Straż leśna pracuje w szpitalu...

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Może nadleśniczy z zastępcą i inżynierem nadzoru ... :? :wink:
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
rusek77
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 352
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:02
Lokalizacja: Russia

Post autor: rusek77 »

Koszta, koszta, koszta... generujemy sobie koszta.
Za chwilę nadleśniczowie porobią testy dla załogi, oczywiście dla chętnych i czym prędzej ci strażnicy będa wracac, bo nie będzie miał kto robic :lol: :lol: :lol:

Uprzedzam co do tych "chętnych" możesz nie byc chętny, tak jak ja, ale jak zobaczysz, za ilu masz zapierdalac to stwierdzisz, że bardziej "opłaca się" zdac ten test :lol: :lol:
"...to tylko dwa piwa, to żaden grzech..."
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

rusek77 pisze:nadleśniczowie porobią testy dla załogi,
To byłby błąd. Nadleśniczy musi za testy zapłacić. Lepiej kiedy na testy kieruje lekarz rodzinny.
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Witold C.

Post autor: Witold C. »

A co, jeśli w trakcie wypełniania czynu partyjnego jakiś strażnik zarazi się i umrze (czego nikomu nie życzę) lub z podobnym skutkiem zarazi członów rodziny? Czy zaistnieje podstawa do wystąpienia przeciw jego pracodawcy o odszkodowanie? Czy oddelegowanie pracownika do takich zadań (a nie ogłoszono nawet stanu wyjątkowego) na pewno jest zgodna z prawem? Pandemia i PiS kiedyś przeminą. Sądy i kancelarie adwokackie przetrwają.
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Oczywiście, że oddelegowanie strażników do pracy w szpitalu nie jest zgodne z prawem - to przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza, który wydał takie polecenie... Na szczęście art. 231 k. k. długo się przedawnia.
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

kokos pisze:Oczywiście, że oddelegowanie strażników do pracy w szpitalu nie jest zgodne z prawem
A jeżeli jest "za pana zgodą" lub "na pana wniosek"? :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

I pewnie tak było, niestety ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Tak, wierzę w to, że właśnie teraz te zgody są dorabiane... Tylko że te działania w szpitalu nie mają NIC wspólnego z uprawnieniami i obowiązkani Straży Leśnej. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to równie dobrze można było by posłać strażników do Afganostanu lub Iraku- bo dlaczego nie? Wyszkolenie GROM-owca kosztuje 100x więcej niż strażnika, więc czysty zysk... Prawda? Czy fałsz?
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

kokos pisze:... posłać strażników do Afganostanu lub Iraku-...GROM-owca kosztuje 100x więcej niż strażnika, więc czysty zysk... Prawda? Czy fałsz?
Albo do Białowieży... :mg:
Prawda. Walka z ekologistami nie wymaga większych umiejętności. Nawet prawie żadnych.No, może maszerowania tyłem :lol:
Przykład...
malkontent
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 386
Rejestracja: sobota 26 paź 2019, 06:23

Post autor: malkontent »

Przed chwilą strażnik leśny z Opoczna w jakiś wiadomościach w TV mówił, jakie to miłe przeżycie - pomaganie chorym w dostarczaniu tlenu. Czyli "spoko"...
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

To były "Fakty" w TVN ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Czego to się nie mówi. Niektórzy są zadowoleni, inni nie. Bardziej chyba chodzi o to, że nie mieli wyboru, a nie czy idea jest słuszna czy nie.
Przyznaję, że gdybym otrzymał podobną propozycję mocno bym się zastanawiał. I to nie tyle ze względu na siebie bo ja już swoje przeżyłem, ale ze względu na moich bliskich. ITP.
malkontent
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 386
Rejestracja: sobota 26 paź 2019, 06:23

Post autor: malkontent »

Sten pisze:To były "Fakty" w TVN ...
Nie wiem, żona zawołała i cofnęła, "bo jakiś leśnik coś mówi"....
Awatar użytkownika
kokos
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 389
Rejestracja: środa 09 maja 2007, 23:26
Lokalizacja: Posterunek

Post autor: kokos »

Czyli "spoko" gdy przełożony wpieprza Cię tam, gdzie za nic nie chcesz być, do zupełnie nie twoich obowiązków, a potem jeszcze dostajesz rozkaz zarzekania się jak to bardzo sam chciałeś?
Currahee rządzi! I więcej nie trzeba...
Sylvan

Post autor: Sylvan »

Ktoś coś takiego sugerował? Jakoś nie pamiętam.
Czegoś więcej od forum oczekiwałeś? Że wszyscy się rzucą na temat? Nie znając wszystkich faktów? I wypowiedzi, i motywów drugiej strony?
Szczerze mówiąc to ja nie wiem co chciałeś uzyskać więcej? Przecież pomimo różnych zastrzeżeń wszyscy Cię poparli.
Jeśli chcesz więcej to już tylko Sąd Pracy Ci pozostał. Tam wyłuszczysz co i jak, udowodnisz bez problemu zastraszanie i działanie niezgodne z przepisami.
Nie, Nie jestem przeciw Tobie.
I nikt nie twierdził, że spoko.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

malkontent pisze:jakie to miłe przeżycie - pomaganie chorym w dostarczaniu tlenu
Dla mnie jest dziwne, że szpital "covidowy" robi się w placówce, która nie ma instalacji do dostarczania tlenu do łóżek.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66912
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

Panowie, nie mam ochoty dzisiaj na bany, więc proszę zapanować nad emocjami... :twisted:
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Sylvan

Post autor: Sylvan »

:spoko:
Witold C.

Post autor: Witold C. »

Czy ktoś słyszał o opinii prawnej na temat delegowania strażników leśnych do pracy w szpitalu? Coś mi się dzisiaj o uszy obiło.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169499
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

do mnie nic nie dotarło ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
ODPOWIEDZ