Nielegalny rajd w Puszczy Niepołomickiej

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

filipesku
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 21561
Rejestracja: wtorek 29 lis 2011, 11:36

Post autor: filipesku »

jtw50 pisze:jak i czym doprowadzić 10 osób do odległej o 40 km jednostki Policji
Historia podpowiada ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Lepiej palić fajkę niż czarownice" ks. Adam Boniecki
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Jak napisał Blues Brothers, dla chcącego nie ma nic trudnego. A tu można tylko zacytować klasykę:
„A, ja myśle, ze panowie
duza by juz mogli mieć,
ino oni nie chcom chcieć!”
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Artursbn
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 05 lut 2020, 07:25

Post autor: Artursbn »

Dodam jeszcze, iż zatrzymać możemy na drodze leśnej, czyli quadowi jadącemu po szlaku zrwykowym można conajwyżej pomachać, upoważnienie mówi o kontroli ruchu... pieszo
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5574
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Bajki opowiadasz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Artursbn, szlak zrywkowy jest wewnętrzną droga technologiczną. Masz takowe wyłączone z pojęcia "drogi leśne"? :)
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

jtw50
początkujący
początkujący
Posty: 120
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 21:52

Post autor: jtw50 »

Szlak nie jest żadną drogą. Droga leśna winna być odpowiednio oznaczona l, mieć nr inwentarzowy i spełniać inne kryteria, kolega ma rację.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jak choćby ta:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
jtw50
początkujący
początkujący
Posty: 120
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 21:52

Post autor: jtw50 »

Szanowny Panie Piotrze. Prokurator jest dosyć skupulatny i po zdarzeniu jest ukierunkowany na postawienie zarzutów i wygraniu sprawy. Klasykę dobrze znam... Ja np. mam szczęśliwie trójkę zdrowych dzieci i na szczęcie nie pracuje już w straży leśnej. Nie zabardzo mi do śmiechu po wstawieniu grafiki z końmi. Ciągle czekam na zapowiedzianą wczesniej szarżę forumowych straznikow leśnych, którzy wyprowadzą mnie z błedów :)
jtw50
początkujący
początkujący
Posty: 120
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 21:52

Post autor: jtw50 »

https://motobanda.pl/radiowoz-celowo-pr ... tocykliste

Proszę bardzo, przestępca (bo uciekcza to już przestępstwo) w kasku ucieka crossem 100 km/h przez wioskę do lasu przed Policją... Kto usłyszał zarzuty?
Artursbn
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 05 lut 2020, 07:25

Post autor: Artursbn »

jtw50 oczywiście policjant bo przekroczył uprawnienia mimo ze uprawnienia policjantów są znacznie szersze niż strażników. Dziś ludzie w ogóle ciężko nas rozpoznaja , strażnik częściej wygląda jak wędkarz albo grzybiarz. profesjonalny wygląd, ujednolicenie mundurów, pojazdów w skali kraju to jest coś absolutnie niezbędnego w odbiorze strażników przez społeczeństwo. Jak cie widzą tak cię piszą, jak mawia przysłowie. No i oczywiście brak możliwości prawnych skutecznych możliwości uniemożliwia ściganie sprawców wykroczeń i przestępstw. Na yt sa filmiki jak strażnicy stawiają samochód na srodku drogi leśnejkamuflują gałeziami i wylatują do crossa ktory im ucieka, pytanie co by się stało gdyby taki cross uderzył w auto,chyba nie trudno się domyśleć. Pan prokurator zapyta o wszystko
jtw50
początkujący
początkujący
Posty: 120
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 21:52

Post autor: jtw50 »

Ja uważam że policja nie przekroczyła uprawnień.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Kurz, droga szutrowa, mało co widać ... Może motocyklista gwałtowanie zahamował ... i stąd najechanie. Tak bym to zinterpretował ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
jtw50
początkujący
początkujący
Posty: 120
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 21:52

Post autor: jtw50 »

Dokładnie, a co gdyby cross zabił dziecko? Odrazu byłby lincz społeczny A GDZIE BYŁA POLICJA?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 105059
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

jtw50 pisze:Droga leśna winna być odpowiednio oznaczona l, mieć nr inwentarzowy i spełniać inne kryteria, kolega ma rację.
Nie znam podstawy prawnej... :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169931
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Jest i owszem, ale nie mam czasu, coby poszukać ...
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Artursbn
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: środa 05 lut 2020, 07:25

Post autor: Artursbn »

Panowie nie ma się co łudzić, wina policjanta będzie uznana, rozmawiałem z wieloma i mówią jedno, w przypadku użycia broni każdy z ich kolegów który miał taką sytuację płaci rentę postrzelonemu lub rodzinie jeśli napastnik zmarł w wyniku interwencji. Prokuratorzy wraz z sądem analizują takie sprawy 4-5 lat i uwierzcie lub nie ale nie są przychylne f-szom, dlatego pomimo, iż ja również uważam, że policjant w tak dynamicznym pościgu miał prawo nie widzieć dokładnie ściganego ale nie zwalnia go to z zachowania szczególmej ostrożności. Prosta sytuacja zapytajcie jeśli macie takie żrodła co sie dzieje kiedy policjant powoduje wypadek na skrzyżowaniu w sytuacji kiedy jest pojazdem uprzywilejowanym i jakie ma z tego tytułu konsekwencje ;)
sit19
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 05:49
Lokalizacja: lasy

Post autor: sit19 »

USTAWA z dnia 20czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym
1)DZIAŁ I Przepisy ogólne
Art.1.1. Ustawa określa:
1)zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;
2)zasady i warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, a także działalność właściwych organów i podmiotów w tym zakresie;
3)wymagania w stosunku do innych uczestników ruchu niż kierujący pojazdami;
4)zasady i warunki kontroli ruchu drogowego.

2.Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust.1pkt1, w zakresie:
1)koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
2)wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

Jak widać z powyższego, za przejazd przez las na motorze czy quadzie, kierującego możemy
potraktować wnioskiem z 161kw, jeżeli się nie zatrzymał na podany prawidłowo sygnał do zatrzymania dodatkowo dochodzi art. 92 par.2kw, Na podstawie paragrafu 3 możemy wnieść o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów. Niestety za przejazd przez las na nierejestrowanym pojeździe bez OC nic nie zrobimy. Jeżeli jednak wykażemy że delikwent jadąc przez las, pojazdem silnikowym nie zatrzymał się do kontroli na sygnał podany przez uprawnionego, następnie przejechał nierejestrowanym pojazdem bez OC przez drogę publiczną to mamy niezłą kumulację, która powinna być na tyle dotkliwa że klient powinien się ponownie zastanowić zanim kolejny raz wjedzie w las.
sit19
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2016, 05:49
Lokalizacja: lasy

Post autor: sit19 »

Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5574
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

A ja myślałem, ze tylko w Pyrlandii jest kursująca regularnie lokomotywa, no i co to był za motocykl, że ją uszkodził :shock:
Witold C.

Post autor: Witold C. »

jtw50 pisze:https://motobanda.pl/radiowoz-celowo-pr ... tocykliste

Proszę bardzo, przestępca (bo uciekcza to już przestępstwo) w kasku ucieka crossem 100 km/h przez wioskę do lasu przed Policją... Kto usłyszał zarzuty?
Prawidłowo! Powinni jeszcze po tym czymś kilka razy przejechać dla pewności, że to coś nigdy już zagrożeniem nie będzie. Jak mieszkałem nad jeziorami to pełno tego czegoś jeździło po lasach i drogach publicznych.
ODPOWIEDZ