie zdajesz sprawę, że gniew ludzi obraca się przeciwko tym, kogo mamy za miedzą a nie przeciwko odległemu rządowi czy siłom zbrojnym.
Idąc Twoim tokiem rozumowania Polacy jako zagniewany naród powinien wymordować jak leci od kołyski po starców wszystkich Niemców na zajętych terenach, Żydów za kolaboracje z sowietami, Ukraińców za Wołyń i jak się da to i Rosjan za lata okupacji i lansować te działania jako walkę o samostanowienie. Jak dla mnie kiepski argument na usprawiedliwienie działań Ukraińców na bądź co bądź terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

A może by tak poczytać sobie historię od przełomu XiX i XX wieku?
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Dobra. Składam broń. Krzywda Polaków jest największa na świecie i wszyscy, zawsze chcieli nas mordować. Znikąd litości.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Helenka
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3395
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 18:08

Post autor: Helenka »

Piotrek pisze:
Helenka pisze:Nie ma wytłumaczenia dla tego zła, nie ma żadnego...każda próba, jest zwykłym kłamstwem.
A czy jest wytłumaczenie dla jakiegokolwiek zła? Zło jest złem. Jeśli daje się jakoś wytłumaczyć to nie jest złem. Nie ma "częściowych antonimów". Gdyby jakieś zło miało wytłumaczenie to byłoby złem w jakiejś ułamkowej części - pół zło, ćwierć zło... No ale wówczas natychmiast powstaje pół- czy ćwierć dobro. A to już brzmi idiotycznie...
skoro zgodni jesteśmy, że zło to zło, to nie ma co się fochać i posapywać :wink: , pamiętać należy i samemu źle nie czynić, hej!
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Po burzliwej debacie Sejm uchwałę przyjął:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka ... s-11-lipca
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
kolorowe kredki

Post autor: kolorowe kredki »

"Wołyń" - potężny film ...
Obejrzałem. Polecam.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66909
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Ja nie. Po tych wszystkich recenzjach chyba muszę do niego dojrzeć... Właśnie dlatego, że aż tak potężny jest.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169490
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Wybieram się w przyszłą sobotę, choć z mieszanymi uczuciami. Nie obejrzę, nie będę się wypowiadał ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Helenka
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3395
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 18:08

Post autor: Helenka »

ja też się nie wybieram. Zastanawia mnie tylko jak wiele filmów trzeba nakręcić, żeby człowiek dla człowieka był lepszy? Żeby gadzie umysły przestały nami rządzić?
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Helenka pisze:jak wiele filmów trzeba nakręcić [...] Żeby gadzie umysły przestały nami rządzić?
Filmy nie pomogą, bo to te "gadzie umysły" dają pieniądze na ich produkcję.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
niziołek
wiceminister
wiceminister
Posty: 25653
Rejestracja: poniedziałek 07 sty 2008, 12:44

Post autor: niziołek »

Piotrek pisze:
Helenka pisze:jak wiele filmów trzeba nakręcić [...] Żeby gadzie umysły przestały nami rządzić?
Filmy nie pomogą, bo to te "gadzie umysły" dają pieniądze na ich produkcję.
:shock: Byłem dzisiaj z moją Gemini... Ja znałem kresy i to co się tam działo z relacji moich krewnych. Wiedziałem, że to co się tam działo było niewyobrażalne, ale to co pokazał ten film przerosło moje wyobrażenia. Film wielki i pokazujący tą makabrę wielopłaszczyznowo... Polański, czy Spilberg pokazywali okrucieństwa wojny oczami Żydów, w bardzo uproszczony sposób. Tu jest to pokazane tak jak było naprawdę, czyli prawda o człowieku jest jeszcze bardziej okrutna niż mogło by się wydawać. Motto filmu, które reżyser zaczerpnął od ojca księdza Isakowicza - Zaleskiego Jana Zaleskiego: „Kresowian zabito dwukrotnie: raz przez ciosy siekierą, drugi raz przez przemilczenie”. To jest prawda, bo ja wiedziałem trochę z opowieści, Grażyna z moich opowieści, ale wielu ludzi nie mogło wiedzieć, bo był to temat tabu. Ten film ukazuje również holokaust, tak jak mój ojciec to widział. Opowiadał mi,że jako 9 letni chłopiec widział zbrodnie, które dokładnie wyglądały tak jak on mi opowiadał... W Sudetach, gdzie pow wojnie przetransportowano moich ocalałych z kresów krewnych, najgorsze i najbardziej obelżywe słowo na kogoś to było: ty Ukraińcu... Trudno się dziwić tym co przeżyli, po tym co tam przeżyli... Najgorsze jest to,że te wszystkie zbrodnie były dokonywane często "w imię Boże i z Bogiem na ustach",lub w imię jakiejś ideologii, co twórcy udało się też doskonale pokazać... Z kina wszyscy wychodzili przerażeni ze ściśniętym gardłem, w zupełnej ciszy... Hej! :shock:
"To duch buduje sobie ciało" - Fryderyk Schiller
Awatar użytkownika
Helenka
zastępca nadleśniczego
zastępca nadleśniczego
Posty: 3395
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 18:08

Post autor: Helenka »

Piotrek pisze:
Helenka pisze:jak wiele filmów trzeba nakręcić [...] Żeby gadzie umysły przestały nami rządzić?
Filmy nie pomogą, bo to te "gadzie umysły" dają pieniądze na ich produkcję.
oj Piotrek, nie wkurzaj mnie, dobrze wiesz, że "gadzie umysły" użyłam jako określenia dla najniższych odruchów człowieka, zachowań agresywnych( m.in. złość, zazdrość, mordowanie z zimną krwią,itd). Natomiast fakt, iż jakiś twórca kierowany wrażliwością zrealizuje film, piosenkę, obraz, tekst,itd., ktoś to sponsoruje...to jest bardzo cenna rzecz, bardzo społeczna. Sztuka zmusza do myślenia, otwiera w nas wrażliwość, empatię...zmusza do poszukiwania prawdy.
Nie wybieram się jednak na ten film. Nie dlatego, że jestem przeciwko. Po prostu psychicznie nie byłabym w stanie tego obejrzeć i przeżyć. Jest to dla mnie zbyt bolesne, może dlatego, że środowisko, w którym wyrosłam mówiło o tej zbrodni. Po cichu, ale rozmawiano na takie tematy.Ze ściśnietym gardłem, jak to ujął niziołek
"Kochaj, ucz się i pracuj - to trzy najważniejsze przykazania życia Inków. Kochaj siebie jako człowieka, kochaj innych ludzi i kochaj Boga, który Cię stworzył. Ucz się, czyli poszukuj wiedzy, rozwijaj się i Bądź coraz lepszym człowiekiem. I pracuj. Bo praca uszlachetnia." (B.Pawlikowska)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Pamięci ofiar ludobójstwa rzezi wołyńskiej ... [*]

... dziś kolejna rocznica "krwawej niedzieli" ...
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

Na dniach 75 rocznica.

http://isakowicz.pl/harmonogram-upamiet ... a-wolyniu/

A tu relacja z dzisiejszych obchodów. I ważne słowa prezydenta. Wygląda na to, że poprawność polityczna i przemilczanie zbrodni w imię budowania przyszłości odchodzi w przeszłość ...

http://www.idziemy.pl/kosciol/andrzej-d ... wolynskiej
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

A tu strona poświęcona zbrodni wołyńskiej.
Dla przypomnienia ...

http://zbrodniawolynska.pl/
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... jak ja się cieszę, że Polska to taki Naród wybrany! NIKOMU i NIGDY nic złego nie zrobił... ZAWSZE tylko poszkodowany... WSZYSTKIM wokół TYLKO DOBRO czynił od prawieków! jestem aż wniebowzięty! dziękuję Wam politykom, że mnie w tym utwierdzacie! Polacy są cudownym Narodem! reszta są bardzo ŹLI!
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
drwalnik
Admin
Admin
Posty: 77498
Rejestracja: wtorek 13 lip 2004, 00:00
Lokalizacja: z drewna
Kontakt:

Post autor: drwalnik »

... a Kościół Katolicki jest oczywiście Jedynym, Wybranym, Wspaniałym, Czystym, Niewinnym, Cudownym, Świętym, Pięknym, ultraPolskim... itd...
... (VIA/RT) nie oznacza moich poglądów ani poparcia dla cytowanych treści...
"wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą" - marek aureliusz
Awatar użytkownika
j24
Admin
Admin
Posty: 22717
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 20:16
Lokalizacja: Wlk. Ks. Maz.

Post autor: j24 »

OT
drwalnik pisze:... a Kościół Katolicki jest oczywiście Jedynym, Wybranym, Wspaniałym, Czystym, Niewinnym, Cudownym, Świętym, Pięknym, ultraPolskim... itd...
" ... jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół ... "

Tylko tyle. I aż tyle.
Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6,34)
ODPOWIEDZ