LP i off road w lasach

Samochody terenowe, testy, opinie, informacje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
malkontent
podleśniczy
podleśniczy
Posty: 386
Rejestracja: sobota 26 paź 2019, 06:23

LP i off road w lasach

Post autor: malkontent »

Znalazłem dziś taką informację i zastanawiam się, czy jest to prawda? Następny program po "zanocuj w lesie"?
UWAGA!! BARDZO WAŻNA SPRAWA. Jakiś czas temu zwrócili się do nas ludzie z Lasy Państwowe
i to z samej Generalnej Dyrekcji o pomoc przy rozwiązaniu ważnych dla NAS WSZYSTKICH problemów odnośnie możliwości LEGALNEGO uprawiania off roadu i uregulowania w końcu tego co do tej pory się nie udawało. Problem jest i będzie narastał. Na szczęście jest wola współpracy. Niedawno brałem udział w badaniu społecznym, które Lasy Państwowe
zleciły i pewnie wydały na to środki. Na tej podstawie powstała ankieta do której link zamieszczam i proszę ten post, dla wspólnego miejmy nadzieję dobra j udostępniać w jak największym zakresie. To jedynie 35 pytań a wypełnienie zajmuje około 10-15 minut. ZRÓBCIE TO a może wreszcie sprawa ruszy. Już z resztą ruszyła bo jest taka potrzeba i wszyscy to widzą.
https://www.survio.com/survey/d/E6E3A8U5O5D0T1K9S
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5469
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

https://www.survio.com/survey/d/E6E3A8U5O5D0T1K9S jeżeli faktycznie stoi za tym PGL, to superowo. Czas na program pilotażowy. Niestety może być problem z zaspokojeniem wszystkich. Jednemu wystarczy droga szutrową, drugi woli się utopić po pachy w bagnie. Połowa ma głośne wydechy, spora część pojazdów jest niezarejestrowana.
Warto jednak spróbować. :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

Blues Brothers pisze:Niestety może być problem z zaspokojeniem wszystkich.
I po to jest ta ankieta - żeby określić ilu lubi dane opcje. I uśrednić zezwolenia pod najliczniejsze grupy.
Jeśli jest inaczej... No cóż, nie po raz pierwszy zawiodę się na inteligencji decydentów.
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Blues Brothers pisze:Warto jednak spróbować.
Już widzę lamenty ekologów że LP dewastuje lasy zezwalając na off road. Następny strzał w kolano LP.
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5469
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

https://www.motocykl-online.pl/newsy/An ... by,15410,1
Jak widać zainteresowanie jest ogromne. Jest szansa na "skanalizowanie" tego zjawiska. Mam nadzieję że ew 'zespół zadaniowy" to nie będą specjaliści od wszystkiego, tylko o pomoc poproszą np " Leśną Jazdę". Choć nie jestem fanem tej organizacji, to uczciwie mówiąc są tam ludzie , którzy znają temat.
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

bromarek pisze:
Blues Brothers pisze:Warto jednak spróbować.
Już widzę lamenty ekologów że LP dewastuje lasy zezwalając na off road. ...
Lamenty wajrakowców będą, niezaleznie o tego, co LP zrobią. Ja jestem za stworzeniem szlaków motocyklowych bo to jedyna droga do opanowania off-road...
PAKITO
początkujący
początkujący
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 31 sty 2010, 18:40
Lokalizacja: z bydgoszczy

Post autor: PAKITO »

Czy ktoś kto chce chronić przyrodę wpuszcza auta i motory do lasu?
Myślę że nie, więc LP robią duuuuużo w kierunku upadku PGL Lp...
Coraz częściej dochodzę do wniosku że to celowe działania
PARANOJA
Awatar użytkownika
Piotrek
Admin
Admin
Posty: 104860
Rejestracja: sobota 28 maja 2005, 00:00
Lokalizacja: ze wsząd
Kontakt:

Post autor: Piotrek »

PAKITO pisze:Czy ktoś kto chce chronić przyrodę wpuszcza auta i motory do lasu?
Równie dobrze można by to pytanie rozciągnąć na obszary zurbanizowane, pokryte resztkami roślinności... :wink:
Poezja to opisanie uczuć słowami, a świata - uczuciami.
***Unless otherwise stated, my posts are my opinion, not official***
No trees were killed to send this message, however, a large number of electrons were terribly inconvenienced.

Kubuś Puchatek
inżynier nadzoru
inżynier nadzoru
Posty: 1050
Rejestracja: piątek 27 lis 2020, 17:38

Post autor: Kubuś Puchatek »

Ciekawa sprawa. W 7 mym pytaniu zaznaczenie opcji, że nie jesteś oFFroadowcem kończy wypełnianie ankiety. Jakby tylko offroadowcy mogli się tematem interesować...., a zdanie innych się zupełnie nie liczy.
Awatar użytkownika
bromarek
dyrektor regionalny
dyrektor regionalny
Posty: 6102
Rejestracja: poniedziałek 24 mar 2008, 23:58
Lokalizacja: Las Palmas

Post autor: bromarek »

Naj pisze: Ja jestem za stworzeniem szlaków motocyklowych bo to jedyna droga do opanowania off-road...
Czy wyznaczenie szlaków, miejsc postoju i innej infrastruktury turystycznej opanowały śmieciarzy i wszelkiej maści "turystów"?
Awatar użytkownika
SZCZEPAN
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 14101
Rejestracja: wtorek 18 gru 2007, 20:18
Lokalizacja: karpaty

Post autor: SZCZEPAN »

Blues Brothers pisze:Jest szansa na "skanalizowanie" tego zjawiska.
Naj pisze:Ja jestem za stworzeniem szlaków motocyklowych bo to jedyna droga do opanowania off-road...
Kilka lat temu ten sam optymizm dotyczył ścieżek rowerowych.Nielegale nadal są budowane w realu i ogłaszane w internecie, mimo udostępnienia legalnych tras. :(
I NIGDY NIE MÓW MI, ŻE JUŻ WSZYSTKO WIESZ.
Awatar użytkownika
Capricorn
Admin
Admin
Posty: 66908
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 22:18

Post autor: Capricorn »

SZCZEPAN pisze:ścieżek rowerowych
Część użytkowników przyjęła, że jeśli rowerowa to nikt inny nie ma prawa jej używać. No i są zgrzyty, że spacerowicze, że za szybko, że auta leśników itd., itp. Robią coś, co ma być tylko dla nich. Taka aneksja terenu...
"Słowa mają ogromną moc, więc naszą powinnością jest te słowa kontrolować. Inaczej mogą zdziałać wiele zła" - Mordimer Madderdin
Naj
dyrektor generalny
dyrektor generalny
Posty: 24828
Rejestracja: czwartek 20 mar 2008, 20:08
Lokalizacja: PL

Post autor: Naj »

Zamykamy oczy i nie dostrzegamy zmian. Sport motocyklowy i samochodowy typu off-road rozwija się, tak jak we wszystkich krajach. W PL też są firmy, które takie "inwenty" organizują. Sam w nich brałem udział... i było bardzo fajnie. Trasa przez stare żwirownie, opuszone pgr-y itp. LP mają sporo terenów, gdzie można na "enduro" poszaleć. I to wcale nie w środku lasu. Pewnie nie wyeliminuje to całkiem nielegalnych scigantów, ale da jakąś alternatywę.
W Szwecji widziałem tory gokartowe na zapadłych wsiach. Oblężone w soboty. Widziałem też trasy motocyklowe w prywatnych lasach. Co prawda, łatwiej tam było je wyznaczać, bo pustych terenów było od cholery. A właściciel twierdził, że jak wyznaczył trasy, to nie jeżdżą mu po całym terenie (a jego syn też motocykl ma...). Ale może to bardziej subordynowane społeczeństwo :?:
No, i w sumie jeżdżą bezpieczniej...
PS. W W-wie, tuż przy trasie AK, na terenach zalewowych jest teren dla motocykli i quadów. Latem wyją sobie do woli. I co ciekawe. Kaczki i mewy tak się przyzwyczaiły, że siedzą kilka kroków od tras i nie reagują... :roll:
Awatar użytkownika
Blues Brothers
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 5469
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 17:46

Post autor: Blues Brothers »

Jest coś takiego jak TET, trasa nieutwardzona(w większości) biegnąca przez całą Europę. Również u nas, legalnie, po drogach dopuszczonych do ruchu. Można zapewne i leśne poligony połączyć w taką sieć. Trasy dojazdowe, a tory w żwirowniach. To nie musi być wszędzie niczym Zanocuj....., ale 1 kopalnia pewnie w każdym powiecie by się znalazła. Nawet hałas nie większy jak podczas wydobycia.
Awatar użytkownika
off-legal
nadleśniczy
nadleśniczy
Posty: 4893
Rejestracja: czwartek 05 cze 2014, 08:11
Lokalizacja: Mazowsze

Re: LP i off road w lasach

Post autor: off-legal »

Kilka tras (auta 4x4 + dla kamperów) powstało nawet legalnie, niektóre we współpracy z lokalnymi nadleśnictwami.
Nie ma za dużych opon - jest tylko za mały lift !
ODPOWIEDZ