Straż Leśna

Ochrona mienia w Lasach Państwowych...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coolc1
początkujący
początkujący
Posty: 128
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 19:54
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: coolc1 »

To pewna wiadomość? czy jakieś bajki?
Mnie to lotto, mogę robić LPIR-y nawet codziennie, tylko po co? Było dobrze, więc po co to zmieniać? Jaki sens mają kwartalne LPIR-y?
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

callahan pisze:Czy to dobrze ?
Stanowczo nie. Bo będzie to dowód na to, że kupa kasy wpakowana w rozwój systemu komputerowego, włącznie z hurtownią danych, została po prostu zmarnowana.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Stanowczo nie. Bo będzie to dowód na to, że kupa kasy wpakowana w rozwój systemu komputerowego, włącznie z hurtownią danych, została po prostu zmarnowana.
Pytanie, a czy StL ma dostęp do hurtowni? Niektórzy nie rozpakowali jeszcze kompów, które zakupiono do tzw KCIKu. W tym roku chyba po raz pierwszy robiono LPIR 7 w Excelu, co spowodowało w niektórych przypadkach mocną zagwozdkę, bo mylono choćby kropki z przecinkami, a co to powodowało, to wiadomo.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Pytanie, a czy StL ma dostęp do hurtowni?
No właśnie na tym polega marnowanie kasy między innymi. Bzdetne informacje o 20 lipach wysadzonych na kilkuhektarowej uprawie maja swoje miejsce w systemie a StL od początku jak od macochy... Przypomnij sobie ile czasu trwało zanim w ogóle dostęp do bazy dla strażników stał się możliwy... Ile czasu musieli "po prośbie" chodzić aby sprawdzić jakim dokumentem jakaś tam sztuka została rozchodowana?
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Piotrek pisze:Przypomnij sobie ile czasu trwało zanim w ogóle dostęp do bazy dla strażników stał się możliwy... Ile czasu musieli "po prośbie" chodzić aby sprawdzić jakim dokumentem jakaś tam sztuka została rozchodowana?
W sporej części n-ctw dalej chodzą i proszą. Dla mnie niepojętym jest, że nikt nie wpadł na pomysł, coby strażników przeszkolić choćby z podstaw obsługi kompa.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Sten pisze:Dla mnie niepojętym jest, że nikt nie wpadł na pomysł, coby strażników przeszkolić choćby z podstaw obsługi kompa.
U nas wpadli. Ale strażnicy notorycznie nie mieli czasu abym w godzinach pracy im wytłumaczył co z czym do czego :( :(
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36135
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Sten pisze:Dla mnie niepojętym jest, że nikt nie wpadł na pomysł, coby strażników przeszkolić choćby z podstaw obsługi kompa.
:roll: to ile lat mają ci strażnicy ??
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
Awatar użytkownika
esel
leśniczy
leśniczy
Posty: 707
Rejestracja: niedziela 08 cze 2008, 00:46
Lokalizacja: z lasu

Post autor: esel »

selavi pisze: :roll: to ile lat mają ci strażnicy ??
No mogą mieć nawet 65 lat! Także nie dziw się im...
straszny naleśnik
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

selavi pisze:to ile lat mają ci strażnicy ??
No w każdym razie wielu z nich nie miało informatyki w szkole...
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

Sten pisze:coby strażników przeszkolić choćby z podstaw obsługi kompa.
Nie róbcie ze strażników bardziej tępych niż są :wink: . Obsługiwać peceta potrafi każdy lub każdy ten, któremu to jest potrzebne.
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

callahan pisze:Obsługiwać peceta potrafi każdy lub każdy ten, któremu to jest potrzebne.
Wielki optymizm jest w tym co piszesz, ja pozwolę sobie na zdanie odrębne w tym temacie. - Obsługiwać peceta potrafi każdy, który sam się tego nauczył.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Skumbria
wiceminister
wiceminister
Posty: 36135
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 07:03
Lokalizacja: w drodze

Post autor: Skumbria »

Piotrek pisze:No w każdym razie wielu z nich nie miało informatyki w szkole...
bez przesady :roll: ja tez nie mialam i kuchenki na gaz też :lol:
Życie wymaga celnego oka i twardej ręki. http://www.solidarnosc.org.pl/
A gnębiciele naszego Narodu "Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie:Któż nas zobaczy i zgłębi nasze tajemnice?"
Rota https://www.youtube.com/watch?v=o_VL6ZYv2bE
https://youtu.be/r71UOZHy140
lcddisplay
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 16:00
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: lcddisplay »

Odświeżę nieco temat. Jak jest z tą pracą w Straży Leśnej? Jestem po technikum leśnym i wszędzie gdzie się zapytam to każą mi się wypałować. Ani stażu, ani w straży, ani nawet do grabienia liści... Gdzie jechać? Do Kanady?!

Darz Bór!
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Najpierw musisz odbyć staż. Jak będziesz miał dużo szczęścia i akurat zniesiony zostanie szlaban na zatrudnianie, to możesz zostać robotnikiem pomocniczym, a jak n-czy stwierdzi, że rokujesz nadzieje na strażnika, to za pośrednictwem rdlp, może Cię skierować na 3 tygodniowy kurs podstawowy dla StL, który odbywa się w Jedlni pod Radomiem. To wersja optymistyczna bardzo. Pesymistycznych wolę nie przytaczać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Najpierw musisz odbyć staż. Jak będziesz miał dużo szczęścia i akurat zniesiony zostanie szlaban na zatrudnianie, to możesz zostać robotnikiem pomocniczym, a jak n-czy stwierdzi, że rokujesz nadzieje na strażnika, to za pośrednictwem rdlp, może Cię skierować na 3 tygodniowy kurs podstawowy dla StL, który odbywa się w Jedlni pod Radomiem. To wersja optymistyczna bardzo. Pesymistycznych wolę nie przytaczać.
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
lcddisplay
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 16:00
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: lcddisplay »

Szlaban na zatrudnianie? A są jakieś szanse? Mnie się wydaje, że chyba nie. Nie mam niestety znajomości, jestem całkiem z zewnątrz jeśli chodzi o leśnictwo, więc wiem, że raczej będzie "dupa", no - ale próbuję.

Dzięki za info.
Awatar użytkownika
Sten
prezydent
prezydent
Posty: 169491
Rejestracja: czwartek 13 gru 2007, 18:40
Lokalizacja: Łuh

Post autor: Sten »

Powodzenia Ci życzę i nie dziękuj, żeby nie zapeszyć :wink: Szanse ponoć są. Ma to być zniesione, jak gdzieś tu na forum wyczytałem
"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
Beer-o-pedia - Encyklopedia piwa
lcddisplay
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 16:00
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: lcddisplay »

Dzwoniłem do kilku nadleśnictw, oni odsyłają do RDLP, zadzwoniłem zatem do RDLP - a oni zwalają na nadleśnictwa... Poza tym, dowiedziałem się, że dwa lata po ukończeniu szkoły przepada szansa na staż. To wszystko jest takie dziwna i pogmatwane. Znam osoby przyjmowane do pracy w LP bez egzaminów zawodowych po technikach i też jest dobrze, o stażu nie wspomniawszy. Kombinuję dalej, bo chciałbym pominąwszy nawet pracę w straży leśnej, jakąkolwiek inną pracę w leśnictwie, nawet jako zwykły robol.

Darz Bór!
lcddisplay
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 26 lip 2009, 16:00
Lokalizacja: Z lasu

Post autor: lcddisplay »

Sorry za podwójny post, jeszcze jedno pytanko. Czy trzeba mieć prawo jazdy kat. B? Bo ja dopiero wyrobiłem kat. A, ale już zaczynam na auto...
Awatar użytkownika
callahan
leśniczy
leśniczy
Posty: 962
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:24
Lokalizacja: deep forest Fangorn

Post autor: callahan »

lcddisplay pisze:Czy trzeba mieć prawo jazdy kat. B?
Nie trzeba. Jednak aby otrzymywać pieniadze za używanie do celów służbowych prywatnego środka transportu, powinieneś mieć zarejestrowany " na siebie" taki pojazd. Najlepiej o pojemności powyżej 900 cm3. Poza tym - kto dzisiaj nie ma prawa jazdy ? To ułomność, podobna do braku dostępu do netu czy w ogóle braku peceta.
Ad rem. Winszuję zacięcia w poszukiwaniach pracy w Straży Leśnej. Tylko zapaleńcy sprawdzają się w tym zawodzie. Dalej, w Straży Leśnej nie wyobrażam sobie strażnika nie posiadającego uprawnień do kierowania "B" (lecz zawsze można być w trakcie kursu). :) Darz Bór
"Es mejor morir de pie que vivir de rodillas" E. Zapata
"Est enim ea non scripta sed nata lex quod vim vi repellere licet" Cicero
"Non omne quod licet honestum est" Justynian - digesta
ODPOWIEDZ